Skoči na vsebino

Mazda MX-5 letnik 2000


jan

Priporočeno sporočilo

Se ne bi strinjal. 4 lastnik ?e, barvan, steklo nekaj heca in to sem samo na hitro preletel. Kako je ?ele realno.

Nekako ciljam najraje 1 lastnik, potencialno ?e drugi vendar z vso dokumentacijo (katero bom preveril).

 

Veliko sre?e pri tem!!!!!!

Popolne NB ne bo? na?el, vsak od nas je moral postoriti ?e nekaj zadev, jaz sem sam lahko vse zrihtal, medtem ko drugi so rabili ?e zunanjo pomo? (ala auspuh in to)

 

ne pri?akuj preve?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko sre?e pri tem!!!!!!

Popolne NB ne bo? na?el, vsak od nas je moral postoriti ?e nekaj zadev, jaz sem sam lahko vse zrihtal, medtem ko drugi so rabili ?e zunanjo pomo? (ala auspuh in to)

 

ne pri?akuj preve?

 

Bom probal kaj takega poiskat. ?e ne bo ni? ustreznega potem ?al ne bo ni? z MX-5-ko.

Se pa zavedam, da je tak?en tip avtov magnet za ''?udne'' kupce; torej kupijo d?eki v za?etku poletja avto, ga sterajo do konca sezone, da so ''jeba?i'' in potem zadeva gre naprej. Vmes pa nobenih servisov, itd. Recimo zgolj primer: nega usnja in platnene strehe. Dejansko te stanejo preparati morda 20 EUR na leto in bo oboje kot novo ?e ?ez 10 let. ?al se takim ''jeba?em'' to zdi preve? in potem dobi? v roke zlorabljen avto, kateri ti potegne ?e in ?e denarja, da je zadeva perfektna. Pa ?e takrat bo? vedel, da kaj le ni perfektno.

Tako da, glede na to, da je to avto za gu?t, ho?em da je perfekten. Ni problem kak?no praskico po?timat, kak?no gumico zamenjat (se zavedam, da kupujem rabljen avto in ne novega), vsekakor pa ne rabim avta z x lastniki, kateri so ga zgolj zlorabljali. Tako da, potem raje po?akam ali pa kupim kaj drugega.

 

Zgornji avto z Ebaya je imel ?e absolutno preve? lastnikov, hkrati pa ima ?e kar nekaj napak. ?e bi bil pravi lastnik potem bi bilo ?e to vse po?timano, ker bi ga bolelo, ?e to ne dela. Moje mnenje, mo?no tudi napa?no...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom probal kaj takega poiskat. ?e ne bo ni? ustreznega potem ?al ne bo ni? z MX-5-ko.

Se pa zavedam, da je tak?en tip avtov magnet za ''?udne'' kupce; torej kupijo d?eki v za?etku poletja avto, ga sterajo do konca sezone, da so ''jeba?i'' in potem zadeva gre naprej. Vmes pa nobenih servisov, itd. Recimo zgolj primer: nega usnja in platnene strehe. Dejansko te stanejo preparati morda 20 EUR na leto in bo oboje kot novo ?e ?ez 10 let. ?al se takim ''jeba?em'' to zdi preve? in potem dobi? v roke zlorabljen avto, kateri ti potegne ?e in ?e denarja, da je zadeva perfektna. Pa ?e takrat bo? vedel, da kaj le ni perfektno.

Tako da, glede na to, da je to avto za gu?t, ho?em da je perfekten. Ni problem kak?no praskico po?timat, kak?no gumico zamenjat (se zavedam, da kupujem rabljen avto in ne novega), vsekakor pa ne rabim avta z x lastniki, kateri so ga zgolj zlorabljali. Tako da, potem raje po?akam ali pa kupim kaj drugega.

 

Zgornji avto z Ebaya je imel ?e absolutno preve? lastnikov, hkrati pa ima ?e kar nekaj napak. ?e bi bil pravi lastnik potem bi bilo ?e to vse po?timano, ker bi ga bolelo, ?e to ne dela. Moje mnenje, mo?no tudi napa?no...

 

Ne saj prav razmi?lja?.

Vse kar si napisal je res, ima pa tudi drugo slabo stran, ?e avto stoji....marsikdo ga kupi pa se ne vozi. Moj na primer je stal 3 leta - ima 44000km in je letnik 2002.

K sre?i ves ?as v gara?i in je bilo takoj opazno - nikjer prahu v vogalih in luknjah okoli strehe, le rja na diskih, stare trde gume s celim profilom in podobno. ?e bi pa zunaj stal.... :ne vem: + servis (2 celo :D v teh km od leta 2002) zabele?ena - zabele?ena na servisu AC Cosmos, ne v kaki knjigi lastnika

 

No - je pa italijanska, sem vedel ob nakupu - 2 lastnik slovenec jo je kupil ker jo je hypo leasing zasegel v ITA in uvozil, pol mu je pa stala

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, nekaj ?e bo.

Problem v Sloveniji je, da prodajalci mislijo, da je njihov avto oh in sploh in ho?ejo tak denar kot za perfektno ohranjen avto.

