Skoči na vsebino

Vzajemna, dodatno zavarovanje


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni ?lani foruma!
 
?e vas zanima kako nekaj privar?evati, ste vabljeni k branju naslednjega ?lanka. Ugodnost velja za vse ?lane foruma in tudi va?e najbli?je.
 
S sponzorjem oz. poslovnim partnerjem na?ega Mazda kluba (Areno skupino d.o.o.), smo se dogovorili za posebno ugodnost, ki tokrat velja tudi za tiste, ki NISTE ?lani MK, zato tudi pi?emo v ta del foruma.
 
Ponujamo pa vam naslednje;
 
Ob sklenitvi dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja pri Vzajemni, zavarovalnici z najni?jo premijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja (preko obrazca na povezavi spodaj) dobite bon za 25 ? za nakupe v Sparu. Premija bo s 3% popustom le 26,79 ?.
 

Akcijo izkoristite na: 

 

http://www.trendset.si/bon-za-25-euro.html

 

Ampak POHITITE, ?asa imate le do 30.10.2014! Vsi, ki se prijavite do takrat dobite tudi 30% popusta na avtomobilska in nepremi?ninska zavarovanja! 
 

Lep pozdrav!

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem ve?, da se zadeva ?e kako spla?a, sicer pa na kratko (kdor ?e ni pri Vzajemni ta trenutek): dobi? bon za 25? v Sparu, pla?uje? najni?jo premijo dodatnega zavarovanja, ki je na voljo v na?i dr?avi ter obenem ?e pridobi? nekaj bonbon?kov (pa ne dobesedno). Skratka, preberite si do konca in se pravilno odlo?ite.  ;)

 

Sem pa tudi jaz to akcijo izkoristil, tako da vam iz prve roke jam?im, da zadeva ?tima kot se zagre.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akcije se res spla?a. Dobite bon za 25 ? za Spar - lahko kupite karkoli, premija si sami prera?unajte, koliko je cenej?a napram ostalim, ker pa Vzajemna ne sme imeti dobi?ka, vsaki?, ko ga ima, ga vra?a svojim zavarovancem. Lani je vrnila vsakemu 15 ?, letos pa se zopet su?lja o enakem znesku. Tako da, ?e bi npr. to akcijo koristili lani, bi va? profit zna?al nekako takole: 25 ? za Spar + 15 ? vrnitev premije + 9,6 ? (prihranek cca 80 centov na mesec zaradi ni?je premije) = prihranek 49,6 ?! To pa je kar nekaj, pri stro?ku, ki ga v bistvu vsi pla?ujemo.

 

Kliknite na zgornji link in se prijavite!

 

Lp,

 

Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih danes sem bral da so v?eraj na Vzajemni potrdili da bodo naslednji mesec vsakemu zvarovancu od premije od?teli 15 eur :)

Marko tebe rabim zaradi nezgodnega zav. v tujini...ala Coris pa to, kot sva spomladi govorila. :)

Ej to je super...bo ostalo za nekaj spit ...he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih danes sem bral da so v?eraj na Vzajemni potrdili da bodo naslednji mesec vsakemu zvarovancu od premije od?teli 15 eur :)

Marko tebe rabim zaradi nezgodnega zav. v tujini...ala Coris pa to, kot sva spomladi govorila. :)

Potem pa je tole ?e toliko bolj?a ponudba in fajn da sem jo izkoristil, priporo?am pa jo seveda tudi vam, IMATE PA LE ?E NEKAJ DNI!  :prstgor:

 

V zadevo lahko vklju?ite tudi va?e prijatelje ali kolega, da bodo tudi oni nekaj privar?evali, obenem pa dobili ?e nagrado, skratka se spla?a.  :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?eli ?e kdo privar?evati 50? v roku 12-ih mesecev, si ve? o tem preberite na naslednji povezavi, ker je ?asa le ?e nekaj dni:

 

http://www.trendset.si/bon-za-25-euro.html

 

Za kakr?na koli vpra?anja pa vam je na voljo Marko na gsm: 031 209 143.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kebab je vsekakor fajn zadeva, se strinjam, ?e pa gre ravno za nadomestek dodatnega zdravstvenega zavarovanja pa nisem tolko prepri?an.  :hohoho:

 

Tule so pa konkuren?ne primerjave, ?e morda koga zanima:

 

http://www.e-zavarovanja.com/index.php/narocilo-dopolnilno-zdravstveno-zavarovanje/form/3?gclid=CJLgrMCOxsECFQ7HtAodtSQAzw

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ta ponudba je ?e zmeraj aktualna in kot zanimivost grem ravno danes pla?at UPN, ki se nana?a na dodatno zavarovanje pri Vzajemni za december, znesek pa le 11,79? (namesto obi?ajnih 26,79?).

