Skoči na vsebino

TV ne bere podnapisov, rabim ra?unalni?ko pomo?


nisde

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

rabil bi ra?unalni?ko pomo? za TV sony bravia. Sicer to?nega modela ne morem navesti, ker to urejam za znanca, pa me sam zanima par stvari. Bral sem na forumu, da dostim ne delajo podnapisi na bravii. Na?el sem neke napotke, ki naj bi jih TV bral, gre se pa da pretvori? podnapise v UNICODE, probal sem ?e UTF8 format, in ni? ne bere. Gre se pa za ta postopek: 

 

Baje najbolj pomaga to, ?e s programom embeda? podnapise direktno v film. Ima kdo kak predlog kater program je dobr za tovrstne podvige? Ali pa kako drugo re?itev za bravia serijo? ?e je napa?na tema prosim nekoga naj premakne, ne najdem tiste teme z ra?unalni?kim koti?kom.

 

Hvala in lp :)

 

 

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ve?ini primerov gre zgolj za licen?nine. S podobnimi vpra?anji se sre?ujem na dnevni bazi, saj prodajam/pomagam prodajati TV-je. Prav tako gre za isto stvar pri predvajanju dolo?enih formatov filmov. Najbolj se je pozanimat v priro?niku od tv-ja, kateri formati so podprti po defaultu. Ponavadi delajo "timecode" podnapisi bp, vendar to tudi ne velja za vse proizvajalce. Se pravi poleg pravega formata datoteke (*.txt, *.srt, *.idx, ...) morajo tudi podatki v tej datoteki biti vne?eni pravilno (npr. nekateri podnapisi palijo na ?as, spet ostali na ?tevilo okvir?kov).

 

Ena izmed ugodnih re?itev je npr. kak?en SmartTV PC kit. Majhen klju?ek, ki se vtakne v HDMI, po?re en USB za napajanje iz TV-ja pa naredi ra?unalnik na osnovi Android operacijskega sistema. Le ?e kak?na aplikacija za predvajanje filmov manjka pa je to to.

 

Sam mam sicer Panasonica in zaenkrat ?e nisem naletel na te?ave s podnapisi, je pa tudi res, da ?e je le mo?nost, jih izklopim, da se malo urim v angle??ini ali pa nem??ini.

 

Eventuelno je tudi mo?no povezati kak?ni tabli?ni ra?unalnik ali pa prenosnika preko HDMI kabla na TV in predvajati film preko ra?unalnika. VLC Media Player prebere obilico razli?nih formatov podnapisov.

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.