Ampak ej: ?e avto ni bil redno servisiran, streha ni bila mazana s preparti, usnje ni bilo ustrezno negovano, avto je ves obutan, potem avto NI perfektno ohranjen. Poleg tega recimo prodajalci velikokrat poudarjajo neko malenkost, kako so po?timali a kak?no glavno stvar spustijo. Npr. ravnokar menjano olje, ga vpra?a? kaj pa velik servis, ja glej ra?un, sem ravnokar menjal olje. Ej, me ne zanima olje, a si po?timal velik servis? Nisi, ja sranje ne, potem NI perfektno vzdr?evan avto. Oz. je celo zanemarjan, ker olje ti ni? ne pomaga, ?e jermen utrga.

 

Bo ?e... Sej cajta je dovolj, nekaj bo se bo ?e na?lo... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, nekaj ?e bo.

Problem v Sloveniji je, da prodajalci mislijo, da je njihov avto oh in sploh in ho?ejo tak denar kot za perfektno ohranjen avto.

Ampak ej: ?e avto ni bil redno servisiran, streha ni bila mazana s preparti, usnje ni bilo ustrezno negovano, avto je ves obutan, potem avto NI perfektno ohranjen. Poleg tega recimo prodajalci velikokrat poudarjajo neko malenkost, kako so po?timali a kak?no glavno stvar spustijo. Npr. ravnokar menjano olje, ga vpra?a? kaj pa velik servis, ja glej ra?un, sem ravnokar menjal olje. Ej, me ne zanima olje, a si po?timal velik servis? Nisi, ja sranje ne, potem NI perfektno vzdr?evan avto. Oz. je celo zanemarjan, ker olje ti ni? ne pomaga, ?e jermen utrga.

 

Bo ?e... Sej cajta je dovolj, nekaj bo se bo ?e na?lo... :jupiii:

 

malo si zamudu, ker poplava mx5k je konec leta...jih je bilo kar nekaj gor

 

P.S. sicer je pa na? labiGT nekaj na glas razmi?ljal da je s svojo mx5 naredil kar je mislil (upam sicer da je samo na glas razmi?ljal)

 

jo ima? pod predstavitev + jo je po?timal po za?etnih ka?ljajih, vklju?no z velikim S.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, nekaj ?e bo.

Problem v Sloveniji je, da prodajalci mislijo, da je njihov avto oh in sploh in ho?ejo tak denar kot za perfektno ohranjen avto.

Ampak ej: ?e avto ni bil redno servisiran, streha ni bila mazana s preparti, usnje ni bilo ustrezno negovano, avto je ves obutan, potem avto NI perfektno ohranjen. Poleg tega recimo prodajalci velikokrat poudarjajo neko malenkost, kako so po?timali a kak?no glavno stvar spustijo. Npr. ravnokar menjano olje, ga vpra?a? kaj pa velik servis, ja glej ra?un, sem ravnokar menjal olje. Ej, me ne zanima olje, a si po?timal velik servis? Nisi, ja sranje ne, potem NI perfektno vzdr?evan avto. Oz. je celo zanemarjan, ker olje ti ni? ne pomaga, ?e jermen utrga.

 

Bo ?e... Sej cajta je dovolj, nekaj bo se bo ?e na?lo... :jupiii:

 

Ja - ve?jih stvari pred prodajo, se bo malo kdo lotil, tako da menjava olja, pa se s tem hvalit pa res ni nevemkak dose?ek! :whatever:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da mojih 160.000km bo problem za jana...

 

sicer pa sem lihkar naredil projekt za se en roadtrip poleti, tko da izgleda da se to poletje je moja :bravo:

 

:bravo::bravo::bravo::bravo:

 

P.S. Kam pa?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja - ve?jih stvari pred prodajo, se bo malo kdo lotil, tako da menjava olja, pa se s tem hvalit pa res ni nevemkak dose?ek! :whatever:<_<

 

Nene, saj ni problem, da naredi? pred prodajo. Naredi? tisto, kar je po servisni. In ?e pi?e po servisni, da je na 96.000 km ali npr. 5 let menjava potem takrat mora bit, ?e ne avto ni perfekten. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je tvoj veliki adut (?e ma? seveda finance pr?timane), da se ti avtomobili precej ?voh prodajajo (kolikor spremljam trg), tako da kdor ho?e prodat, naj se prilagodi povpra?evanju, ki ga o?itno ni veliko! :danzoman::vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce hoces met perfekten avto potem se kupuje novega...

rabljen nikol ni perfekten

 

?e nov ni ve?.... :angry2:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce hoces met perfekten avto potem se kupuje novega...

rabljen nikol ni perfekten

 

Se ne bi ravno strinjal. Rabi? sicer veliko sre?e in predvsem potrpe?ljivosti, ampak se da dobit kaj normalno vzdr?evanega.

 

Kar se pa ti?e relativno majhnega povpra?evanja se pa strinjam. Zna bit kar te?ava prodat tako zadevo, sploh ker so sedaj na trgu ?e tudi cabrii s trdo streho za 5 jur?kov in manj in le ti so za ve?ino potencialnih kupcev, kateri niso ''cabria?i'', bistveno bolj zanimivi kot pa cabrii s platneno streho. ?eprav mene to ne boli, ker v primeru, da dobim perfektno zadevco bo potem kar nekaj let pri hi?i. Za pogajalsko izhodi??e pri nakupu je pa to dobro zame trenutno. Kot pa ?e omenjeno so pa ?e od za?etka leta ene in iste gor. Tako da kupcev o?itno ni na pretek ali so pa vse te gor tako zjajcane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.