Skoči na vsebino

Akustika v Mazdi 6 TE


janik

Priporočeno sporočilo

Zanima me, kak?ne so va?e izku?nje z ozvo?enjem v M6 s TE opremo. Meni se ne zdi ravno vi?ek. Ali je kdo dokupoval kak?ne druge zvo?nike. Aja, kako je pa z originalnim MP3 predvajalnikom?

?e to me zamima: ali se dajo vgraditi samo originalni predvajalniki (CD, MP3, ...) ali obstaja ?e kaj drugega?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 58
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zanima me, kak?ne so va?e izku?nje z ozvo?enjem v M6 s TE opremo. Meni se ne zdi ravno vi?ek. Ali je kdo dokupoval kak?ne druge zvo?nike. Aja, kako je pa z originalnim MP3 predvajalnikom?

?e to me zamima: ali se dajo vgraditi samo originalni predvajalniki (CD, MP3, ...) ali obstaja ?e kaj drugega?

Ozvo?enje v M6 TE je dosti podobno kot je v mazdi 3....s tem da mislim da ima mazda 3 malo bolj?o zvo?no razporeditev!

 

Sicer pa pravijo da je MP3 player od mazde kar uredu ?e je bil vgrajen po letu 2003 sicer pa je malo slab?i.

Daje se ugradit tudi alternativni avtoradii s tem da more? najprej kit nabavid da lahko sploh da? drugi radio noter...

 

 

Poglej si pod temo tuning---> MP3...tam bo? najdu ve? odgovorov...

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj smo o tem debatirali, lahko mal isces.

Sicer pa a si probal mal z nastavitvami se poigrat? jaz mam npr. bass+3, treble+6, medium pa na+2, zadaj+2, in pa alc na 3.

Ni bogve kaksen zvok sam tud tok slab spet ni.

Omejen si pa samo z originalnim mp3 playerjem (ali cd-jem). :(

--Komar bo neki nadgradil, tko da bo on povedal kaksni so rezultati

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi ti ma? alc na 3????? Jest sem ga kar izklopu.....sicer mam pa bass +6 treble +5 mid +2 pa rear +2.........dela pa kar fajn...mogo?e si omislim ?e en mali woofer?ek za odzadi...sam da malo zvok "obarvam".... :D

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 TE z MP3 playerjem NIMA izhodov (cinch) za oja?evalec! :angry::angry::angry:

Potrebno je dokupit in vgradit nekak?en vmesnik - kako je potem z kvaliteto signala pa ne zna nih?e zanesljivo povedat! :blink:

Ravno to je vzrok, da z akusti?no nadgradnjo moje Mazdice verjetno ne bo ni?!?! :angry::angry::angry:

No, dodatni visokotonci bodo zanesljivo, ne vem pa kaj naredit z basom!!! :ne vem:

Ima kdo kak?no pametno idejo (pa poceni seveda)?!! :blink:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 TE z MP3 playerjem NIMA izhodov (cinch) za oja?evalec! :angry::angry::angry:

Potrebno je dokupit in vgradit nekak?en vmesnik - kako je potem z kvaliteto signala pa ne zna nih?e zanesljivo povedat! :blink:

Ravno to je vzrok, da verjetno z akusti?no nadgradnjo moje Mazdice verjetno ne bo ni?!?! :angry::angry::angry:

No, dodatni visokotonci bodo zanesljivo, ne vem pa kaj naredit z basom!!! :ne vem:

Ima kdo kak?no pametno idejo (pa poceni seveda)?!! :blink:

 

Papa, Tomi

Cau toni.....ej jest sem bil 100% siguren da ima izhod.......bom ?el ?e enkrat pogledat u moju avto....sam mislim da mazda 3 jih ima.....

 

 

Sicer pa ti ne preostane druzga kot da da? aktiven woofer pa ga sam priklopi?....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa ti ne preostane druzga kot da da? aktiven woofer pa ga sam priklopi?....

 

Pa kam naj ga priklopim (ga imam ?e doma! :angry: ) - na High power input (signal iz zvo?nikov) no?em, ker to ni to - sound ni enak kot iz Low level inputa (cinchi)!?! :ne vem:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo dobra informacija pridem v Ilirsko in pla?am pija?o! :D

No, mogo?e pa je vseeno predale?? :blink:

Vsekakor bo kakr?nakoli info dobrodo?la!

