Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Po 18.000km so prednje gume pri straneh ze kar hin...zgleda bo treba nove. AmpeR tudi pravi, da so se njegove kar hitro zrabile...a je se kak lastnik CX-5 na forumu, da bi povedal kolk km se naredi z prvimi gumami? Ker 18.000km ni lih veliko....pa se kje bi se dalo dobit take gume najcenej (mislim premium znamke ne neke XY) 225/65/17-com 102V (ali H)... :prstgor:

 

Lp Primoz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 18.000km so prednje gume pri straneh ze kar hin...zgleda bo treba nove. AmpeR tudi pravi, da so se njegove kar hitro zrabile...a je se kak lastnik CX-5 na forumu, da bi povedal kolk km se naredi z prvimi gumami? Ker 18.000km ni lih veliko....pa se kje bi se dalo dobit take gume najcenej (mislim premium znamke ne neke XY) 225/65/17-com 102V (ali H)... :prstgor:

 

Lp Primoz

 

Optika. Prednje gume prevec na notri - narobe obrnjena crka V, ce sta obe enakomerno samo zunaj.

Sem imel na Mazdi 5 in so mi priznali optiko in nove gume

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yokohama so vecinoma bolj zanic, verjetno je to razlog in jih pobira po robovih...

lahko pa da je kaj z optiko, v vsakem primeru ne stane toliko, ce naredis optiko pri nakupu novih gum

 

 

ce isces zimske pol nekaj v tem smislu http://www.gumax.si/default/catalog/produc...225-65r17-102h/

 

ali pa dobra celoletna http://www.gumax.si/default/catalog/produc...225-65r17-102h/

 

(jaz bi rajs celoletno, ker ima visji hitrostni index in s tem, trse boke, kar je pomembno pri SUV)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yokohama so vecinoma bolj zanic, verjetno je to razlog in jih pobira po robovih...

lahko pa da je kaj z optiko, v vsakem primeru ne stane toliko, ce naredis optiko pri nakupu novih gum

ce isces zimske pol nekaj v tem smislu http://www.gumax.si/default/catalog/produc...225-65r17-102h/

 

ali pa dobra celoletna http://www.gumax.si/default/catalog/produc...225-65r17-102h/

 

(jaz bi rajs celoletno, ker ima visji hitrostni index in s tem, trse boke, kar je pomembno pri SUV)

 

Hvala za odgovor, bom preveril kaj je bilo narobe in ce je guma res potrebna menjave. Ce je, potem bom kar tole vzel. Nisem pa se nikol mel celoletne...upam, da se dobro obnesejo :cheers:

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp primo? probaj nardit optiko .v kopru je najbolj?i amzs sermin g.denis,garantiram.pokli?ii me za gsm .ale? :prstgor:

 

Hvala Ale?, v glavnem na? mehanik je reku, da cudno da jo je tako pobralo...in je na obeh straneh, tako da izkljucuje optiko. Reku je naj vprasam na policiji ce so gume ok, da ne bo kake kazni...mal poznanstva imam bom preveril, ce so hin pa bo spet treba ske?irat.... :blink:

 

Ale?, naslednjo nedeljo bom verjetno na vasem koncu tako da se oglasim :party0035:

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala Ale?, v glavnem na? mehanik je reku, da cudno da jo je tako pobralo...in je na obeh straneh, tako da izkljucuje optiko. Reku je naj vprasam na policiji ce so gume ok, da ne bo kake kazni...mal poznanstva imam bom preveril, ce so hin pa bo spet treba ske?irat.... :blink:

 

Ale?, naslednjo nedeljo bom verjetno na vasem koncu tako da se oglasim :party0035:

 

lp

 

da mehanik re?e da izklju?uje optiko ker so gume na obeh straneh???

 

Ali ti nam opisuje? da ima ena guma oba robova v pi*. Jaz sem razbral da ima leva in desna zunanji rob v pi. To je najve?krat ?e so gume kontra v, ?e so pa v V pa notranjega pobira obema predjima

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?io!

 

Moje so tudi take in sprednje na notranji ter zunanji strani so obrabljene. Sem pa jih pri cca. 12k km zamenjal/obrnil spredi/zadi. Mislim, da to ni kriva optika ampak kvaliteta gume.

Zdaj imam gor Dunlop SP WinterSport 4D in me prav zanima, ?e jih bo tako pobralo.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da mehanik re?e da izklju?uje optiko ker so gume na obeh straneh???

 

Ali ti nam opisuje? da ima ena guma oba robova v pi*. Jaz sem razbral da ima leva in desna zunanji rob v pi. To je najve?krat ?e so gume kontra v, ?e so pa v V pa notranjega pobira obema predjima

 

Obe gumi so na notranji in zunanji strani obrabljeni...kot bi bile premalo polne. Evo fotke

 

prednja1

prednja2

 

Tako je pa zadnja...

zadnja guma

 

Upam, da je vidna razlika...

