Skoči na vsebino

Zadnji disk in feltna se grejeta...


Priporočeno sporočilo

Zadeva je tak?na;lani mi je zaribala leva zadnja zavorna ?eljust.Zamenjal sem komplet ?eljust in plo??ice.

Diska nisem.

Pred ?asom, ko sem zamenjal letne gume z zimskimi mi je na poti v Lj. po avtocesti vse spet za?elo tuliti in tresti.

Ustavil sem se in ugotovil, da se spet ista feltna in disk pregreva.O.k-rise so bile samo na par centimetrih.

Mogo?e je bil malenkost zvit disk in ko sem dal gor ?ir?e letne gume je mogo?e malo drsalo po disku.In ker je bil mogo?e malo zvit so bile vibracije?

Danes smo zamenjali komplet diske in plo??ice. Grem probat malo razpi?it po hitri cesti.

In kaj ugotovim? Da se spet vse skupaj na istem kolesu greje, ?eprav ni bilo opazit nobenih risov na novih diskih.Tudi trese mi ne ni?.Samo greje se disk in feltna.

?e nekaj me moti;ko probam z roko premikat kolo proti sebi in od sebe in se mi zdi, kot da ima kolo malo lufta(kot bi ne bilo dobro pri?raufano gor). Sem preveril a je vse zategnjeno kot se ?ika.

Kaj bi lahko bilo? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugotovil, kaj je narobe-ro?na bremza (zajla) ?teka in ne spusti do konca.In potem plo??ica malenkost ru?i po disku.

Kako se da namazat zajlo od ro?ne?

 

ampak v primeru ro?ne kolo nebi imelo zra?nosti. to mora biti ?e neka deformacija podvozja ali le?aja. zajlo od ro?ne se neda podmazati ker mora biti zatesnjena pred vlago da ne zarusta. ?e pa je ?e tako da ?teka pa enostavno zamenja? kar pa ne pride dosti (nova zajla cca 20 ewr) zamenjava pa tudi ni nobena zahtevnost.

concept.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak v primeru ro?ne kolo nebi imelo zra?nosti. to mora biti ?e neka deformacija podvozja ali le?aja. zajlo od ro?ne se neda podmazati ker mora biti zatesnjena pred vlago da ne zarusta. ?e pa je ?e tako da ?teka pa enostavno zamenja? kar pa ne pride dosti (nova zajla cca 20 ewr) zamenjava pa tudi ni nobena zahtevnost.

 

Danes sem preveril in nima lufta ni?.V?eraj se mi je samo zazdelo.Je sigurno ro?na, ker ko sem jo danes spustil je ?la proti koncu kar v prazno in avto se ni premaknil, ?eprav je pri meni doma malo klan?ka in ko sem jo malo potolkel je spustila.

Se pravi, da je potrebno nabaviti novo.Hvala za odgovor. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.