Skoči na vsebino

Test Mazda 6 III


Aichi

Priporočeno sporočilo

Kar dobro si zadel. Precej se strinjam s tabo okoli USB ?lamparije. TomToma sem navajen ?e iz telefona, zato mi ni taka katastrofa. Preizku?al sem ve? navigacij, a ima vsaka svoje cvetke. Bluetooth meni druga?e deluje v kombinaciji z iPhonom brezhibno, uporabljam ga tako za klicanje, sprejemanje klicev in BT audio (SMSi na iPhonu ne delujejo, tudi ?e bi, za branje ne bi uporabljal avta). Ker uporabljam kolikor toliko urejeno zbirko glasbe, mi izbiranje samo po ID3 tagih ne dela te?av, za kompilacije pa uporabljam playliste. Zanimivo je tole, da mi je nov, 64GB USB klju? najprej deloval, od nekega trenutka dalje pa ga Mazda niti ne prepozna ve?. S klju?em je druga?e preverjeno vse OK, poizku?al pa sem tako s praznim, kakor tudi s samo nekaj MP3ji na njem. Nekoliko je mote?a slaba odzivnost centralnega ra?unalnika, predvsem pri uporabi navigacije. V ?asih, ko tabli?ni ra?unalniki ranga 80? ponujajo bolj?o odzivnost, je to precej nenavadno.

Kar se vo?nje ti?e, deluje CD 175 AT precej ugajeno in tiho, prestavljanja se razen premikanja kazalca obratomera niti ne zazna. Pri prehitevanjih pa sem pri?akoval hitrej?o odzivnost, saj traja nekoliko predolgo, da najprej prestavi v ni?jo prestavo in tudi sam pospe?ek ni tak, kot bi ga pri?akoval od motorja s tak?no mo?jo. Mogo?e bi v takih primerih moral prklopiti na ro?no prestavljanje, saj imam ob?utek, da je bila stara CD136-ka v tem pogledu bolj?a. Porabo imam po prvih 1200km 8.0 litrov.

Radarski tempomat je za dolge ture super zadeva. Ravno v?eraj sem v eni rundi naredil 400km brez da bi se dotaknil pedalke za plin ali zavoro, hitrost sem omejitvam prilagajal le z gumbom na volanu. Sistem za detekcijo zapu??anja voznega pasu sem izklopil, saj je bil preob?utljiv in ga moram danes nastaviti na manj?o ob?utljivost. Dobro deluje tudi avtomatika pri?iganje lu?i in brisalcev, le ?istilec stekel v vrsti za trajekt je bil nad tem malo manj navdu?en.

Prtlja?nik mi je sprva deloval nekoliko plitvo, v resnici pa po?re precej prtljage. Le?e gresta notri eden poleg drugega en velik in en malo manj velik kov?ek, na katera lahko nalo?im ?e nahrbtnike, v stranskih predalih je ?e dovolj prostora za hladilno torbo ali ?teko ?estih 1,5l plastenk vode. Od kov?kov do vrat pa osteane ?e kar nekaj prostora.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aichi zelo dobro napisano.

Mene osebno prav tako moti ta funkcionalnost USBja in ?e mnogo drugih. Tudi lastniki CX-5ke niso ravno zadovoljni.

 

Glede navigacije in zamujanja opozoril/napotkov, pa bi naj to odpravili z novim softwerom, ki je na voljo 10.817 pa QuickGPSfix om.

 

Sem pa v tabelici pod ?lankom slu?ajno opazil, da ima? vnesene nekatere podatke od limuzine (dol?ina, vi?ina, medosna razdalja), obra?alni kroga je tudi premajhen in pri pranju ?arometov bi prav pri?la zelena kocka.

 

Pa ne bit jezen zaradi napisanega, saj sem pred odlo?itvijo o nakupu doba 2 meseca ?tudiral in primerjal raznorazne podatke, tako da imam ?e vedno dolo?ene ?tevilke pred o?mi.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aichi zelo dobro napisano.

Mene osebno prav tako moti ta funkcionalnost USBja in ?e mnogo drugih. Tudi lastniki CX-5ke niso ravno zadovoljni.

 

Glede navigacije in zamujanja opozoril/napotkov, pa bi naj to odpravili z novim softwerom, ki je na voljo 10.817 pa QuickGPSfix om.

