Skoči na vsebino

Akustika v Mazdi 6 TE


janik

Priporočeno sporočilo

pa pri kakih ovalcih ne moremo govoriti o kvaliteti.Zvo?niki morejo biti lo?eni in okrogli, ne ve? sistemski.Posebej visokotonec, potem posebej midrange in posebej srednjenizkotonec(kick-bass)+ dodatno za najni?je tone kot dopolnitev woofer.Ni potrebno da je neke ogromne mo?i.

Pa pravi kvalitetni sistemi imajo stage spredaj in ne na kak?ni polici zadaj da so zvo?niki.Zvok mora prihajati od spredaj ,kot ?e poslu?a? orkester in sedi? na klopeh.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 58
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Lp :)

 

No pa da ?e jaz neki povem tko na kratko. Kyuss se pridro?ujem tvoji razlagi in se strinjam z tem kar si napisu.

Moje mnenje je, da ma? lahko v avtu napelano 2 kilovata mo?no "fr?terkerijo" pa je vse skup lahko tak velik polom na celi ?rti da ni? jasn..., lahko ma? pa "samo" 300w pa je tist lahko ?e v kvaliteti zelo dobro... ne wem no :ne vem:, itq pa ni dobr prev? pretiravat v avtu z "musko".

Jaz osebno mam v avtu na?timan po "sistemu" 4.1 sicer ne dolby :) je pa zadovoljivo ...

 

 

P.S.: se pa je ?e zgodilo "baje" da so mo?je v modrem pri pregledu avtomobila, ?e "te?ili" za tako imenovano homolomo za oja?evalec in rde? kabil :D tko da ... KAJ PA VI MENITE O TEM?

 

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P.S.: se pa je ?e zgodilo "baje" da so mo?je v modrem pri pregledu avtomobila, ?e "te?ili" za tako imenovano homolomo za oja?evalec in rde? kabil :D tko da ... KAJ PA VI MENITE O TEM?

 

Bedarija. Te homologacije raznoraznih stvari bodo privedle kaj kmalu do tega, da nam zakonik dolo?i avto "po na?i meri". :huh:

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P.S.: se pa je ?e zgodilo "baje" da so mo?je v modrem pri pregledu avtomobila, ?e "te?ili" za tako imenovano homolomo za oja?evalec in rde? kabil :D tko da ... KAJ PA VI MENITE O TEM?

Mater nimajo drugega dela, kot da brskajo po tistem kar se jih ne ti?e in pi?ejo KRETENSKE zakone. Kdaj jim bo treba pokazat kake gate imamo na sebi, ?e jim barva nebo v?e?, ti bo kr tablice z avta dol pobral :angry:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Kar nekaj ?asa je ?e, kar tudi mene mori akustika mazde 6. Hotel sem vgradit kak mp3 player in sem dobil podatek o original mazdinem predvajalniku, cena bi znesla cca 130k sit. Ker se mi zdi mal preve? samo za predvajalnik, ki bere CD ne pa tudi DVD, sem iskal drugo opcijo in na?el varianto, po kateri se menja masko in se nato lahko vstavi kakr?enkoli aparat standardnih dimenzij.

Po informacijah je lahko problem edino povezava aparata z daljinskimi komandami na volanu.

 

Prilagam sliko maske, ?e kdo ve o tem kaj ve?, naj se javi !

Aleksander

post-197-1149163269_thumb.jpg

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te maske za vgradnjo radija se dobi na eBayu za 176.00 US $

(http://cgi.ebay.com/NEW-METRA-2003-2005-MAZDA-6-RADIO-DASH-INSTALLATION-KIT_W0QQitemZ9733737080QQcategoryZ85806QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem). Za priklop volanskih tipk za upravljanje avtoradija pa tudi ni problem, saj ve?ina proizvajalcev avtoradijev ponuja tudi vmesnike za priklop daljinca na radio.

 

LP, ?iga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akustika v Mazdi6 je porazna.

 

Za hitri upgrade pa priporocam naslednji trik:

 

Gres v trgovino in kupis male visokotonce. V sprednjih vratih, pri ogledalih snames plastiko in voila - pod njimi so kabli. Zvrtas luknjo, pritrdis zvocnike na plastiko (ko kupujes moras paziti, da kupis dovolj majhne in primerne za na tisti mali plasticni trikotnik), povezes in akustika se izboljsa za vsaj 200%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi jaz imam eno vpra?anje

ker imam samo avtoradio in verjetno samo zvo?nika v vratih me zanima, kaj in kako lahko kaj dodam?