 

?e ?eli ?e kdo privar?evati kot ?e kar precej kolegov s tega foruma, ki so se dogovorili s kolegom Ferlinom, naj ga pokli?e na gsm: 031 209 143.

 

V nasprotnem primeru (?e ?e nimate Vzajemne), boste pa? pla?evali DRA?JE, izbira je va?a in izklju?no va?a in upam, da boste izbrali najugodnej?o mo?nost.  ;)

 

Obrazlo?itev pa najdete tule:

 

http://www.trendset.si/bon-za-25-euro.html

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer bom samo dodal Markotu ?e en  velik + po tem, ko mi je uredil zavarovanje za avto, vzajemno in sedaj ?e nezgodno turisti?no za tujino (sej vemo kako je v tujini na smu?anju s stro?ki v primeru po?kodbe, ni tako kot pri nas ko te z gondolo dol vozijo ipd.). Edino kar mi je ?al je to da se ?e lani nisem spomnil na to opcijo, in sem pla?eval CORIS vsak dan posebej kar me je na koncu pri?lo skozi sezono za cca. 10 posameznih dni v tujini veliko ve? kot sedaj letna premija nezgodnega turisti?nega zavarovanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugace ima vzajemna se eno akcijo - ce zavarujes avto pri generali + dodatno pri vzajemni = zastonj vinjeta. Jaz sem ze na generali sem obnovil pa dobil, velja pa tudi za nove.

Po moje Marko zrihta komot

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne samo vezat se moras na 3 leta pri vzajemni Kar v bistvo nima veze ker dodatno rabis

Vezat se moras za oboje za 36 mesecev... avtomobilsko zavarovanje in vzajemno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ni kak?ne fore da je potem zavarovanje dra?je za 150 eur od konkurence ipd....ker pri nas v SLO nikol ne ve?, je pa to verjetno ve?krat uporabljena praksa pri tak?nih in druga?nih prodajalcih.

Marko me je v?eraj ravno na to opozoril, da ni dobro sko?it na prvo ?ogo zaradi vinjete, pa? pa pomislit, da se z Generali zavarovalnico zave?e? za 3 leta, medtem ko njegove izku?nje pravijo, da v veliki ve?ini primerov niso najugodnej?a zavarovalnica. No, pa potem hitro gre tale vinjeta oz. jo drugje prepla?a?. Ampak tole je pa? njihova udarna akcija in jim je zelo dobro stekla. Povedal mi je tudi, da ne dobi? vinjete v fizi?ni obliki, pa? pa nek dobropis (mislim da na Mercator kartico), to pa bo trajalo vsaj kak?en mesec, da vam naka?ejo. Skratka, velja dobro razmislit in se odlo?it po lastni pameti, agent pa naj posreduje aktualne informacije po svojih najbolj?ih mo?eh.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povedal mi je tudi, da ne dobi? vinjete v fizi?ni obliki, pa? pa nek dobropis (mislim da na Mercator kartico), to pa bo trajalo vsaj kak?en mesec, da vam naka?ejo. 

 

Ni tezko najti splosne pogoje >> http://www.generali.si/fileadmin/user_upload/generali.si/test/Datoteke/Generali-Vzajemna_komplet/Splo?ni_pogoji_-_Obstoje?i_in_Novi_zavarovalci.pdf , kjer pise to, da v roku 30 dni od podpisa izjave po posti prejmes Petrol kartico z nalozenim zneskom 110? za nakup vinjete in jo lahko vnovcis do 30.6.2015 ... 