 

 

lp

 

Zanimivo, jaz imam USB klju?ek 32gb in do sedaj nisem opazil nobenega problema. MP3 delujejo odli?no :bravo: . Pa nimam nobene playliste in vse je normalno po mapah in z imeni komadov.... .

TT mi tudi deluje odli?no, posebno tujina. SLO je pa bolj tako narejena, da si v?asih pomagam z Garminom. Sem ga pa updejtu in imam vse radarje pri nas (razen MB).

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorimo o M6 III?

 

 

Saj je audio sistem pomoje identicen ... vsaj moj vtis je bil tak... Nisem pa takrat, ko sem imel enega in drugega, poslusal MP3 ... samo probal sem streaming preko BT iz telefona ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je audio sistem pomoje identicen ... vsaj moj vtis je bil tak...

 

O?itno ni, ?eprav bi blo logi?no. Moram pogledat na slike, ker se ne spomnim, da bi mel folderje v CX-5.

 

Za posrat... :)

 

Objavljena slika

 

CX-5 ima isti radio, a druga?en softver, glej napis Folder... :)

 

Se pravi a je re?itev upgrejdat, bolje re?eno downgrejdat softver radia na tistega iz CX-5??? :)

 

Jao, Mazdini in?enirji!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry sem mal zbrkljal :blink: Niko je napisal.

 

Mislim, da ta problem z usb-jem bodo morali na servisu urediti.

 

lp

 

Bojim se, da ne. Servis tega ne more naredit, ker nimajo popravljenga softvera, vem pa da je Majes v BTC seznanjen s to bedarijo, ker jo je do?ivel na lastni ko?i.

 

In kar je najlep?e, gre za prikrito napako ali pomanjkljivo funkcionalnost, zaradi katere je po zakonodaji (sem preveril pr enmu, ki se na to spozna), kupec upravi?en do povra?ila sorazmernega dele?a kupnine, ki jo napaka predstavlja. Se pravi, ko greste bidat novo M6 III, lahk ?e jurja sklestite, ker ne dela USB :):harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bojim se, da ne. Servis tega ne more naredit, ker nimajo popravljenga softvera, vem pa da je Majes v BTC seznanjen s to bedarijo, ker jo je do?ivel na lastni ko?i.

 

In kar je najlep?e, gre za prikrito napako ali pomanjkljivo funkcionalnost, zaradi katere je po zakonodaji (sem preveril pr enmu, ki se na to spozna), kupec upravi?en do povra?ila sorazmernega dele?a kupnine, ki jo napaka predstavlja. Se pravi, ko greste bidat novo M6 III, lahk ?e jurja sklestite, ker ne dela USB :):harhar:

 

?e se ne motim je kolega Primo? na njegovi cx5 imel nek problem med BT - ipodom in potem so mu na servisu apdejtali software od radia.

Po mojem vse se da.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim je kolega Primo? na njegovi cx5 imel nek problem med BT - ipodom in potem so mu na servisu apdejtali software od radia.

Po mojem vse se da.

 

 

To ?e, sam tist je druga?n softver, ?e ga lahk dajo v M6, pol sploh ni panike, bomo meli downgrade, ampak za M6 III popravka ?e ni, niti ni v na?rtu po mojih info...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e, sam tist je druga?n softver, ?e ga lahk dajo v M6, pol sploh ni panike, bomo meli downgrade, ampak za M6 III popravka ?e ni, niti ni v na?rtu po mojih info...

 

Kolikor sem zasledil tudi naj ne bi bilo popravka, vsaj za enkrat ne.

Sem pa zgoraj zapisal, da se te?ava pojavlja tudi v CX-5 in sicer v novej?ih verzijah.

Vizuelna razlika v radio enotah je, da imajo novej?e dodan krom med gumbi in te imajo novej?i software, ki je ... :vskalo: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem prebral tale test, pa mi nikakor ni v?e? poudarjenje nekih satanisti?nih vra? in ?tosov (oglejte si kolikokrat se ponovi vse skupaj, ne re?em enkrat ali dvakrat);

 

http://www.avtomobilizem.com/testi/mazda-6...sto/19-05-2013/

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
    • Z veseljem! zoom zoom!  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.