-
Sporočil
23.633 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
500
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika Alex
-
Konstantno zvijanje diskov
Alex je odgovoril na sahel-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Kaj si mislil x tem, da spucaš diske in ploščice?🤔 -
Konstantno zvijanje diskov
Alex je odgovoril na sahel-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Danes sem peljal avto na optiko in na centriranje vseh štirih gum. Hkrati smo zamenjali še zadnje naprej in obratno. Si imel prav. Krive so bile slabo balansirane gume. Sedaj teče vse gladko pa tudi pri močnem zaviranju popolnoma nič ne trese. 😊 Bil sem že pri treh vulkanizerjih ( tudi pri kolegu), pa niso naredili v redu. Ne vem, ali so krivi njihovi stroji za balansiranje/montažo gum, ali pa ne znajo delati z njimi. 🤔 Tokrat sem bil na amzs in res moram pohvaliti njihovo natančnost. Vse skupaj (optika + centriranje/premontaža) je trajalo kako uro in dvajset minut. Res so si vzeli čas za vsako gumo posebej. Ko zategnejo na koncu vijake z moment ključem veš, da so pravi mojstri . Nekateri pacienti pa ti zategnejo vijake tako močno, da potrebuješ metrsko cev kot podaljšek, da lahko odviješ vijake. -
Jaz podobno na Peugeotu 306 gti. Pa. sem moral voziti postrani preko ležečih policajev. Res je, da avto izgleda lepše. Je pa to več ali manj vse, kar pridobiš z nižjimi fedri.
-
Kako pa to, da si se za to odločil? 🤔 Jaz moram že sedaj pazit na ležečih policajih, če so kaki višji. Oj. Tebe pa, dolgo ni bilo. 😊 Kaj pa sedaj voziš?
-
Slivka, bo potrebno malo pojačati dioptrijo očal. Napisal sem " nad koprom". Sicer z malo začetnico a vendarle. 😊
-
Baje, da so Italijani. Tudi nad koprom se radi vozijo zadnje dni.
-
Nič hudega. Se bomo pač manj vozili in bomo bolj ekološki. Bo tudi Janez 007 zadovoljen. 😊
-
Naj ti prišepnem eno zanimivost. Ko so v Nemčiji testno opravili trstno kontrolo na vozilih folcvagen, jih veliko ne bi opravilo testa, čeprav so bili dokaj novi in so imeli vsi vgrajene "delujoče" dpf filtre. Je pa po drugi strani opravil ta test bmw, ki je imel sicer odstranjen dpf filter, a je imel poštelano elektroniko v nulo. Vedeti moramo, da niso vsi motorji enaki, čeprav so narejeni na istem tekočem traku, a elektroniko imajo vsi enako. In se dogaja, da z enakim motorjem prihaja do različnih moči motorja in tudi porabe.
-
Enkrat si na eni strani, drugič na drugi. Važno je, da ne bom imel problemov, Drugo me pri tej stvari ne zanima. 😉
-
Ne. Se bomo lepo še naprej vozili z dizlom in to brez težav. Navor pa to. 😊😉
-
Fault code: P24A5 - Powertrain
Alex je odgovoril na vzupan3-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Verjetno je vse zabito že od prej, pred servisom. -
To smo že rešili med kovidom. Moje pravice-moje telo. Tako, da ne mi pametovati in biti nekaj pokroviteljski. s temi forami. Kar se tiče kolegialnostii do drugih je to preteklost. S tem smo končali. 😉 Egoistično je meni zvenelo tudi marsikaj med kovid epidemijo. Pa so nekateri pametoval nekaj. Evo vam kontra. 😊 Sicer pa, sem se pravkar vrnil s kosila, kjer so bili prisotni razno razni predavatelji na faksih( svak, ki je doktor znanosti fizike in elektrotehnike ima danes rojstni dan). In je nanesla beseda tudi na to temo električni avtomobili, ekologija in podobno sranje. In sem samo dobil potrdilo od skoraj vseh, da je to navadno odiranje naivega folka, narejenega je na tem področju pa bore malo. In glej ga zlomka, dva od njih vozita prastare dizel mercedese. Tako, da ja vi kar kupujte električne avte in drugo eko sranje in polnite žepe elite. Jaz se bom še naprej, lepo vozil z umazanim dizlom.😉
-
Kako že gre tista znana? Moj avto-moje pravice-moja odločitev. 😉 Mislim, da bi moralo to biti to, kdo bo kaj uporabljal stvar posameznikove odločitve. 😊
-
Včeraj sem z nexen na stari 6-ki vozil po nalivih po avtocesti. Gume so se super obnese, nobenega aquaplaninga. Tako, da ugotavljam, da so res dobre gume za ugodno ceno. 👍
-
Saj pravim, nateg nad nategi. 😉
-
A ko grem jaz s svojo staro 6-ko (brez dpf-ja) in vozim za delavskim kombijem(brez dpf-ja, ki kadi kot dimnik) je pa ekološko? Pa ko pride čezoceanska ladja v Koper v pristanišče prinese eko zrak? Dajte, nehajte ga že enkrat srati. Cela afrika, južna amerika in Avstralija je brez dpf-jev. Dobro nas lupijo tej eko lobiji. Ta greta in njej podobni so čisti nateg. 😉
-
Te kao pomembne tekme ja. Druge pa ne.
-
Ja, tu se pa strinjam. Je obveljalo pravilo-kdor ga ne da, ta ga dobi. 😊 Sicer nisem navijal za nobenega, a nekako bi bil bolj vesel zmage Liverpoola.
-
Meni pa nič posebnega. Toliko so govorili vsi o njej, da bi morala biti tekma vseh tekem. To je podobno kot ko greš na kak koncert, ki je ful reklamiran in hvaljen, na koncu si pa, razočaran. 🤪
-
Katero morje si pa rezerviral? 😊
-
Ne... avto ostane isti. Samo problemov ne bo več. 😊
-
Pri meni kmalu ne bo več teh problemov. 😉
-
In to bi pomenilo, da...?
-
In to je? 🤔
-
Konstantno zvijanje diskov
Alex je odgovoril na sahel-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Možno je. Bom tudi gume peljal na centriranje. Škoditi ne more. 🤔 Nikakor ni čudna. Tudi to bi znalo bit, da sem tako pohodil zavoro, da je hotelo vse odtrgati, ko je prijel ABS. 😊