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo dobra informacija pridem v Ilirsko in pla?am pija?o! :D

No, mogo?e pa je vseeno predale?? :blink:

Vsekakor bo kakr?nakoli info dobrodo?la!

 

Papa, Tomi

Ma glej itak da pridi u Ilirsko....pa te ?e na eno hudo kosilo povabim..... :D

 

Sicer pa sem poklical Simona iz avtoakustike Polj?ak pa se mi ne oglasi....

 

 

Sam zakaj ti pa nebi delalo na high power output??? Misli? da je pre?voh volta?a??

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma glej itak da pridi u Ilirsko....pa te ?e na eno hudo kosilo povabim..... :D

 

Sicer pa sem poklical Simona iz avtoakustike Polj?ak pa se mi ne oglasi....

 

 

Sam zakaj ti pa nebi delalo na high power output??? Misli? da je pre?voh volta?a??

 

 

LP daVid

Hmmm, za kosilo si bom zapomnil in izkoristil ob prvi prilo?nosti... ;)

 

Simona pa kar ?e kli?i... :rolleyes:

 

Na High power bi delalo, pa baje ni ?isto ista kvaliteta (nisem pa ravno neki stru?ko) - vsak oja?evalec ima dolo?eno popa?enje - torej, ?e jemljem signal iz oja?evalca-Mazda in ga peljem na oja?evalev-Woofer bo popa?enj za celi emper - mogo?e pa se motim?!? :ne vem:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se veliko ukvarjam z zvo?no tehniko in sem naredil ?e toliko masteringov, da imam nekaj pojma o tem.

 

Oja?evalec ne popa?i zvoka, lahko ga pa popa?i predoja?evalec, ?e je signal premo?en. V kolikor je signal do predoja?evalca na -0,1 dB, je to najbolj ugodno za oja?evalec, s katerim signal samo oja?amo in po?ljemo do zvo?nikov.

 

Vsekakor pa avtoakustika ni samo radio komponenta -> oja?evalec -> zvo?niki in woofer. Sli?i se zanimivo, ampak ?e bi jaz delal na principu oja?itve zvoka, bi med radiem in oja?evalcem dal ?e predoja?evalec, enhancer/limiter in DI. Vse to pa potem pomeni velik kup ?are v avtu.

Po drugi strani pa je pametno izkoristiti nezapolnjen prostor, ki ti ga avto ?e po zasnovi nudi. Tako imam jaz pioneera DEH 3700 na trisistemskih zvo?nikih v vratih in trisistemskih zvo?nikih zadaj v deski za klopjo. Sicer vem, da decibeli niso zavidiljivi, ampak zvo?niki dihajo toliko, kot morajo, prtlja?nik, ki je ve?ino ?asa popolnoma prazen, pa itak slu?i kot velika komora, ki poudari nizke tone.

 

Problem pri va?kih fantih, ki si v avte dajejo nizkotonce, je to, da o produkciji zvoka nimajo pojma, kajti vse tri osnovne linije zvoka morajo biti v enakomernem soskladju, druga?e dolo?en del zvoka prebija.

Poleg tega sem se v skorajda 10-letni dobi ukvarjanja z glasbo nau?il tudi tega, da vsak zvok deluje frontalno na ?loveka in za?uti? tresljanje kakr?nekoli frekvence v prsih - vse drugo je izven pravega polja. Sicer se sli?i butasto, ampak ?e je nek nizkotonec skorajda ?e pod sli?nim obmo?jem in ti buta v rit, po doma?e povedano, je to samo imidi?.

 

Sicer ne bi rad nikomur solil pameti ... Vsak ima, kar mu pa?e, ampak preden se odlo?ite za kakr?nekoli modifikacije in predvsem wooferje, dovolite zvo?nikom, da zadihajo v avtu. ?ele potem se je treba odlo?ati naprej. Ni pomembno samo to, kako tol?ejo basi. Moj glasbeni repertoar je preve? dragocena stvar, kar se ti?e kreativnosti in masteringa, da bi ga kvaril z nekimi nenaravnimi vmesniki, kot so wooferji.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok sam woofer bi jest osebno dal izklju?no samo zaradi ?istosti nizkih tonov....torej da je malenkost bolj globok...torej gre mi predvsem za kvaliteto ne pa za poskakovanje riti v stilu american bad ass....... :D

 

Tako da ne mislim oporeka temu.....sem popolnoma strinjam...