 

Serijsko so v M6 vgrajeni ovalni (dvo-konusni) 6"x8" zvo?niki, v prednjih in zadnjih vratih. Ti so sicer optimalno prilagojeni za serijski radio (ne opazi? preve? hre??anja pri vi?ji glasnosti) vandar pa so res grozni pri kvaliteti zvoka. Je pa radio zato kar kvaliteten (eden bolj?ih serijsko vgrajenih v avtomobile) in ti ga ni potrebno menjati.

 

Najla?ja je menjava z novimi ovalnimi zvo?niki (seveda dvo ali trosistemskimi) enakih dimenzij.

Malce ve? dela je z zamenjavo z dvokomponentnimi (visokotonec je lo?en) zvo?niki, ker teh ne dobi? z ovalnim srednjetoncem ampak okroglim (13cm oz. 5" in 16cm oz 6,5"), kar pomeni, da potrebuje? ?e distan?nik (se jih dobi v trgovini ali pa "home-made"). Ta varianta je precej bolj?a (tudi dra?ja), ker visokotonec lahko postavi? vi?je v vrata kjer nima ovir, ki bi ga du?ile (noge) in ima tako zvok prost pretok. Za ni?je tone oz. base ovira ni problem (to lahko poizkusi? na npr. doma?ih zvo?nih omaricah tako, da z roko prekrije? posamezne zvo?nike) le visoke tone zelo hitro eliminira? z oviro in jih precej slab?e sli?i?.

Visokotonce tako lahko postavi? v trikotnik pri ogledalu ali pa ob kljuki na vratih (tako sem naredil tudi sam na prednjih in zadnjih vratih). S tem ?e ogromno pridobi?.

 

Naslednje izbolj?ave so pa ?e kompletna zadu?itev vrat (eliminira vibracije, zunanji hrup, pove?a base zvo?nikov...), menjava zvo?ni?kih kablov, vgradnja oja?evalca (zanj potrebuje? pretvornik signala iz radija, ker le ta nima cinch izhodov za oja?evalec), dodati nizkotonec itd.

 

Lahko pa tudi malce nadgradi? sam radio, npr. doda? MP3/6CD predvajalnik, MiniDisc predvajalnik, lahko celo doda? modul s trdim diskom in si gor posname? MP3-je.

 

Skratka mo?nosti je neskon?no. Zapomniti si pa velja ?e nekaj in sicer, da pregovor "za malo denarja - malo muzike" najbolj velja prav v avtoakustiki. Torej ni ?paranja, ?e ho?e? kvaliteto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

[. . .] vandar pa so res grozni pri kvaliteti zvoka. [. . .]

 

Se ne bi mogel bolj strinjati.

 

Najla?ja je menjava z novimi ovalnimi zvo?niki (seveda dvo ali trosistemskimi) enakih dimenzij.

Malce ve? dela je z zamenjavo z dvokomponentnimi (visokotonec je lo?en) zvo?niki, ker teh ne dobi? z ovalnim srednjetoncem ampak okroglim (13cm oz. 5" in 16cm oz 6,5"), kar pomeni, da potrebuje? ?e distan?nik (se jih dobi v trgovini ali pa "home-made").

 

Sli?i se zanimivo. Zanima me, ?e ima kdo kaj ve? podatkov o tipu in merah zvo?nikov. Po eni strani me kakovost zvoka v M6 blazno moti, po drugi strani imam pa premalo ?asa, da bi se ukvarjal s takimi zadevami.

 

Lahko pa tudi malce nadgradi? sam radio, npr. doda? MP3/6CD predvajalnik, MiniDisc predvajalnik, lahko celo doda? modul s trdim diskom in si gor posname? MP3-je.

 

Cool! Kje dobi? take playerje?

 

Skratka mo?nosti je neskon?no. Zapomniti si pa velja ?e nekaj in sicer, da pregovor "za malo denarja - malo muzike" najbolj velja prav v avtoakustiki. Torej ni ?paranja, ?e ho?e? kvaliteto.

