Skoči na vsebino

Razmak med vijaki pri 323C


Grega_

Priporočeno sporočilo

Nekaj sem ?e brskal po forumu sam nisem na?el konkretnih podatkov, tudi v Mazdini bukvici sem iskal in nisem na?el ni?. A ima 323c 4x100 razmaka med vijaki al nima?? Namre? si ?e mal delam spisek ter ?parov?ek za pomladno osve?itev Mazde. Zdej pa me bolj tole zanima, namre? kolega prodaja 16 col feltne z Dunlop gumami vo?ene eno sezono (cene ?e ne vem, ?e nisem vpra?al ker ne vem koliko imam razmak) vendar so nove 16 col gume toooollkkkk drage da me glava pe?e ko cene gledam. Zdej zelo raj? bi imel 15-tke ker so tudi gume za pol cenej?e od 16, vendar me zanima ?e bi bilo potem dost da bi avto spustil za 4 cm, ker ?e sedaj je ogromno lufta med gumo in blatnikom. Ok, sej zdej mam res gor ?e zimske 185/55/15 in sem nekaj na roke meril kolk je to 4 cm ni?je in se mi ?e vedno zdi da je preve? razmaka. Lahko bi pa pa? nabavil gume 195/65/15 pa bi ga bilo zaradi gume manj, samo bi pa guma toliko ve?ja zgledala. Ima kdo od vas 15 col in nizkoprofilne gume ter spu?en avto za par cm, da vidim kako to zgleda?? :D ...matr sej sm cel roman napisu :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj sploh ni va?no katero dimenzijo gum ma? gor, ker ?e jih ho?e? homologirat itak morjo met isti obseg, tak da ?e prera?una? bo? videl da je skoraj isti obseg pri 175/70/13 195/50/15 215/40/16

 

Je pa res da so 16" kr drage (jaz sem dal 74ksit za 215/40/16 Toyo) in ?e ra?una? da vsako sezono ene obrabi? :ne vem: je kr bol? met 15"

 

Pa ?e ga bo? spustil sam za 4 cm se bo komaj kaj poznalo.

 

Na tej sliki lahk vidi? mojo 323f z eibachi in gumami 195/50/15

post-23-1128869654.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...za kolk ma? ti spu??en avto?

Ker ?e bi ga ?e bolj spustil + podalj?ki, to ne bi blo dobr, bi hitr kje podrajsu :blink:

Na?eloma bi bilo lep?e imeti 16-tke, ker vidim tudi pri drugih spedenanih mazdah, da imajo ve? ali manj 16-tke.

215 pa ne bi gor daju, ker ?e s 195 ne gre nikamor :ne vem:

...no bom povpra?u kolk ho?e met za tist komplet pa da vidmo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem to?no al 35 al 40 mm, je pa defenitivno premalo!

 

Sem gledal KAW fedre kjer se avto zni?a spredaj za 60mm zadaj pa za 40!

 

Sam nevem ?e bo to dosti. Al je ?e mogo?e kdo najdu kako ni?jo varianto, al pa mogo?e ve kako predelati fedre da bi ?lo ?e ni?je.

 

Jaz bi rad da bi bil avto nizek brez dodatnih spojlerjev :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..problem bo ker bo? povsod podrgnu potem, jest mislim nabavt lepe podalj?ke in ne FF-style, tako da bo potrebno pazit samo prednji podalj?ek, ?e bi bil pa cel avto nizek bi pa zihr podvzje povsod porajsu tko da...

60 mm je pa ?e kr ornk ne :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo pomoje je glavna uporabnost. ?e menja? fedre za Eibach pa da? ene hude gume je glavno, da se avto potem dr?i v nulo. To, da je avto ?e vedno Traktor (kt moj trenutno) je pa? stranski u?inek. Samo ?ez ovinke te ljudje ne bodo lovili ne glede na to, da izgleda ful visok. :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo pomoje je glavna uporabnost. ?e menja? fedre za Eibach pa da? ene hude gume je glavno, da se avto potem dr?i v nulo. To, da je avto ?e vedno Traktor (kt moj trenutno) je pa? stranski u?inek. Samo ?ez ovinke te ljudje ne bodo lovili ne glede na to, da izgleda ful visok. :jupiii:

 

 

:bravo::bravo:

 

Lega z eibachi in str?animi amortizerji je res super, ?e sploh ?e so gume nove

 

So pa mazde original res hodo visoke. Moja z eibachi je ?e vedno vi?ja od original honde civic :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem to?no al 35 al 40 mm, je pa defenitivno premalo!

 

Sem gledal KAW fedre kjer se avto zni?a spredaj za 60mm zadaj pa za 40!

 

Sam nevem ?e bo to dosti. Al je ?e mogo?e kdo najdu kako ni?jo varianto, al pa mogo?e ve kako predelati fedre da bi ?lo ?e ni?je.

 

Jaz bi rad da bi bil avto nizek brez dodatnih spojlerjev :D

 

Ima? ?e mo?nost, da ti prestavijo spodnji kro?nik na amortizerju, posledi?no je potrebno ?e skraj?ati steblo amortizerja.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tem kar je Din napisav, ker men je tut majstr ponudil (ko smo montiral apekse - 40 mm), pa sem mislu da bom mev ?e vedno d?ipa ?erokija, no in bi lahko ?e ?al?ke skraj?al oz. kokr kol se temu ?e pa? re?e in s tem bi prdobu ?e vsaj 2 cm navzdol!

 

Sicer pa ?e misl? ?e kako plasti?no ?aro na avto obe?at, pol ga res najprej spusti, pol pa plastiko gor in ostalo robo, ker kolega (RedWIND - rde? megane) je najprej dal gor neke total nizke pragove, pol pa je ?el avto na operacijo mejd in apeks, pa je blo treba pa? prage dol, pa jih kraj?at, itd. cel fuuuk vse skupi v glavnem.

 

Se pa spla?a (bolj za lastno veselje seveda), ker zadnji? ko sem mel avto zraven enake 323 F BG, mi je bla tista zraven prov sme?na, pa ?eprav je vi?ja samo teh 40 mm!

 

Fantje za v hribe pa je LADA NIVA, no loh je tut za na njivo al pa vinograd ?e ga kdo ima!!! :))

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pa ?e bo? dajal gor taprave feltne, se pravi 4 krat 100, po ne pozabit na distan?nike oz. pu?e se temu pravilno re?e, ker druga? bo? mev luft v sredini feltne, kar pa niti slu?ajno ni dobr, pa ?e zadeva te pride samo cca. 2 al 3 kile sit! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.