 

 

Dejstvo pa je itak to da ve?ina folk si nabijo xxx watne wooferje sam zaradi tega da jih lahko za?uti? ?e preden pridejo v tvoje okro?je.......Tolk o temu...

 

 

Torej jest bi rad samo malo ve? kvalitete nizkih tonov.....thats all....

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David, nizki toni nimajo briljance. Za to ima? visoke tone. Woofer ti da edinole vibracije, sli?i? ga pa zelo malo. Pravzaprav velikokrat sli?i? samo nihanje membrane, ki pa povzro?i ve? vibracij kot pa zvoka. Mene osebno pri wooferjih moti to, da jih zapakirajo v premajhno prostornino, po mo?nosti z 10-pal?nim zvo?nikom. Za nizkotonce je najbolj primeren 15-pal?ni zvo?nik s popolnoma odprtim boksom, tako da lahko zvok zapolni ?e prtlja?nik.

 

Najbolj reprezentativen primer dobrega zvoka je glasba, ki je posneta akusti?no. V tem primeru je za to najbolj?i rock kateregakoli ?anra. ?e ho?e? dober sound, mora vsak in?trument imeti svojo "?puro", vseeno pa mora? sli?ati ?e celoto. In v kolikor je zvok nedefiniran, je to zame slabo. Jaz sem vajen profesionalnih studijskih slu?alk Sennheiser, kjer se sli?ijo ?e najmanj?i detajli, zato ho?em v avtu prav tako zvo?no razporeditev.

 

Seveda te s tem no?em odvrniti od nakupa wooferja. Le svetoval bi ti rad, da ?e prej sproba? kake dobre zvo?nike s trdo membrano. Ti zabijajo ko ?us, ?e je EQ v redu.

 

Aja, poleg tega je pomembno tudi, kak?na je odprtost jakosti zvoka ... Vem, da marsikdo poslu?a glasbo preve? potiho, zato mu zvo?niki ne dihajo in ni basov.

Nedolgo nazaj sem poslu?al enega frajerja z wooferjem. Ko je bil avto zaprt, si sli?al samo base in ropot okvirja tablice. Potem sem isto probal doma v mojem avtu in vse frekvence dose?ejo okolico v enaki meri.

 

Strinjam se, da je woofer dobra zadeva, ampak glasba ima zgolj dva kanala (levi in desni, se pravi stereo), kjer so vse frekvence pome?ane. ?e bi imel zvo?ni posnetek obliko masteringa po principu "kanal po kanalu", bi rabil za vsak kanal poseben izhod, na katerega bi dal to?no dolo?en zvo?nik. Zato pa obstaja glasbena produkcija, da zvo?ni posnetek priredi skromnemu naboru zvo?nikov.

Tako se dogaja, da woofer povsem enako oja?a frekvenco basa in kicka, kar pa v ?ivo ne zveni enako.

 

LabiGT, malokdo sli?i 20 hercov. Enkrat smo z merilniki spustili bas kitaro na 35 Hz pa nih?e ni sli?al ni? razen ?udnega grmenja in tresenja. ;)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm ...zanimiva stvar....bil sem prepri?an da je za to "kriv" woofer!! Jah bom pa v drugi smeri za?el razmi?ljat...... :D

 

?E bom pa kakr?en koli nasvet potrboval pa upam da se lahko nate obrnem.....!!! ???

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo, prav, po ?olsko ... ampak jaz bi ?e vseeno imel en majhen woofer?ek ... visokotonci pa so tako ?e v predalu in ?akajo samo ?e monta?o. :rolleyes:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa wooferja ne dam ven za ni? na svetu.Imam vredu zrihtano, da se sli?ijo vse frekvence isto glasno razporejeno, vsak zvo?nik pa ima svojo kretnico z 32dB/oktavo, tako da je strmina rezanja velika. Pa za woofer ,prednji sistem, zadnji so lo?eni oja?evalci, ?in?i so triplastno za??iteni, v radiju je Burr-Brown D/A pretvornik, potem vmes ?e je digitalni EQ.Skratka ?e da? gor kako glasbo zelo dobre kvalitete in zapre? o?i, sploh ne ve? da ima avto ?ipe ,ob?utek je kot da bi bil v naravi na odprtem in poslu?al kak vredu koncert.Samo za to je potrebno veliko dela, testiranj in predvsem $$$.Pa woofer mora biti za dodatek, je ?isto druga? zvok kot ?e to dose?e? z drugimi zvo?niki.Zvo?niki pa morajo odigrati frekvence tudi dosti vi?je kot mi sli?imo ,ker vi?jeharmonske komponente vplivajo na barvo zvoka.

