Skoči na vsebino

Akumulator ali zaganja?


Priporočeno sporočilo

Imam problem pri enem avtu in sicer P405 1.8 16V. Gre za to, da zaganja? ni niti pisnil, ko sem zasukal klju?. Potem sem menjal akumulator ker je blo okol plus kleme polno nekega oksida. Sedaj moram menjat ?e klemo, ker je pomojem zani? in slabo prevaja ?trom. Avto kljub novemu akumulatorju ni zavrtel, zaganja? ni niti pisnil. Potem sem ga v?gal s porivanjem in med vo?njo ?e parkrat obrnil klju?, naenkrat je zaganja? pri?el delat. Sedaj normalno v?iga. Ker ima avto starej?a gospa, se mi zdi da tole ?e ni ok. Vpra?anje: A mi zaganja? ni zavrtel, ker je premalo ?troma ?lo skozi oksidirano klemo, sedaj se je pa med delovanjem nekako prebil skozi? Al je druga mo?nost da je zaganja? za?tekal, sedaj sem ga pa pretelovadil pa bo nekaj ?asa ok?

 

Rad bi vedel a naj samo klemo zamenjam, al moram ?e zaganja? podret.....

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam problem pri enem avtu in sicer P405 1.8 16V. Gre za to, da zaganja? ni niti pisnil, ko sem zasukal klju?. Potem sem menjal akumulator ker je blo okol plus kleme polno nekega oksida. Sedaj moram menjat ?e klemo, ker je pomojem zani? in slabo prevaja ?trom. Avto kljub novemu akumulatorju ni zavrtel, zaganja? ni niti pisnil. Potem sem ga v?gal s porivanjem in med vo?njo ?e parkrat obrnil klju?, naenkrat je zaganja? pri?el delat. Sedaj normalno v?iga. Ker ima avto starej?a gospa, se mi zdi da tole ?e ni ok. Vpra?anje: A mi zaganja? ni zavrtel, ker je premalo ?troma ?lo skozi oksidirano klemo, sedaj se je pa med delovanjem nekako prebil skozi? Al je druga mo?nost da je zaganja? za?tekal, sedaj sem ga pa pretelovadil pa bo nekaj ?asa ok?

 

Rad bi vedel a naj samo klemo zamenjam, al moram ?e zaganja? podret.....

 

Thnx

 

?e ?e ti bo kdaj naredlo, samo malo potol?i po einlaserju... ponavadi gre, razen ?e je res zani?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno res. Problem je k ma avto starej?a teta. ?e ji re?em nej mal po zaganja?u tol?e me bo po zdravju vpra?ala :) pa imtak ne ve kje to ima.

 

Hebe? te stare jajce.... to je prva te?ava....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. ?e se nabere oksid na klemi ni ni? pretreslivega,spucaj jo in z dratper?no in jo pre?pricaj s kakim kontakt ali wd40 sprajom. Ne re?i stran kleme razen ?e je ressss v p.....!

 

2. ?e po menjavi akomulatorja ?e vedno ?tartar ni palil je ti 80% ?tartar kriv.(Najverjetneje krta?ke)

S tem ko potol?e? po ?tartarju malo pretrese? krta?ke da te speet pridejo do kolektorja in zadeva ponovno za?ne delovati.

 

 

3.Lahko je tudi cin ?pula,ampak dokler ne sname? in ga ne sproba? na ponku ne bo? vedel!

ostalih 20% pa lahko prip?i?e? klju?avnici

4. ?tartar obnovi.

Se pravi ga snami ,spucaj,preveri ?e so pu?e ok naolji te pu?e,zamenjaj krta?ke, sestavi in to je to.

 

?e bo? rabil pomo? mi javi!(?e si kje bli?je lj)

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Krta?ke so ble. Kontakt je pa ratalo spucat. Hvala Uro? in ostali.

 

LP

 

Samo da si zrihtal :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.