 

skitched-20141216-101221.png

 

Je pa res to, da si je treba dobro prebrati pogoje... 36 mesecev moras biti pri Generaliju... in ta ima verjetno kje v pogodbi tudi kaksno tocko o tem, da nikjer ne pise, da ne smejo spreminjati pogojev ... :) ... Teh 110? vam ne ?enkajo... ampak jih dobijo gotovo notri na drugem koncu  :cheers:  :aaaaa:

 

 

skitched-20141216-101819.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni tezko najti splosne pogoje >> http://www.generali.si/fileadmin/user_upload/generali.si/test/Datoteke/Generali-Vzajemna_komplet/Splo?ni_pogoji_-_Obstoje?i_in_Novi_zavarovalci.pdf , kjer pise to, da v roku 30 dni od podpisa izjave po posti prejmes Petrol kartico z nalozenim zneskom 110? za nakup vinjete in jo lahko vnovcis do 30.6.2015 ...

 

skitched-20141216-101221.png

 

Je pa res to, da si je treba dobro prebrati pogoje... 36 mesecev moras biti pri Generaliju... in ta ima verjetno kje v pogodbi tudi kaksno tocko o tem, da nikjer ne pise, da ne smejo spreminjati pogojev ... :) ... Teh 110? vam ne ?enkajo... ampak jih dobijo gotovo notri na drugem koncu :cheers::aaaaa:

 

 

 

skitched-20141216-101819.png

Itak. Ampak jaz pa kakor ves tud zavarovanje not dobim. Veckrat na let :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo za primer, prej?nji teden sta dva pri?la k meni s ponudbo Vzajemna-Generali. Je super ponudba, ?e koristi? akcije in ne pozna? nobenega dobrega agenta.Da pojasnim primera:

 

Primer 1:

 

Mazda 6, 2010 letnik (sem ga ?e ve?krat povabil v mazda klub pa se ?e obotavlja :)), obvezno + polni kasko (brez delnih kombinacij).

 

Ponudba Generalija: 730 ? + prestop k Vzajemni in mu prinese vinjeto (v vrednosti 110 ?).

 

Ponudba Markota: 620 ? za zavarovanje pri ZM, ki vklju?ujeta dodatno ?e divjad + stekla + prestop k Vzajemni, ki prinese 25 ? za nakup vinjete v Sparu.

 

Kon?ni rezultat? Pri meni je bil za 25 ? na bolj?em, s tem da je imel za cca 40 ? ve? zavarovanj.

 

Primer 2:

 

Kia Ceed: Samo obvezno in AOplus.

 

Ponudba Generali: 240 ? + Prestop k Vzajemni in bon za vinjeto

 

Ponudba Marko: 140 ? + Prestop k Vzajemni in bon za 25 ? za nakup vinjete v Sparu

 

Kon?ni rezultat: 15 ? na bolj?em

 

Rezultat pri obema je bil pa ta, da se nista vezala za 36 mesecev nikamor. Zakaj je to pomembno? Ker lahko na Generaliju naslednje leto re?ejo, da bo premija pa? vi?ja ali da popust ne bo veljal.. Ker vedo, da mora? biti pri njih ;)

 

Tako da, ?e imate le mo?nost, mi po?ljite ponudbo z Generalija, da vidim, ?e se vam res spla?a.

 

Lp,

 

Marko

 

P.S.: Generali ima edini v pogojih zapisano, da ti avto lahko popravljajo z neoriginal deli (ostali samo original..)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce si zavarovan z ZM niti priblizno ne mores biti na boljsem...

Podpis!

Vsi gledajo samo in zgolj denar, ne pa kaj dobis za to....

 

Zaradi mene je lahko Generali drazji 100? naslednje leto. Letos sem za 0? zrihtal:

Streho

Levi bok

Oba odbijaca

Vetrobransko steklo

Sovoznikova vrata

Toco

Vedno z original deli

Vsakokrat imel krit nadomestni avto.

 

Tako ful kasko kritje z asistenco brez kakrsnekoli odbitne me pride 680?

 

Enako je bilo pri AS.

Zadovoljstvo strank, aftersales service pa to....

