Skoči na vsebino

lambda sonda


Priporočeno sporočilo

no, v?eraj sem bil na amzsju kjer sm dal testirat pline in na?alost ni ?lo skoz. Majstr je rekel da je zihr kriva lambda sonda. Naj ?e omenim da se avto dokaj ?udno obna?a in pije zadne cajte 9l+, zadaj pa je auspuh takoj ?rn, pa tudi na odbija?u se vidijo ?rne saje. Avto je mazda mx3 1.6o 79kw (dohc)

 

 

zanima me, kaj je sedaj najbolje da naredim. Klical sem v trgovine za lambde pa se sploh ne dajo ve? dobit za ta avto :S unvierzalne pa ne pa?ejo na ta avto. Da bi klical na uradni servis, pa se raj ne upam ker vem da bo taka cena da se lahka za glavo dr?im dva dni skp. Naj pelem k kakemu uredu mehankarju da pogleda zadevo bolj podrobno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbolj?a re?itev je da ?e se res ne da dobit lambde za normalno ceno, je da si najde? enega da te bo ?ez spustil zaradi teh plinov. Poglej ?e da ni avspuh slu?ajno kje po?en.

 

 

to ni problem. V?eraj sem ?el na amzs menjat olje, pa sm rekel naj mi testirajo pline, amortizerje pa zavore. Pro lambdi so ble vse vrednosti ?ez 1.0- sej ne vem kolk je normalno, sam avto je padu na testu. Ker ?e mi zarad lambde ?re tok velik ?e leto pa pol, bi rad to zrihtal :) ?e tiste saje na odbija?u niso vredu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ni problem. V?eraj sem ?el na amzs menjat olje, pa sm rekel naj mi testirajo pline, amortizerje pa zavore. Pro lambdi so ble vse vrednosti ?ez 1.0- sej ne vem kolk je normalno, sam avto je padu na testu. Ker ?e mi zarad lambde ?re tok velik ?e leto pa pol, bi rad to zrihtal :) ?e tiste saje na odbija?u niso vredu...

 

 

zdajle sem klical na olef, kjer mi je gospod na?el lambdo od bosala za 9k. je pa enozi?na in naj bi pasala na mx3ko. Se pravi da morm pogledat ?e je pri meni tudi eno?i?na oz. mogo?e kdo ve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odpri hawbo, poglej proti auspuhu in preglej koliko ?ic vodi od lambde sonde ko konektorja. ?e ena, potem je eno?i?na, ?e dve -> dvo?i?na, itd. Sicer pa, obstajajo univerzalne lambde sonde...ti samo poglej kolk ?ic vodi do lambde sonde in si nabav potem tako univerzalno lambo sondo.

Je pa zihr kriva lamba sonda, saj ti avto pije ve?, pa se na testih izpuhov si padu. Namre? avto s pokvarjeno lambdo sondo dela po defaultu, kar pa pomeni vi?jo porabo...

pa sre?no

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odpri hawbo, poglej proti auspuhu in preglej koliko ?ic vodi od lambde sonde ko konektorja. ?e ena, potem je eno?i?na, ?e dve -> dvo?i?na, itd. Sicer pa, obstajajo univerzalne lambde sonde...ti samo poglej kolk ?ic vodi do lambde sonde in si nabav potem tako univerzalno lambo sondo.

Je pa zihr kriva lamba sonda, saj ti avto pije ve?, pa se na testih izpuhov si padu. