Skoči na vsebino

Risi in poliranje


Guest BrainY

Priporočeno sporočilo

Guest BrainLess

Ni ga lep?ega, kot se zjutraj prebuditi v sobotnem son?nem jutru in zaglegati na svojem lepotcu rise od ma?kinih krempljev :angry::angry::angry:

 

Hja pa je treba polirat...... pa glede na to da je avto temne barve ?e tolko te?je, ker se ro?no pozna (razen ?e si neke vrste mojster)...

 

Mate kak?ne izku?nje z poliranjem.... kako, s ?em, .... oziroma kam dat polirat in kolko stane?

 

Ro?no sem ?e poliral, vendar se ?e tako potrudim na koncu se vseeno malo pozna....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poliranje je zelo drago (cca 10kSIT v LJ). Bolje se je tega lotiti sam. Polirne paste so od 1k do 2,5kSIT, vata za poliranje cca 500SIT. Dobro je imeti eno grobo (pasto) za ve?je praske in eno fino (mleko) po mo?nosti v barvi vozila. Priporo?am Sonax. Obstajajo tudi t.i. scratch remover-i (kot Gs-27 iz reklame) vendar niso kaj bolj?i od navadne grobe paste. Najprej spolira? z grobo pasto (ne ?paraj, mora? imeti dovolj nanosa) potem pa ?e s fino, ki je v barvi vozila. To da najprej nanese? pasto z gobico, po?aka? par minut in nato s kro?nimi gibi spolira? do sijaja, ti verjetno ni treba razlagat. Takoj po kon?anem poliranju je potrebno dobro o?istiti plasti?ne (letvice ipd) in gumijaste (okoli ?ip) povr?ine, ?e ne se pasta za?re v plastiko, gumo in jo je potem te?ko spraviti ven! Poliranje pride najbolj do izraza na ?e zbledelih (nemetalik) avtolakih, saj jim povrne prvotni sijaj. Za ve?je praske pa na?alost ni tako u?inkovito. Vseeno priporo?am poliranje vsaj enkrat letno. Upam, da bodo praske po poliranju ?immanj?e.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

tnx, bom probal....

 

sicer imam enego pro polirno pasto, od li?arja (ne wem trenutno imena) ampak je super.....

 

Sem pa mislil tud nabavit polir ma?ino (ta poceni 3-4k), samo bi se naj vsaj temenj?i avti polirali pri razli?nih stopnjah z razli?nimi gobicami (glede grobosti), tak da bi naj ta cenej?a bla denar vstran vr?en, one "tabolj?e" pa tud niso poceni.....

 

Nevem, bom ?e razmislil!

 

Lahko pa bi se en vikend dobli pa meli polir vikend :P:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tnx, bom probal....

 

sicer imam enego pro polirno pasto, od li?arja (ne wem trenutno imena) ampak je super.....

 

Sem pa mislil tud nabavit polir ma?ino (ta poceni 3-4k), samo bi se naj vsaj temenj?i avti polirali pri razli?nih stopnjah z razli?nimi gobicami (glede grobosti), tak da bi naj ta cenej?a bla denar vstran vr?en, one "tabolj?e" pa tud niso poceni.....

 

Nevem, bom ?e razmislil!

 

Lahko pa bi se en vikend dobli pa meli polir vikend :P:D

hihih.....in ti usi pomagali polirat...... :D:D Glej ?e ma? srce gledat kako ti moje "nespretne" roke polirajo TVOJ avto....po lahko ra?una? name.... :D:D:D

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ga lep?ega, kot se zjutraj prebuditi v sobotnem son?nem jutru in zaglegati na svojem lepotcu rise od ma?kinih krempljev :angry::angry::angry:

 

Hja pa je treba polirat...... pa glede na to da je avto temne barve ?e tolko te?je, ker se ro?no pozna (razen ?e si neke vrste mojster)...

 

Mate kak?ne izku?nje z poliranjem.... kako, s ?em, .... oziroma kam dat polirat in kolko stane?

 

Ro?no sem ?e poliral, vendar se ?e tako potrudim na koncu se vseeno malo pozna....

Pkli?i tega mojstra: 041/715-935, Grega - www.poliranje.com...pa re?i,da te Aljo?a po?ilja;jaz sem z njegovim delom zelo zadovoljen;enkrat sem dal spolirat cel avto, je bil lep?i kot nov, drugi? pa mi je nekdo pustil svojo barvo na mojem avtu in je tudi super zrihtal. Ra?una? pa lahko na cca. 15.000 SIT za celoten avto, poliranje pa traja cc. 3-4 ure.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam boljsi predlog: bomo mi poliral ti pa mesaj koktejle. Ok? :D

Ma tudi ok......jest sem ?e vedno za....sam pa spet ne vem kako bi zgledalo poliranje avta s 0.5 plus promila v riti.....Mislim da gibi nebi bli podobni polirni elipsi...... :D:D

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

Ma tudi ok......jest sem ?e vedno za....sam pa spet ne vem kako bi zgledalo poliranje avta s 0.5 plus promila v riti.....Mislim da gibi nebi bli podobni polirni elipsi...... :D:D

 

 

LP daVid

Pol bom pa novi post odprl "prosim za donacijo" - za novo barvanje :D:P

 

Hec!