 

Lp

 

So mi pa tudi na Mazdi rekli da se veliko so zdrzale....bojim se kakega zdrsljaja v ovinku v zimskih razmerah in nebi rad riskiral sebe in avta....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obe gumi so na notranji in zunanji strani obrabljeni...kot bi bile premalo polne. Evo fotke

 

prednja1

prednja2

 

Tako je pa zadnja...

zadnja guma

 

Upam, da je vidna razlika...

 

Lp

 

So mi pa tudi na Mazdi rekli da se veliko so zdrzale....bojim se kakega zdrsljaja v ovinku v zimskih razmerah in nebi rad riskiral sebe in avta....

 

Moje sprednje so obrabljene malo manj, ker sem jih obrnil.

Zadnje pa so OK.

 

Na suhem dr?ijo super, na mokrem pa po omejitvah. ?e je sneg pa stem profilom ne bi rad testiral :blink: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obe gumi so na notranji in zunanji strani obrabljeni...kot bi bile premalo polne. Evo fotke

 

prednja1

prednja2

 

Tako je pa zadnja...

zadnja guma

 

Upam, da je vidna razlika...

 

Lp

 

So mi pa tudi na Mazdi rekli da se veliko so zdrzale....bojim se kakega zdrsljaja v ovinku v zimskih razmerah in nebi rad riskiral sebe in avta....

 

Aja ?aki, potem sem narobe razumel - enostavno potem premalo napumpano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja ?aki, potem sem narobe razumel - enostavno potem premalo napumpano

 

Mogoce sem se jaz cudno izrazil...premalo 2,5 bar? AmpeR tudi tolk polni...sicer pa zadnje ko sem ga mel na servisu so mi napolnili 2,9bar...a sem spustil pol na 2,5bar...po specifikacijah mislim da je 2,1bar...

 

 

Lp Primoz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce sem se jaz cudno izrazil...premalo 2,5 bar? AmpeR tudi tolk polni...sicer pa zadnje ko sem ga mel na servisu so mi napolnili 2,9bar...a sem spustil pol na 2,5bar...po specifikacijah mislim da je 2,1bar...

Lp Primoz

 

Bi rekel da premalo, jaz mam 6ko 2.6 / 3.0 ?e je servis dal 2.9 pol je ?e nekaj na tem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel da premalo, jaz mam 6ko 2.6 / 3.0 ?e je servis dal 2.9 pol je ?e nekaj na tem

 

Ja samo to so mi dali sele v zacetku septembra, ko so mi senzor tlaka rihtali...prej mi je pa reku in sam prodajalec nastavil na 2.5 bar...se pravi sem z***al gume :glare:

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja samo to so mi dali sele v zacetku septembra, ko so mi senzor tlaka rihtali...prej mi je pa reku in sam prodajalec nastavil na 2.5 bar...se pravi sem z***al gume :glare:

 

Lp

 

Glede na obrabo je edina razlaga to, da je bil tlak prenizek. Nekaj podobnega se je meni pred leti dogajal s prvimi Goodyear Eagle F1. ?ele, ko sem dal na 3.0 bara je bila obraba normalno po celi gumi in takrat se je tudi guma izkazala v pravi kvaliteti.

 

Ne preve? gledat predpisane tlake, ker je odvisno od modela do modela gume kako se obna?a pri dolo?enem tlaku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer se bosta itak samo odlo?ila, sem samo podal svojo izku?njo izpred let. Ja guma je bila res tr?a, ko je bila tako napumpana sam se je pa avto peljal kot gokart okol ovinkov. Ob?utek na volanu je bil skoraj dirka?ki je pa res, da ?portnost in udobje ne gresta skupaj - vedno je nek kompromis.

 

Aja Primo? pazi, ker ?e se ne motim je zakonsko tako, da ?e bo? menjal samo dve gumi morata biti letni. Lahko sta drug model obvezno enaki na isti osi, ne vem pa ?e je dovoljeno, da ima? na eni osi celoletne na drugi pa letne. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja Primo? pazi, ker ?e se ne motim je zakonsko tako, da ?e bo? menjal samo dve gumi morata biti letni. Lahko sta drug model obvezno enaki na isti osi, ne vem pa ?e je dovoljeno, da ima? na eni osi celoletne na drugi pa letne. :ne vem:

 

Ufff niti pomislu nisem ba to...thx, bom preveril. :prstgor:

 

P.s. Kar gledam so tele gume all-season tako da nebo problena...

 

Link do gum

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej ma 3.0 se meni zdi to preve??

Buhvari, da grem po makadamu. Potem mora biti trdo kakor, da bi ?el z vozom :blink:

 

lp

 

ej ma ti si kupil kao SUV pa se boji? makadama? moje so vsak dan s 3.0 na makadamu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.