 

Ne razumem kako je lahko nekdo za 15? Trenutnega placila na boljsem? To je zame marketinski nateg, ko se prodaja na moment, tako stranko lahko ohranis le ce ji bos naslednjic dal 10? manj, oz bo spi... Drugam za 5? popusta

 

Brez zamere Marko, nic osebnega, ampak nalijmo si cistega vina. Tvoja sluzba je skleniti zavarovanje, najlazje je dati na mizo 4 izracune in s pratom pokazati na najcenejsega, ne pa kaj stranka dejansko dobi v drobnem tisku. ZM ima na primer odbitno pri parkingu itd. Odbitna je 90? fiksno, max 3x koriscenje parkirisca letno. Tudi generali ima 3 letno, sem izkoristil - zastonj.

Pri ZM je to 3 x 90? = 270?

Torej kje je mojih neverjetnih 15??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, nobene zamere, z veseljem rad sli?im kritiko, tudi z veseljem bom odgovoril na vse napisano. Vse podprto s splo?nimi pogoji.

 

Kot prvo, v zgornjem postu sem pozabil povedati, da je bila polica sklenjena za ta denar pri tilii. V obeh primerih so bile ostale zavarovalnice v rangu 20 ? od ponudbe in bi lahko sprejela katerokoli, ?e posebej pa zaradi pogojev (ker se strinjam s tabo, menjati samo zaradi tega, ker pri?para? 15 ? je precej nesmiselno. ?eprav to ni bil edini profit, ki si ga imel v mojih primerih od sklenitve pri meni - tu je ?e 3 letna vezava in nemo? pri premiji naslednje 2 leti. Sej je tudi bolj?e kupiti mobitel in se ne vezati, kot kupiti telefon in se vezati za 2 leti, kajne? ?e gledamo isto ceno seveda..)

 

Drugo, sem zelo vesel, da si zadovoljen s svojo zavarovalnico in da si pripravljen tudi dopla?evati, da bi bil pri njej. Jaz osebno bi si ?elel ve? takih strank! Tako, da ti kar bodi zvest, te ?isto podpiram!

 

Marketin?ki nateg za 15 ? na bolj?em, za to, da nisi 3 leta vezan in da ima? bolj?e splo?ne pogoje zavarovanja (za to to?ko pa beri naprej)? Kako potem ni marketin?ki nateg, da zamenjaj zavarovalnico, da dobi? vinjeto? Ker kljub temu ne profitira? ni? kaj preve?, kar pa dokazujeta moja dva primera, kjer sem predstavil samo finan?ni vidik. Pa poglejmo ?e ostale in pojdimo k zadnji to?ki v tvojem postu:

 

Zavarovalnica Maribor nima odbitne fran?ite na parkiri??e, ?e tega ne ?eli?. ?e jo ?eli?, jo lahko ima?, v takem znesku kot si napisal. Pri meni ?e nobena stranka ni ?la od mene s polico od ZM z odbitno fran?izo na vse delne kombinacije kaska, tatvino, vandalizem in to?o. Vsi, ki niste pri ZM, preverite svoje splo?ne pogoje in boste presene?eni, na kaj od tega imate odbitne fran?ize (bo pa potrebno podrobno brati). Tako, da evo ti, 15 ? prihranka v tvojem primeru ostane ;)

 

Kot drugo. Generali IMA ODBITNE FRAN?IZE NA: divjad, stekla, svetlobna telesa, ogledala. Da, prav si prebral, v pogojih, s katerimi si se ob podpisu police strinjal, pi?e, da pri teh kombinacijah velja odbitna fran?iza, ?e se popravlja z original nadomestnimi deli. Odbitne fran?ize ni, ?e se del popravi ali pa nadomesti z neogirinalnim (?e ta obstaja). Glej prilo?eni izsek iz pogojev, malo naprej pa ?e pogoje same - 9. ?len. Jures, tvoje vetrobransko steklo je neoriginalno, ?e je bilo zamenjano (obstaja majhen procent mo?nosti, da za tvoj avto ne obstaja neoriginal nadomestni del in je vseeno original, preveri). Prav tako, ?e je bilo kak?no od zgornjih popravil narejenih zaradi posledice ?kode zaradi divjadi. Tako da, evo, prihranek 15 ? + bolj?i pogoji, trenutno rezultat ka?e v prid ZM. Generali ima take splo?ne pogoje ?e odkar so pri nas in imajo ?e dolgo relativno slab?e pogoje napram ostalim. Seveda pa je do cca 5 let nazaj veljalo tudi, da so bili zaradi tega cenej?i. Danes ?al ne ve?.

