Skoči na vsebino

Prenova xedos 6 1998


Priporočeno sporočilo

Najprej en lep jesenski pozdrav vsem! :D

Od petka dalje, sem novi lastnik Mazde. Gre za xedos 6, 1.6, 1998. Avto sem kupil v Mariboru, druga?e sem pa iz ljubljane! Na forumu sem nov zato se zaenkrat ?e ne znajdem. :party0035:

Pred mazdo sem imel Peugot 406, Opel Corso, Bmw 328 in kasneje ?eeno Corso. Za nakup Mazdej sem se odlo?il, ker potrebujem dru?inski avto za vsak dan! :)

Avto sem kupil zelo poceni in bi bilo za po?timat kar nekaj stvari:

 

- menjava tesnila glave, obro?kov le?ajev na gredi..

- popravilo izpuha

- velik servis: filtri, sve?ke, teko?ine, jermeni itd

 

- v kabini bi potreboval levi sprednji pokrov zvo?nika v vratih

- kemi?no ?i??enje..

 

- morda se najde ?e kaj..

 

Zanima me, ?e ima kdo stem izku?nje in ?e kdo ve, kam se obrnit..

 

Lep pozdrav vsem! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kemi?no ?i??enje pride? do mene v Celje pa zrihtava ostale dele pa ti bojo de?ki tle skupaj nabrali... Samo po?akaj...

 

Glede motorja pokli?i Simona Pelka v Medvode in bosta dorekla... Je mojster za mazde in hkrati ni poobla??eni :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plan je zamenjat vsa tesnila. ?e bomo pa to realizirali je pa druga re?. Kot sem omenil je avto v slabem stanju in bi bil potreben konkretne obnove, nevem to?no kaj vse bi bilo za po?timat... Lp :cheers:

 

?e ?e 1x razdira? in ma? vse narazen je najbolj?e, da se loti? konkretno (moja tema spodaj, sicer V6 motor) :)

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=10336&st=40

 

to vse seveda, ?e misli? avto ?e neki ?asa met, druga? se ti ne spla?a ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim, da misli? tudi auspuh po?timat - ta je za zelo ugoden za popravilo izpuha:

http://www.auspuh-gerksic.si/index.php/com.../?view=featured

 

 

EDIT: Koliko pa misli? vlo?it v avto? Vse kar je ve? kot polovica vrednosti po Eurotaxu je za moje pojme brez veze, ker toliko bo? dobil zanj, ?e se (bo?enedaj) najde kak bedak in te nagazi na cesti.

 

?isto za info in orientacijo, moj je letnik 1997, 1.6 ma?ina, 270k prevo?enih, pred dvema letoma je bil ob naletu drugega avta po Eurotaxu ocenjen na 1300 ?, za popravilo pa so mi krili polovico tega, torej do 650?. Letos ?e naredim velik servis (jermeni itd.), potem je pa to to, se ne spla?a ve? vlagat vanj.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim, da misli? tudi auspuh po?timat - ta je za zelo ugoden za popravilo izpuha:

http://www.auspuh-gerksic.si/index.php/com.../?view=featured

 

 

Dobro, bom kontaktiral v kratkem, danes grem tudi do mojega mehanika, da dore?eva kaj pa kako! Se ?e kar veselik zrihtanega avtomobila! Hvala za info. :cheers:

 

V avto bi blo?il tam od nekje 400 pa do 600-700 eu. Avto sem dobil izredno poceni 150eu in vsak pravi da se v tak avto ne spla?a vlagat. Jaz pa menim, da ?e avto po?lihtamo tako kot se zagre, potem nima kaj crknit in se moja celotna investicija (600eu za servis + 150eu vozilo) bolj spla?a, kot ?e bi kupil avto za 750eu .. :P Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temo sem pregledal.. hvala za informacijo! ?e dobro da obstaja forum, da se lahko obrnem na vas fantje!

