Skoči na vsebino

MAZDA 5 dizel EBERSPAECHER grelec defekt?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Imam vpra?anje za lastnike M5 diesel do 2010 letnika z EBERSPAECHER dodatnim grelcem za motor.

 

Ker sem kupil rabljeno M5 nisem siguren kako naj bi pravilno deloval ta grelec za vodo motorja, Imam pa ob?utek da ne dela...

 

Kako hitro se zagreje voda v motorju ko je tam okoli 0-?le zjutraj ko v?gete avto?

Bom opisal kako zgleda tole pri meni in ?e je tole normalno da tako dolgo traja:

 

V?gem avto in se nato peljem cca 1km po ravni cesti, nato cca 150 m po klancu in nato ?e 1,5 km po ravni cesti do vrtca in v tem ?asu ko odlo?im malega v vrtcu pustim avto laufat....

 

No, ko se vsedem nazaj v avto ( vse skupaj traja cca 8 do 10 minut ) je kazalec temperature vode rahlo nad prvo za?etno ?rtico ( se pravi, ko je avto ?isto hladen je pod prvo ?rtico, nato se v tem ?asu premakne za cca 4-6mm )...

 

Je to normalno hitro, al bi po tem ?asu moral biti ob?utno bolj topel?

 

A se da kako na kak?nem testerju videt ?e ta zadeva dela tako kot mora?

 

Pripel sem tudi sliko koliko to zgleda...

 

post-7329-1391678575_thumb.jpg

May the downforce be with you

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Imam vpra?anje za lastnike M5 diesel do 2010 letnika z EBERSPAECHER dodatnim grelcem za motor.

 

Ker sem kupil rabljeno M5 nisem siguren kako naj bi pravilno deloval ta grelec za vodo motorja, Imam pa ob?utek da ne dela...

 

Kako hitro se zagreje voda v motorju ko je tam okoli 0-?le zjutraj ko v?gete avto?

Bom opisal kako zgleda tole pri meni in ?e je tole normalno da tako dolgo traja:

 

V?gem avto in se nato peljem cca 1km po ravni cesti, nato cca 150 m po klancu in nato ?e 1,5 km po ravni cesti do vrtca in v tem ?asu ko odlo?im malega v vrtcu pustim avto laufat....

 

No, ko se vsedem nazaj v avto ( vse skupaj traja cca 8 do 10 minut ) je kazalec temperature vode rahlo nad prvo za?etno ?rtico ( se pravi, ko je avto ?isto hladen je pod prvo ?rtico, nato se v tem ?asu premakne za cca 4-6mm )...

 

Je to normalno hitro, al bi po tem ?asu moral biti ob?utno bolj topel?

 

A se da kako na kak?nem testerju videt ?e ta zadeva dela tako kot mora?

 

Pripel sem tudi sliko koliko to zgleda...

 

post-7329-1391678575_thumb.jpg

 

Definiraj eberscpaher??

Si ti kupil novo ali so ti ob rabljenem rekli da ima?

Namrec generacija 2 mazde 5 nima vec webasta. Sem tudi jaz tako mislil dokler bratrancu nisem pol avta razdrl. Tudi za vgraditi ni nobenega placa. Improvizirala sva koloteku

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Definiraj eberscpaher??

Si ti kupil novo ali so ti ob rabljenem rekli da ima?

Namrec generacija 2 mazde 5 nima vec webasta. Sem tudi jaz tako mislil dokler bratrancu nisem pol avta razdrl. Tudi za vgraditi ni nobenega placa. Improvizirala sva koloteku

 

Bi moral biti.. Moja M5 je ?e 2.0 dizel CR... je zadnji letnik prve verzije MT, malce faceliftana, zadaj lu?i led itd... ni ta ta nova 1.6 dizel...

 

EBESPACHER je firma ki ga dela, kolko sem uspel dognati so imele M6 od firme WEBASTO notri M5 pa tega...

 

EVO SLIKE ZRAVEN:

post-7329-1391684745_thumb.jpgpost-7329-1391684754_thumb.jpg

May the downforce be with you

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi moral biti.. Moja M5 je ?e 2.0 dizel CR... je zadnji letnik prve verzije MT, malce faceliftana, zadaj lu?i led itd... ni ta ta nova 1.6 dizel...

 

EBESPACHER je firma ki ga dela, kolko sem uspel dognati so imele M6 od firme WEBASTO notri M5 pa tega...

 

Webasto mislis. Ce je ga moras videti pod brisalci za benz filtrom. Moja prva m5 2005 je imela webasto bratranceva 2008!! Face lift pa ne vec.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najprej sorry, na sovoznikovem zicu sem pisal in nisem vsega razumel

Ja - Eber je zamenjal Webasto leta 2008 pri face liftu. In ta Eber ni niti slu?ajno tako mo?an kot je bil webasto, webasto je bila prava 'pe? na benz' medtem ko je to vse bolj na elektriko - fen na?in in zato toliko bolj ?voh in ni? ?udnega da se ti dalj segreva. Z webastom je tam cca 5 min.

 

NAdgraditi je mo?no - kontaktiraj Prebila, ki se s tem ukvarja, ampak bi premislil ali se to sploh spla?a.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, brez zamere :prstgor: , a si ti sploh prebral moje vpra?anje in kaj spra?ujem...?

 

l.p.

 

sem in sem ti odgovoirl da je normalno da se dalj segreva - enostavno poglej auspuh zadeve ?e dela, in tudi to ds mora biti izhodna cev za vodo na eberzadevi vedno bolj topla kot vhodna dokler se avto segreva. To pomeni da dela, ?e pa sta obe skozi enaki nekaj ne ?tima

 

Vidi? to je dobra stran starih webastov, tako tuli, da takoj ve? a dela al ne :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No sedaj ti pa lahko kot lastnik M5 TX 2. serije iz prve roke povem, da meni avto segreje v 5 min in pa tisto glavno, eberspacherja sli?im zunaj bolj kot motor sam, kot se webasto mora sli?ati...

 

Je pa takoj za motorjem na sredini - nekako na dnu med obema prvima kolesoma (oljni filter gleda direktno vanj).

 

?e ti ni? ne tuli pod vrati pol res ne dela verjetno. Enako ?e pri?ge? avto v hladu, in po minuti ugasne? avto, se bo pe? ugasnila naknadno.

 

?e kdo rabi za petko

Mazda5.pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.