 

Se strinjam, kot povsod.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sli?i se zanimivo. Zanima me, ?e ima kdo kaj ve? podatkov o tipu in merah zvo?nikov. Po eni strani me kakovost zvoka v M6 blazno moti, po drugi strani imam pa premalo ?asa, da bi se ukvarjal s takimi zadevami.

 

mere imam jaz iste. Zvo?nike sem menjal z jbl power serio (26k bigbang) in res zvo?niki ?pilajo res super..

 

vendar je vseeno bolje da vgradi? distan?nike in 13cm lo?en sistem - verjemi da bo? dosti bolj zadovoljen ker ima? visoke tone bli?je predelu glave in kot je ?e nekdo omenil.. ni ovir da bi jih du?ilo.

 

16cm pa tak pomoje brez bru?enja ne dobi? not.. bi pa imeli ti malo bolj?i midbass..

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne bi mogel bolj strinjati.

Sli?i se zanimivo. Zanima me, ?e ima kdo kaj ve? podatkov o tipu in merah zvo?nikov. Po eni strani me kakovost zvoka v M6 blazno moti, po drugi strani imam pa premalo ?asa, da bi se ukvarjal s takimi zadevami.

 

Cool! Kje dobi? take playerje?

 

Tip originalnih zvo?nikov je nek japonski ali korejski no name in so dvo konusni se pravi ena memrana s konusom na sredini za povi?anje vi?jih tonov.

Z zvo?niki ne more? zgre?iti katerekoli da? - vsi imajo oznake tudi v colah in samo gleda? 6"x8" (ali tudi 5"x7") - 1" = 2,54cm (?e ti je pomembna kvaliteta vzemi dra?je). Ampak ti bolj priporo?am dvokomponentne (za 16cm bo res treba brusiti pleh), ker je razlika precej?nja. Sam sem jih vgradil v vsa ?tiri vrata (visokotonce ob kljuki za odpiranje vrat, ker sem hotel imeti enak izgled na vseh vratih in na zadnjih vratih ni trikotnika ob ogledalu kamor bi druga?e ?li..).

?asa pa kar nekaj vzame, ?e sploh ?e gre? vrtati panele kot sem ?el jaz, pa vgradnja kretnic itd....

 

Playerje dobi? pa pri Mazdinem servisu/prodajalcu. Modul s hard diskom mogo?e malce te?je, MP3 pa ni blema in je 130.000 SIT plus ?e 6CD menjalnik je, kastnik je ok 15.000 SIT, MiniDisc pa ne vem koliko je.

 

LP, ?iga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Ampak ti bolj priporo?am dvokomponentne (za 16cm bo res treba brusiti pleh), ker je razlika precej?nja. Sam sem jih vgradil v vsa ?tiri vrata (visokotonce ob kljuki za odpiranje vrat, ker sem hotel imeti enak izgled na vseh vratih in na zadnjih vratih ni trikotnika ob ogledalu kamor bi druga?e ?li..).

?asa pa kar nekaj vzame, ?e sploh ?e gre? vrtati panele kot sem ?el jaz, pa vgradnja kretnic itd....

Playerje dobi? pa pri Mazdinem servisu/prodajalcu. Modul s hard diskom mogo?e malce te?je, MP3 pa ni blema in je 130.000 SIT plus ?e 6CD menjalnik je, kastnik je ok 15.000 SIT, MiniDisc pa ne vem koliko je.

LP, ?iga

 

Ker nisem sam svoj mojster, kdo lahko ?e zmontira vso to fr?tekarijo, poobla??eni servis? - ima garancija tu kaj veze?

po?lji pa tudi slikice, da si zadevo pobli?e ogledam (?eprav brez zvoka)

pozdrav?ek

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Playerje dobi? pa pri Mazdinem servisu/prodajalcu. Modul s hard diskom mogo?e malce te?je, MP3 pa ni blema in je 130.000 SIT plus ?e 6CD menjalnik je, kastnik je ok 15.000 SIT, MiniDisc pa ne vem koliko je.