 

Lp

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav ampak ... JAZ ?E VEDNO NE VEM KAKO IN KAK?EN WOOFER MONTIRAT! :angry:

Evo, ?e jokam...

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ?e nima? ?in?ev, kupi oja?evalec ki ima high level input pa kaki woofer vredu kvalitete, npr.: infinity kappa perfect, DL,DD,Ground Zero,Brahma,.....Ja jaz imam tega infinity-ja pa je cool, samo vredu ki?to mora? narediti.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

@Kyuss

 

Se ne da ti ne dam prav - res da ima vsak instrument svojo frekvenco in da morjo bit vse poudarjene in enakomerno usklajene ampak bas je pa pri vsem le pika na i!

 

Jaz ?e vedno vztrajam pri sistemu 2 oja?evalcev!

14 kanalni in en 2 kanalni!

Prvi za tiste tvoje 3-sistemce v vratih in na polici, drugi pa vezan mono za bas!

Sej glasnost ti dajo 3-sistemci, basa pa od njih ne bo? dobo pa ?e so newem kaki! Kve?jemu ni?ji sredni ton! zato sem jih ponavadi na 1 oja?evalcu zmanj?al in jih na wooferju powdaril!

 

Seveda pa ne smemo pozabit na kvaliteto zvo?nikov!

 

Avtoradio pa je po mojem mnenju res za ta cenovni razred glavni Pioneer!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Kyuss

 

Se ne da ti ne dam prav - res da ima vsak instrument svojo frekvenco in da morjo bit vse poudarjene in enakomerno usklajene ampak bas je pa pri vsem le pika na i!

 

Jaz ?e vedno vztrajam pri sistemu 2 oja?evalcev!

14 kanalni in en 2 kanalni!

Prvi za tiste tvoje 3-sistemce v vratih in na polici, drugi pa vezan mono za bas!

Sej glasnost ti dajo 3-sistemci, basa pa od njih ne bo? dobo pa ?e so newem kaki! Kve?jemu ni?ji sredni ton! zato sem jih ponavadi na 1 oja?evalcu zmanj?al in jih na wooferju powdaril!

 

Seveda pa ne smemo pozabit na kvaliteto zvo?nikov!

 

Avtoradio pa je po mojem mnenju res za ta cenovni razred glavni Pioneer!

S tvojo re?itvijo se tudi jaz strinjam. Vsaj dva oja?evalca, res je.

 

Tisto glede kanalov, kar sem govoril prej, pa je vsekakor skorajda neizvedljivo, ampak je edina mo?nost, ?e ho?e? najbolj?i izkoristek zvoka - se pravi, vsako ?puro je treba dati na svoj kanal.

 

Zdaj glede basa je tako ... Bas je lahko dveh vrst ... Pozna? bas kot bas, to?no dolo?ene frekvence basov in kickov. Ima? pa tudi elektronske base, kjer se dejansko sli?i zelo tanek kick, okrog njega pa je ovojnica debelega basa. To je mo? sli?ati pri kaki techno muziki (nisem ravno ekspert za to strujo). Se pravi, zvo?na slika je dvosistemska - udari visok kick, paralelno z njim pa njegov "okvir".

 

Pri akusti?no snemani glasbi je veliko druga?e, ker sta bas in kick naravna in se ne me?ata. Bobnarski bas je kick, bas pa je bas.

 

No, skratka, da poenostavim. Samplana (sampli) glasba ima bas + kick, medtem ko nesemplana glasba ima kick in bas lo?ena.

 

Pri moji nastavitvi mora? upo?tevati tudi to, da mi prtlja?ni prostor slu?i kot woofer. Nizke frekvence donijo v prtlja?niku. ?e ga odprem ali podrem sede?e, zvok ni ve? isti.

Seveda pa se po jakosti to ne more primerjati z wooferjem. Ampak moj okus je tak?en, da mi moj zvok popolnoma ustreza, wooferji pa so mi cenovno povsem dostopni. Da ne bo kdo rekel, da sem siromak in mi wooferji niso v?e?, ker si ga ne morem privo??iti. ;)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.