Skoči na vsebino

plati??a ET in ostalo


Priporočeno sporočilo

Zanima me, kak?no toleranco lahko ?e vzamem pri ETju. Predpisane so ET 45, ogledane pa imam ET 42. to pomeni, da je plati??e za 3 mm bolj noter k sredini vozila umaknjeno kot pri ET 45, dr?i? To je verjetno ?e bolj?e, saj ti manj peska pragove, res pa da nekoliko zmanj?a ?irino kolotekov.

 

Drug problem je potem obseg sredinske luknje. Teh podatkov nikjer ne najdem....

 

Mnenja?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, kak?no toleranco lahko ?e vzamem pri ETju. Predpisane so ET 45, ogledane pa imam ET 42. to pomeni, da je plati??e za 3 mm bolj noter k sredini vozila umaknjeno kot pri ET 45, dr?i? To je verjetno ?e bolj?e, saj ti manj peska pragove, res pa da nekoliko zmanj?a ?irino kolotekov.

 

Drug problem je potem obseg sredinske luknje. Teh podatkov nikjer ne najdem....

 

Mnenja?

to pomeni, da je 3 mm bolj ven

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pomeni, da je 3 mm bolj ven

S tem se pa ne strinjam. ?e pogledava prilo?eno sliko iz avto neta, je jasno da pozitiven ET pomeni koliko je Plati??e stran od naleganja na pesto. ?e je namesto 45 42, je hitro jasno da je felga bolj noter. 

 

Ali jaz to skico berem narobe?

post-3203-0-41077600-1434446744.jpg

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se pa ne strinjam. ?e pogledava prilo?eno sliko iz avto neta, je jasno da pozitiven ET pomeni koliko je Plati??e stran od naleganja na pesto. ?e je namesto 45 42, je hitro jasno da je felga bolj noter. 

 

Ali jaz to skico berem narobe?

ja ker je skica obratna, zunanja stran plati??a je desno :)

 

manj?i ET je bolj ven, glih obratno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler ne bo za ve? centimetrov razlike se sploh ne sekiraj, torej dokler je ET nad 25 ali 30, z enako ?irino kot original bo ok. ?e bo pa ?e ?ir?a feltna pa vihat robove blatnikov in je spet re?ena zadeva.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, kak?no toleranco lahko ?e vzamem pri ETju. Predpisane so ET 45, ogledane pa imam ET 42. to pomeni, da je plati??e za 3 mm bolj noter k sredini vozila umaknjeno kot pri ET 45, dr?i? To je verjetno ?e bolj?e, saj ti manj peska pragove, res pa da nekoliko zmanj?a ?irino kolotekov.

 

Drug problem je potem obseg sredinske luknje. Teh podatkov nikjer ne najdem....

 

Mnenja?

Za ET so ti ?e povedali, za sredinsko luknjo pa prilo?ijo ustrezni plasti?no pu?o. Pomemben je tudi razmik in ?t. lukenj za vijake.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, kak?no toleranco lahko ?e vzamem pri ETju. Predpisane so ET 45, ogledane pa imam ET 42. to pomeni, da je plati??e za 3 mm bolj noter k sredini vozila umaknjeno kot pri ET 45, dr?i? To je verjetno ?e bolj?e, saj ti manj peska pragove, res pa da nekoliko zmanj?a ?irino kolotekov.

 

Drug problem je potem obseg sredinske luknje. Teh podatkov nikjer ne najdem....

 

Mnenja?

 

Gustav!

 

Spodaj je link, ki ti bo pomagal pri odlo?itvi.

Sam bo? videl kaj vse so parametri, na katere mora? paziti pri izbiri. ET je le eden izmed njih. Previdno, ?e kupuje? za nov avto. Ve?, zavarovalni?arji ti znajo ob morebitnem neljubem dogodku izpodbijat izpla?ilo, ?e ni avto opremljen s homologirano opremo.

Sre?no in LP              Active

 

http://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=16&wheelwidth=7%2C5&offset=43&width2=195&aspect2=65&diameter2=15&wheelwidth2=6&offset2=45&Submit=Submit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 x 7

5 x 112

ET 42

sredina: 57,1 mm

 

Feltne so doma, cena bolj?a kot nove jeklene tako da debate ni. Ustrezajo popolnoma vse mere (tudi ?tevilo vijakov) razen ET odstopa za 3 mm (predpis ET45, te so pa ET 42) Upam, da zaradi tega ne bo te?av. ?e ustrezne nalepke kupim, pa akcija.

Bil sem tudi ?e pri vulkanizerju in sva eno nataknila(slika), da sem videl da gre lepo okoli zavorne ?eljusti, vijaki se lepo pokrijejo, prav tako je sredinska luknja ustrezna (57,1mm). Tudi vse 4 je zavrtel na centrirki tako da so lepo ravne. 

 

Sem pa? zihera?. So pa te feltne iz starega A4. Za zimake bodo super.

 

Hvala za support. Spet smo se nekaj nau?ili.

post-3203-0-68368800-1434573622_thumb.jpg

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hotel sem se dopisat da samo, upam, da mi ti trije mm ne bodo prevec peskali odbijacev in pragov. To bo pa cas pokazal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 x 7

5 x 112

ET 42

sredina: 57,1 mm

 

Feltne so doma, cena bolj?a kot nove jeklene tako da debate ni. Ustrezajo popolnoma vse mere (tudi ?tevilo vijakov) razen ET odstopa za 3 mm (predpis ET45, te so pa ET 42) Upam, da zaradi tega ne bo te?av. ?e ustrezne nalepke kupim, pa akcija.

Bil sem tudi ?e pri vulkanizerju in sva eno nataknila(slika), da sem videl da gre lepo okoli zavorne ?eljusti, vijaki se lepo pokrijejo, prav tako je sredinska luknja ustrezna (57,1mm). Tudi vse 4 je zavrtel na centrirki tako da so lepo ravne. 

 

Sem pa? zihera?. So pa te feltne iz starega A4. Za zimake bodo super.

 

Hvala za support. Spet smo se nekaj nau?ili.

 

5 x 112???!!!???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja a so original feltne tud 7" siroke?

ce so pol je res 3mm, ce pa so 6.5", pol je razlika ca. 1cm navzven (bolj zvisan zgleda avto)...

feltne pa so obupne :)

So.

originalne 17 ke ki jih imam gor so pa celo 7,5 colske.

Kar se videza ti?e ima vsak svoj pogled. Vsekakor so lep?e od jeklenih. Drugo me pa skorajda ni zanimalo.

5 x 112???!!!???

 

Ja kaj pa? 4 x 100?

post-3203-0-98663700-1434609152_thumb.jpg

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda ima 5 x 114,3!!!

To ima? pa popolnoma prav. Jaz sem to kupil za ?kodo superb. Morda nisem tega eksplicitno omenil za kar se opravi?ujem. Ve?ina jih je pa itak vedla :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ima? pa popolnoma prav. Jaz sem to kupil za ?kodo superb. Morda nisem tega eksplicitno omenil za kar se opravi?ujem. Ve?ina jih je pa itak vedla :)

Nikjer ne pi?e, da ste za ?kodo kupovali...sem pa? samo videl, da mazdo vozite...pa na mazda forumu sem...

Dej bejz no!!!!!!!!!????????

 

A sem mogo?e kaj narobe napisal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikjer ne pi?e, da ste za ?kodo kupovali...sem pa? samo videl, da mazdo vozite...pa na mazda forumu sem...

A sem mogo?e kaj narobe napisal?

Popravil status :) Hvala.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.