Skoči na vsebino

ET - Mazda 6 GJ


Tadej7ad

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

ali ima kdo podatek, koliko zna?a ET na originalnem plati??u za Mazdo 6 GJ, ?irina plati??a 7.0"

Vse podatke najdem, samo ET ne. Po predvidevanjih je 40 ali 42, bi bil pa rad prepri?an, preden kupim plati??a za zimo.

 

Vnaprej hvala.

 

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Originalne feltne imajo ET 50... Tukaj smo imeli pred casom debato okoli tega >> http://www.mazda-si.net/topic/10908-p-obnovljena-original-mazda-platisca-17col/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zdravo,

 

ali ima kdo podatek, koliko zna?a ET na originalnem plati??u za Mazdo 6 GJ, ?irina plati??a 7.0"

Vse podatke najdem, samo ET ne. Po predvidevanjih je 40 ali 42, bi bil pa rad prepri?an, preden kupim plati??a za zimo.

 

Vnaprej hvala.

6J, 15",et 50. Za 7j pa nwm ?e so originali? Ali misli? za 16ke?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem verjetno napa?no napisal. Glede na to stran imajo originalna plati??a za Mazdo 6 GJ naslednje dimenzije:

6,5Jx16: ET42

7,5Jx17: ET50

7,5Jx19: ET45

 

S pomo?jo razlage na tej strani in glede na to, da je tako pri 17", kot pri 19" predpisana enaka ?irina pnevmatike, se mi je zdelo ?udno, ker razli?na ET-ja pomenita tudi, da ima avto z 19" plati??i ?ir?i kolotek.

Nato sem ?el preveriti tehni?ne podatke in tam je to potrjeno. Mazda6 s 17" plati??i ima kolotek (spredaj/zadaj) 1.585/1.575mm, s 19" plati??i pa 1.595/1.585mm. To hkrati pomeni, da so pnevmatike na 19" plati??ih za 5 mm bli?je blatniku kot pri 17".

 

Z upo?tevanjem ET-ja pri 16" plati??u (42 mm) in predpisano ?irino pnevmatike (215 mm) se da izra?unati, da je kolotek ?e 6 mm ?ir?i kot pri 19", hkrati pa so pnevmatike za 2 mm bolj oddaljene od blatnika kot pri 19" oz. 3 mm bli?je kot pri 17".

 

Kakorkoli: kupil bom 7,5Jx17 ET50 (ali pa 7Jx17 ET50) - na oboje se da montirati 225/55R17,  s tem da je o?je plati??e malenkost bolj za??iteno...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.