Skoči na vsebino

nakup in servisna knji?ica


Mazdodont

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Odlo?am se za nakup mazde 3, letnik 2006.

 

Zadeva je tak?na, da mi je prodajalec rekel da servisne knji?ice v papirnati obliki ni, da je to vodeno samo ra?unalni?ko.

Sem pa drugje videl tudi pri podbnih letnikih papirnate servisne knji?ice.

 

No, dobil sem tudi ra?unalni?ki izpisek servisne knji?ice, amapk ne vem koliko lahko temu zares zaupam.

 

 

 

 

Nikjer pa tudi nisem videl kak?nega users manuala ali kaj podobnega. Torej prakti?no ni? papirnatega.

 

Je to normalno, ali to manjka, bi moral to dobit? Ste ostali ki imate naprimer podobenen letnik dobili zraven kak?ne papirje?

Ker ?e ni? ne dobim niti ne vem kako zadevo vzdr?evat... Ali pa avto ima proti mojemu biv?emu kr zajetno koli?ino elektronike, res tega ne dobi? zraven z avtom, da bi vedel kaj kateri gumb dela...?

Pri prej?njem avtu sem imel vse napisano, od priporo?enega pritiska v kolesih, pa do tega na koliko kilometrov moram naredit kak servis in kaj zamenjat...

 

Kako je to pri mazdi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Odlo?am se za nakup mazde 3, letnik 2006.

 

Zadeva je tak?na, da mi je prodajalec rekel da servisne knji?ice v papirnati obliki ni, da je to vodeno samo ra?unalni?ko.

Sem pa drugje videl tudi pri podbnih letnikih papirnate servisne knji?ice.

 

No, dobil sem tudi ra?unalni?ki izpisek servisne knji?ice, amapk ne vem koliko lahko temu zares zaupam.

Nikjer pa tudi nisem videl kak?nega users manuala ali kaj podobnega. Torej prakti?no ni? papirnatega.

 

Je to normalno, ali to manjka, bi moral to dobit? Ste ostali ki imate naprimer podobenen letnik dobili zraven kak?ne papirje?

Ker ?e ni? ne dobim niti ne vem kako zadevo vzdr?evat... Ali pa avto ima proti mojemu biv?emu kr zajetno koli?ino elektronike, res tega ne dobi? zraven z avtom, da bi vedel kaj kateri gumb dela...?

Pri prej?njem avtu sem imel vse napisano, od priporo?enega pritiska v kolesih, pa do tega na koliko kilometrov moram naredit kak servis in kaj zamenjat...

 

Kako je to pri mazdi?

 

To je to - DSK ali digitalna servisna knjizica. Z drugimi besedami kos papirja. Ker nisi napisal ali je prodajalec privat, kaka avto hisa its ti vseeno priporocam da z VIN avta gres na mazda servis to preveriti ce imajo enakega....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to - DSK ali digitalna servisna knjizica. Z drugimi besedami kos papirja. Ker nisi napisal ali je prodajalec privat, kaka avto hisa its ti vseeno priporocam da z VIN avta gres na mazda servis to preveriti ce imajo enakega....

 

prodajalec je trgovec, pa v bistvu je tudi poobla??en mazda servis

 

mi je pa ta izpisek posvoje ful sumljiv, ?eprav dopu??am da je resni?en

 

ker servisov je narejenih 5

prvi takoj ob nakupu, smao neka kontrola al nekaj, en malo pred prodajo, vmes pa so trije redni servisi, in vsi so na isti dan isti mesec narejeni, samo leto je razli?no

pa ta datum ni recimo malo pred registracijo al pa kja

 

je temu za zaupat, ali se tudi vam zdi sumljivo?

 

 

 

 

in pa kako je glede uresrs manuala?

to pa bi verjetno moralo v papirnati obliki ti zraven, ali?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prodajalec je trgovec, pa v bistvu je tudi poobla??en mazda servis

 

mi je pa ta izpisek posvoje ful sumljiv, ?eprav dopu??am da je resni?en

 

ker servisov je narejenih 5

prvi takoj ob nakupu, smao neka kontrola al nekaj, en malo pred prodajo, vmes pa so trije redni servisi, in vsi so na isti dan isti mesec narejeni, samo leto je razli?no

pa ta datum ni recimo malo pred registracijo al pa kja

 

je temu za zaupat, ali se tudi vam zdi sumljivo?

in pa kako je glede uresrs manuala?

to pa bi verjetno moralo v papirnati obliki ti zraven, ali?

 

Kot receno pojdi se na drug pooblasceni servis ce temu ne verjames. DSK se hrani on line po celem svetu za eno sasijo avta. Kdo pa je prodajalec

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DSK je samo kos papirja - res je.

 

Na isti dan isti mesec, se pravi 1x na leto recimo. Se pravi, da je avto delal manj kot 20kkm na leto (ker je servis na 20 kkm). Torej posledi?no pomeni, da ima manj kot 120 kkm. Je to res?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa navodila za uproabo bi pomoje skoraj mogla biti zraven...e dino ce jih prejsnji lastnik ni izgubil... Lahko probas kontaktirati uvoznika (MMS d.o.o.), ce ti lahko posljejo navodila za uporabo...

 

Glede servisne knjizice... jaz sem jo sicer dobil zraven (letnik 2008)... vendar se servisi vpisujejo v DSK... in dobim vedno samo izpis iz DSK po servisu ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede servisne knjizice... jaz sem jo sicer dobil zraven (letnik 2008)... vendar se servisi vpisujejo v DSK... in dobim vedno samo izpis iz DSK po servisu ...

 

 

Ja, vedno samo izpis na listu papirja.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DSK je samo kos papirja - res je.

 

Na isti dan isti mesec, se pravi 1x na leto recimo. Se pravi, da je avto delal manj kot 20kkm na leto (ker je servis na 20 kkm). Torej posledi?no pomeni, da ima manj kot 120 kkm. Je to res?

 

res je

avto ma 77k prevo?enih

tudi notri zgleda dobro ohranjen, volan, sede?i...

 

 

 

aha no hvala glede odgovorov o servisni knjigi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdodont, ?e ?eli?, ti ?e jaz poka?em servisno knji?ico moje, ki je seveda DSK... je letnik 2006/9, prodajam jo tudi med glasi na forumu. Pri vsakem servisu dobi? nov izpisek z dodanim opravljenim servisom. Za nazaj se zadev ne da ve? popravljati, zato je z DSK manj zlorab, prevrtavanj in podobnih zadev. Jo pa lahko z mojo VIN dobi? na vsakem Mazda servisu ali Mazda Slovenija. :)

 

LP Janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.