 

Res ?koda, da MP3 playerja ni bilo mogo?e kupiti pred enim letom, ko sem kupoval avto. Sem mislil, da bo navaden CD ok, sedaj se mi pa zdi, da kar naprej menjujem CDje.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker nisem sam svoj mojster, kdo lahko ?e zmontira vso to fr?tekarijo, poobla??eni servis? - ima garancija tu kaj veze?

po?lji pa tudi slikice, da si zadevo pobli?e ogledam (?eprav brez zvoka)

pozdrav?ek

 

Ni potrebno iti na poobla??eni servis. No, lahko tudi, ni pa nujno. To ti zmontira katerakoli avtoakustika. Jaz sicer raje vse naredim sam.

Sicer pa vgradnja drugih zvo?nikov ne vpliva ni? na garancijo.

 

Bom dal gor tudi slikice.

 

Akustika v Mazdi6 je porazna.

 

Za hitri upgrade pa priporocam naslednji trik:

 

Gres v trgovino in kupis male visokotonce. V sprednjih vratih, pri ogledalih snames plastiko in voila - pod njimi so kabli. Zvrtas luknjo, pritrdis zvocnike na plastiko (ko kupujes moras paziti, da kupis dovolj majhne in primerne za na tisti mali plasticni trikotnik), povezes in akustika se izboljsa za vsaj 200%.

 

Hmmm, nisem prepri?an, da bo to ?lo tako "na simpl".

Tisti kabel pod plasti?nim trikotnikom (rde? in ?rn) je namre? kabel kontakta (klju? na "ON") in je namenjen za stranska ogledala, ki se zlo?ijo avtomatsko, ko izklju?i? kontakt. Za Evropo ni takih ogledal, kabel je pa pa? pripravljen.

Plus za vgradnjo visokotonskih zvo?nikov mora? obvezno vgraditi ?e kretnico, ki bo lo?ila visoke tone na visokotonec in ni?je tone na glavni zvo?nik. Torej je treba razdreti vrata.

 

Vse ostalo pa dr?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, nisem prepri?an, da bo to ?lo tako "na simpl".

Tisti kabel pod plasti?nim trikotnikom (rde? in ?rn) je namre? kabel kontakta (klju? na "ON") in je namenjen za stranska ogledala, ki se zlo?ijo avtomatsko, ko izklju?i? kontakt. Za Evropo ni takih ogledal, kabel je pa pa? pripravljen.

Plus za vgradnjo visokotonskih zvo?nikov mora? obvezno vgraditi ?e kretnico, ki bo lo?ila visoke tone na visokotonec in ni?je tone na glavni zvo?nik. Torej je treba razdreti vrata.

 

Vse ostalo pa dr?i.

 

?isto tako simpl je! Preverjeno je ta kabl pri 6-ki predviden za visokotonce in je ?e povezan na radio - nima nobene veze z ogledali! Pa tudi za kretnico ni potrebno skrbet (?e nisi preve? zahteven poslu?alec), ker imajo ti zvo?niki ponavadi ?e vgrajen kondenzator?ek, ki svojo nalogo kar OK opravlja! Torej - kupi? visokotonce, priklopi?, pritrdi? na plastiko in uala - ?pila! Niti sledu o razdiranju vrat ali ?em podobnem!? :bravo:

Preden se ?iri kriva vera je potrebno dejstva malo preverit! :whatever:sramezljiv:hohoho:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto tako simpl je! Preverjeno je ta kabl pri 6-ki predviden za visokotonce in je ?e povezan na radio - nima nobene veze z ogledali! Pa tudi za kretnico ni potrebno skrbet (?e nisi preve? zahteven poslu?alec), ker imajo ti zvo?niki ponavadi ?e vgrajen kondenzator?ek, ki svojo nalogo kar OK opravlja! Torej - kupi? visokotonce, priklopi?, pritrdi? na plastiko in uala - ?pila! Niti sledu o razdiranju vrat ali ?em podobnem!? :bravo:

Preden se ?iri kriva vera je potrebno dejstva malo preverit! :whatever:sramezljiv:hohoho:

 

Hm, OK, mo?no ampak jaz imam na rde?i ?i?ki + (PREVERJENO DEJSTVO) - ?etudi je radio ugasnjen in dam kontakt na ON, dobim na tej ?i?ki 12V (12V ?arnice lepo svetijo), ne pa zvo?nega signala (prosim razlago). Prav tako imam na radiju le osem zvo?ni?kih kablov - izhodov (kje sta potemtakem tista dva??), 12V, baterija, ozemljitev, signal hitrosti itd. ?e dveh dodatnih izhodov ni (in spet prosim razlago).