Koliko so bili pa stro?ki prenove? Koliko material, koliko delo? LP :cheers:

 

delo je bilo zastonj (ker sem delal sam), razen za elektriko sem peljal drugam. Stro?ek materiala pa cca. 300? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

delo je bilo zastonj (ker sem delal sam), razen za elektriko sem peljal drugam. Stro?ek materiala pa cca. 300? :)

 

 

Jaz pa ?ivim v bloku in nimam prostora in mo?nosti delat tega sam :( no seveda tudi potrebnega znanja nimam za tako re?, se mi zdi pa zelo zanimivo in bi se rad nau?il tudi to.. kot mulci smo pa tiste skuterje ?raufali in podobno, avtov pa nikoli... :)

 

Sepravi 300eu je bila obnava motorja ve? al manj celega (material)? Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa ?ivim v bloku in nimam prostora in mo?nosti delat tega sam :( no seveda tudi potrebnega znanja nimam za tako re?, se mi zdi pa zelo zanimivo in bi se rad nau?il tudi to.. kot mulci smo pa tiste skuterje ?raufali in podobno, avtov pa nikoli... :)

 

Sepravi 300eu je bila obnava motorja ve? al manj celega (material)? Lp

 

material ja, je pa res, da sm skoraj ves material nabavu preko ebaya uk druga? pa ja kot mulci smo pa Tomose APN 4 pa avtomatike ?ravfal :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

material ja, je pa res, da sm skoraj ves material nabavu preko ebaya uk druga? pa ja kot mulci smo pa Tomose APN 4 pa avtomatike ?ravfal :D

 

 

Uff res hvala bogu za ta forum, ker na ebay sploh pomislil nebi.. Pa ?eeno vpra?anje, da kar direkt vpra?am: bi bili pripravljeni ?e mojega razdret pa pogledat? ?eprav danes se dobim popoldne z mehanikom, ampak vseeno me zanima.. Lp :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj poglej ?e je ta ?e na voljo pa ima? dve z deli, ki so lahko v?asih zelo dragi dolo?eni potro?ni so pa normalna cena.

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=11418

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff res hvala bogu za ta forum, ker na ebay sploh pomislil nebi.. Pa ?eeno vpra?anje, da kar direkt vpra?am: bi bili pripravljeni ?e mojega razdret pa pogledat? ?eprav danes se dobim popoldne z mehanikom, ampak vseeno me zanima.. Lp :cheers:

 

Ima? zasebno sporo?ilo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem rekel, danes sem bil pri mehaniku in sva pregeldala mojo Mazdico :wub: . Se ?e kar nekako dr?i.

Ker je mehanik v prostem ?asu, mi je rekel, da naj priskrbim material in da mu ga prinesem, za delo bi pa ra?unal 150eu.

Sedaj bi potreboval (skupaj sva napisala spisek):

- tesnilo pokrova ventilov

- garnitura tesnil glave

- tesnilo oljni karter

- semering glavne gredi L + D

- ojni?ni le?aj

- le?aj glavne gredi

- batni obro?ki

 

to so deli, kar se ti?e motorja. Pogledal sem ta link, ki ste mi ga posredovali, vendar je prestaro. Sepravi vpra?anje je, kje bi dobil najceneje nove zgoraj napisane dele :)

 

Za pokrov levega zvo?nika v vratih se pa priporo?am, vendar nisem prepri?an ?e pa?e... Lp :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam lezaje za 1.6 motor. Sedaj je vprasanje te ti pasejo original ali je potrebno 1. brusenje gredi. Koliko je gred obrabljena.

Tudi batne obrocke lahko zrihtam. In vse ostalo.

Ne pozabit na vodno pumpo.

 

Ker bos dal motor narazen, daj dol se menjalnik in poglej se sklopko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam lezaje za 1.6 motor. Sedaj je vprasanje te ti pasejo original ali je potrebno 1. brusenje gredi. Koliko je gred obrabljena.

Tudi batne obrocke lahko zrihtam. In vse ostalo.

Ne pozabit na vodno pumpo.

 

Ker bos dal motor narazen, daj dol se menjalnik in poglej se sklopko.

 

 

Koliko je pa cena za dele. Lp :)

 

Material te bo vrjetno prsu okrog 220? :)

 

Kaj pa zobati jermen bos tut vrjetno menjal?

 

Tudi ja :P koliko pa pride vodna pumpa?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.