 

Samo v opozorilo. Pri AS se ve?ini avtom sedaj sklepajo tudi kombinacije delnega kaska, kjer so pokrite le osnovni nadomestni deli (npr, ?e ?e govorimo o steklih: vetrobransko steklo brez senzorja za de?, ogravanja itd.)

 

V dru?ini imamo 10 avtov ?e 7 let zavarovanih pri ZM. In to ne, ker bi jaz tam imel najvi?jo provizijo, ampak ker sem tam zaenkrat imel najbolj?e izku?nje ter zelo dobro ceno (najcenej?a pa ni bila vedno, sem lani sebi npr. raje naredil za 50 ? dra?je pri ZM, kot pri konkuren?ni). Cca 15 uveljavljanih ?kod, nikoli problema, vedno popravljeno v roku, so bile tudi ve?je ?kode in od?kodnine za telesne po?kodbe, nikoli neoriginal delov, odbitnih fran?iz in kompliciranja..

 

?e zadnja stvar. Moja mama je odvetnica in se ukvarja z od?kodninami (pa ni nikoli posredovala pri uveljavljanju kaska, ni bilo potrebno) in sem cca 5 let delal tudi pri njej ter se direktno ukvarjal z izpla?ili ?kod strankam. Izku?nje glede priporo?il, katero zavarovalnico bi priporo?il so naslednje:

 

1. Triglav (do cca 4 leta nazaj absolutni zmagovalec, od takrat naprej za?eli tudi oni rahlo komplicirati, ?e vedno so zelo dobri)

2. AS, Tilia, ZM - v istem rangu, zna biti kak zaplet ve?, a je na koncu vse vedno izpla?ano.

 

O Generaliju in npr. o Grawe pa bi bil zaradi javnosti foruma, raje trenutno brez komentarja. Lahko pa me o tem v ?ivo povpra?ate na sre?anju v soboto.

 

Zgodbic o nezadovoljnosti z zavarovalnicami imam pa polno. Obstajajo za vsako. Zavarovalnice delajo za svoj  dobi?ek in niso dobrodelne ustanove. Dokler uveljavljate stvari, ki so po splo?nih pogojih, je pri vseh vse priznano. VEDNO. Ko pa se za?ne uveljavljati stvari, ki niso priznane, ali pa so malo "?katljive" pa se zaplete.

 

Lp,

 

Marko

 

 

post-743-0-46534700-1418804598.jpg

Generali_Pogoji_AK-12.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e zadnja stvar, niti malo ni najla?je dati na mizo 4 izra?une in s prstom pokazati na najcenej?ega. Na ?alost ve?ina strank tako razmi?lja in tako dela. Pohvalno, ker vidim, da je pri tebi druga?e.

 

Zakaj se meni to niti malo ne spla?a? Ker nisem pla?an na uro. ?e bi za vsakega potencialnega, ki ho?e izra?un (mimogrede pa je najbr? poslal mail ?e 7 drugim zastopnikom) to naredil, bi se rahlo te?je pre?ivel. Da se pripravi 4 kvalitetne izra?une ti z vsemi dogovarjanji o podrobnostih ponudb in dogovarjanji za popuste vzame 1-1,5 ure. In nima? nobenega zagotovila, da bo stranka to naredila pri tebi. Ker bo najbr? nek agent ponudil za 0,69 ? ni?jo ceno in bo stranka sklenila tam. Ko bom pa jaz pogledal, kaj je sklenil, bova pa ugotovila, da je sklenjena polica cenej?a, ker notri ni dodatne opreme, vandalizem ima odbitno fran?izo itd.

 

Tako da jaz, po izku?njah ocenim katera bo najprimernej?a zavarovalnica za stranko, nato pa to dejstvo preverim ?e pri naslednji najprimernej?i za stranko in ?e pride velikega odstopanja od cene, se posvetujem s stranko, ?e bi npr 100 ? cenej?a premija pri drugi odtehtala dejstvo, da ima odbitno fran?izo na npr. steklu. Pa se potem odlo?i sama.

 

Lp,

 

Marko

 

P.S.: Pogodbo imamo tudi z Generalijem, da ne bo pomote.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.