Lahko pa je to priprava za Bose ozvo?enje, ampak ta ima pa lo?en oja?evalec.

V vrata prideta ta dva signala (kabel za zvo?nik in tisti pri ogledalu) popolnoma lo?ena in kabel za zvo?nik je neprekinjeno (razen konektor na vratih) speljan od radija do zvo?nika (PREVERJENO DEJSTVO).

 

OK, no, ne vem, ne bom ni? pametoval, pa? pri meni je tako. Bom pa preveril kam od vrat v avto je speljan pri meni ta rde?/?rn kabel, ki vodi do ogledala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ne bi rad nekomu pameti solil po nepotrebnem - v galvnem pri moji Mazdi 6 CD 136 TE letnik 2003 so kabli pod trikotno plastiko namenjeni visokotoncem in to so na servisu tudi vedeli, saj so mi visokotonce prikljapljali in montirali na poobla??enem Mazda servisu! Drugih posegov niso izvajali, kot zvo?nike priklopli na ta dva kabla, ki sta po besedah avtoelektri?arja (na Mazda servisu) namenjena za visokotonce! Od kod in kako sta potegnjena pa me preve? ne zanima (mogo?e gre en kabel (par seveda) v vrata, kjer se razdeli na dva (en na zvo?nik v vratih en pa za visokotonce)?!

V glavnem - jaz imam prikljopljene na ta kabel, ki je skrit pod to majhno trikotno plastiko in igrajo OK! :bravo:

Ajd, brez hude krvi! :pepsi:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V glavnem - jaz imam prikljopljene na ta kabel, ki je skrit pod to majhno trikotno plastiko in igrajo OK! :bravo:

Ajd, brez hude krvi! :pepsi:

 

Sploh ni problema. Ampak jaz imam gor priklopljena ogledala, da se mi zlo?ijo ob izklopu avta, pa deluje. In sam sem razstavil ?e kompletno vrata in armaturno plo??o in kot pravim tistega kabel?ka ni na radiju in tudi posebej pride v vrata (lo?eno od zvo?ni?kega - roza/bel). No, sicer pa to sploh ni va?no, ?e tebi deluje za svoj namen, meni pa za svoj, je vse OK. Sploh ni hude krvi.

Sicer pa imam jaz ?estko 2006 (FaceLift), pa je mogo?e kaj druga?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

v mazdi3 letnik 2004 je akustika nizke kvalitete. Zamenjal sem zvo?nike, dodal visokotonca, zamenjal radio z Blaupunktom London,..Pri Vili-ju sem pla?al za vse skupaj z delom vred 65 jurjev. Samo Mp3-original od mazde je pa 100 jurjev.

Zdaj pa problem, ki ga ?elim re?it: na displeju se sedaj ne vidi ni?. To, da ni podatkov od radia je razumljivo. ?elel bi videti podatke o klimi, temperaturi, datumu, itd. Ali kdo ve kateri avtoelektrikar bi to uredil? Ali se da narediti brez original mazdinega radia?

Pa ne me po?iljati na Mazdin servis. Saj naredijo kar je treba ampak samo, kar pi?e v servisni knji?ici. Od avtoakustike pa ne pi?e NI?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

v mazdi3 letnik 2004 je akustika nizke kvalitete. Zamenjal sem zvo?nike, dodal visokotonca, zamenjal radio z Blaupunktom London,..Pri Vili-ju sem pla?al za vse skupaj z delom vred 65 jurjev. Samo Mp3-original od mazde je pa 100 jurjev.

Zdaj pa problem, ki ga ?elim re?it: na displeju se sedaj ne vidi ni?. To, da ni podatkov od radia je razumljivo. ?elel bi videti podatke o klimi, temperaturi, datumu, itd. Ali kdo ve kateri avtoelektrikar bi to uredil? Ali se da narediti brez original mazdinega radia?

Pa ne me po?iljati na Mazdin servis. Saj naredijo kar je treba ampak samo, kar pi?e v servisni knji?ici. Od avtoakustike pa ne pi?e NI?!

 

 

 

Vpra?anje.... kam si pa dal visokotonce zdej??? Dej javi mi na PM.. ker tudi sam pripravljam predelavo muzike...s to razliko da radio bom original obdr?al....

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.