 

 

@Vuk hvala, ga bom kontaktiral!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa mislil tud nabavit polir ma?ino (ta poceni 3-4k), samo bi se naj vsaj temenj?i avti polirali pri razli?nih stopnjah z razli?nimi gobicami (glede grobosti), tak da bi naj ta cenej?a bla denar vstran vr?en, one "tabolj?e" pa tud niso poceni.....

 

Polir ma?ine so bull shit! To je stran vr?en denar! Jest sem probal tud z ma?ino, pa na koncu vidi?, da je full jeba. Roka je ?e vedno roka. Pa za svojga konji?ka ti je ne sme bit ?al kdaj mal uporabit ;) .

 

P.S:Pa napi? kako ti bo ratal!

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brainless, da bi uspel zakriti rise, mora? vedeti, kako globoki so. ?e je na?et samo lak, se ?e lahko re?iti, ?e pa barva, pa bolj te?ko. Obi?ajno je barva troslojna (redko dvoslojna), lak pa obi?ajno v dveh slojih. Odvisno je tudi od tega, kateri sloj je spraskan. Manj?e praske se obi?ajno lahko odstranijo s poliranjem, kjer na mestu praske in v njeni okolici s polirnim sredstvom pobrusi? prvi sloj do te mere, da zgladi? robove.

?e so risi pregloboki, pa ostane samo ?e bru?enje in ponovno barvanje.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, pri meni ?e je ceneje :D, to pa vedno lepo kar z roko polirajte pa muzika pa veselo na delo, meni sploh ni problem avta polirat pa ?e kalorije porabi? :D ...... Saj nekateri veste kaj je o?i??en avto... samo se ne bom hvalil..., ker v?asih tudi kaj spregledam! :D:P;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, pri meni ?e je ceneje :D, to pa vedno lepo kar z roko polirajte pa muzika pa veselo na delo, meni sploh ni problem avta polirat pa ?e kalorije porabi? :D ...... Saj nekateri veste kaj je o?i??en avto... samo se ne bom hvalil..., ker v?asih tudi kaj spregledam! :D:P;)

Hja, okej, vsak svoje zagovarja. Vem pa, da je ?lovek profesionalec, stranke pa tudi iz tujine. ;)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi ti pri?el na sre?anje v Velenje z najbolj spucano 323 v slo?

Mislim, da pri Mazda323 pi?e nekako takole:

 

"Avto: Se ga nimam, bo pa:)" :rolleyes:

 

torej - te?ko no...

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je pri?el na sre?anje z najbolj spucano 323, pa? je ni sam vozil;sam tolko v vednost,pri bajti majo tri Mazde. Ko pa bo Mazda323 pokazal svojo 323 bo tudi lep pogled :D

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je pri?el na sre?anje z najbolj spucano 323, pa? je ni sam vozil;sam tolko v vednost,pri bajti majo tri Mazde. Ko pa bo Mazda323 pokazal svojo 323 bo tudi lep pogled :D

Hmmm, torej njegova sestra tako ?isti svoj avto!!! B)

Ljubca mogo?e???? :D:D:D

Ka te jaz vem no... :ne vem:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope ni? sestra,kr on sam ?isti tudi njen avto...kaj ve? pabo ?e sam povedal, da ne bo glih zgledalo kot, da sem njegov odvetnik. :D

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, hvala Vuk da si odgovarjal na zastavljena vpra?anja ko nisem bil prisoten, odvetnik moj! :D:P

 

@Marko_mx-3, zdaj ?e je najbolj ?ista v Slo to je vpra?anje to je mazda-mx3 razglasil, vendar se je dobro spomnil! :)

 

Vidim da nekatere, sploh na?ega Komarja dosti mu?i glede mene :D pa ni? zato, lepo da si radoveden saj jaz sem tudi! :D

Da raz?istim zadeve, ?e pa ti ?e ne bo kaj jasno pa kar vpra?aj!

Ne nimam ?e avta ker ?e nimam izpita vendar stoji pa ?e avto v gara?i 323BJ, tale 323BG je od moje sestre in od nobene lubice :D ( lubice ve? ni, je ?la papa ), jaz ji pa? perem avto in mi sploh ni problem pa ?e rad delam, ker mi je pravi u?itek

( avto se mora svetit.. ), v predstavitev ?lanov sem pa? predstavil 323BG in Premaciya kateri je od mojega o?eta in nekateri ste mislili da imam jaz 323BG vendar ni tako, ?al vas moram razo?arat! :D

Aja pa? ?istim skoraj vse avte pri hi?i pa o?e tudi dostikrat svojo omaro... :D

Zdaj ?e te ?e kaj zanima ti bom rade volje odgovoril, vendar mi sedaj ni? ne pride na pamet kaj bi ?e lahko o sebi povedal sem ?ist navadni dijak elektro ?ole rad "?raufam" in pomagam ostalim ?e seveda le znam katerega zanimajo avti

( predvsem pa Mazde ) zato pa sem se prijavil na tale forum ker je prav lepo bit na tem forumu pa ?eprav ne vozim osebno Mazde in upam da vas to ne moti? Bom pa jo vozil k malu! No pa ?e kaj bi se na?lo... ! :D

 

ps. Bom pa sestri reko naj se ?e enkrat prijavi na forum ?eprav jo ?e dolgo pregovarjam!

 

Lp. Matej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.