Skoči na vsebino

Koliko La?ejo ?tevci Za Hitrost?


Boss

Priporočeno sporočilo

A je kdo kontroliral koliko mu la?e ?tevec za hitrost? Jaz imam ob?utek, da je to tam nekje med 5-10% ve? kot je realno.

 

Za hitrost me niti ne zanima toliko ampak ali se pri tem pozna tudi pri zapisovanju prevo?enih kilometrov in ?e je to nekako povezano bi pri resni?nih prevo?enih 200.000km na ?tevcu bilo zapisano od 210.000 - 220.000km. To pa je ?e razlika enega rednega servisa in nekoliko zni?ane cene vrednosti avtomobila.

 

In ?e je to res potem je temu primerno tudi vi?ja povpre?no izra?unana poraba goriva saj pomeni nekje pri 7l/100km to realno 3 do 7 deci ve? kot si nara?una? zaradi nepravilnega bele?enja kilometrov.

 

Bi bilo fino, da tisti ki imate GPS mal pretestirate a dr?ijo moje trditve al se zastonj sekiram.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tole je 10+% razlike, ?e velja tovarni?ki podatek o max hitrosti ... zdaj bi bilo dobro preverit a se to odra?a tudi na napa?nem prikazu prevo?enih kilometrov?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma mojo Mazdo tudi spravim do tam nekje 210 km/h...... tovarni?ka max hitrost je pa 191 km/h......torej je teh 10% dosti realnih.....posledi?no zaradi tega pa tudi kilometrina malo napa?na.........

 

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo je da smo mel GPS in je bla realna hitrost 206km/h..ce se prav spomnim (ker smo se vec ukvarjali s pospeski)...po raznih forumih sem tudi sledil da je koncna hitrost visja kot deklarirana...je pa pogresek merilca cca. 5%

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem svojo testiral z gps-om in najbolj mi "la?e" pri 100 km/h in to tam okrog 10 km/h ve? kot je res. pri 200 km/h pa "la?e" samo ?e 3 km/h ve?. je pa tudi koliko zaupati gps-u? Ima kdo izku?nje s tem, je gps merodajen ali ne ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem svojo testiral z gps-om in najbolj mi "la?e" pri 100 km/h in to tam okrog 10 km/h ve? kot je res. pri 200 km/h pa "la?e" samo ?e 3 km/h ve?. je pa tudi koliko zaupati gps-u? Ima kdo izku?nje s tem, je gps merodajen ali ne ?

Mislim, da je. Mi imamo v avtu Talktrackov GPS in ka?e cca. 3-4 km/h manj. Prav toliko ka?ejo stacionarni radarji in policijski mobilni radar. Preverjeno. ;)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je pa razlika tudi v tem ka?no dimezijo gum ima? na avtu, tako da ima? ve?ji ostopek, bolj odstopa dimenzija gum od predpisanih. Saj nobena dimezija ni 1:1 kar se obsega ti?e, glede na predpisano, pa je lahko samo 5 mm razlike, pri 100 km/h pa je razlika ?e kar o?itna.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D hehe.. ampak vsi se vrtite okoli hitrosti. A je kdo slu?ajno primerjal dol?ino prevo?ene poti ?tete po ?tevcu in po GPS-ju? Ker, ?e je tudi tu razlika 10% nas proizvajalci resno za nos vle?ejo.

 

Za hitrost razumem, ker vseeno vpliva na to, da nas zavaja v pozitivno (realno zaradi tega vozimo po?asneje/verjetno na osnovi tega tudi varneje) ampak, vse ostalo pa je v ?kodo potro?nika.

 

Lahko pa, je moje razmi?ljanje popolnoma napa?no, ker na?eloma ni povezave z merilnikom hitrosti in merilnikom prevo?ene poti saj bi potem merilnik hitrosti kazal enakomerno napako (recimo 10%) vendar je YavarYe napisal, da ima pri 100km/h napake 10% pri 200 pa samo ?e 1.5% ?e seveda dr?i GPS.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D hehe.. ampak vsi se vrtite okoli hitrosti. A je kdo slu?ajno primerjal dol?ino prevo?ene poti ?tete po ?tevcu in po GPS-ju? Ker, ?e je tudi tu razlika 10% nas proizvajalci resno za nos vle?ejo.

 

Na? avto ima prevo?enih okrog 65.000 km, GPS pa ka?e nekje 500-1000 km manj.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GPS lahko ka?e manj ali enako razdaljo kakor ?tevec. GPS od?itava pozicijo v ?asovnih intervalih. Kadar z avtom dela? ovinek je pot med dvema to?koma, ki ju je zabele?il GPS kraj?a (ravna ?rta) od poti (lok), ki si jo dejansko prevozil z avtom. Merjenje razdalje z GPS-om je zato najbolj to?no, kadar se pelje? naravnost. Poleg tega pa ima GPS ?e naklju?no napako (do 5-10m, odvisno od pogojev), ki ?e dodatno pripomore k neto?nosti meritev.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D hehe.. ampak vsi se vrtite okoli hitrosti. A je kdo slu?ajno primerjal dol?ino prevo?ene poti ?tete po ?tevcu in po GPS-ju? Ker, ?e je tudi tu razlika 10% nas proizvajalci resno za nos vle?ejo.

 

Na? avto ima prevo?enih okrog 65.000 km, GPS pa ka?e nekje 500-1000 km manj.
Tole je pa kar to?no, ?e upo?tevamo ?e Sammyeve pripombe je napaka okrog 1% popolnoma sprejemljiva.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.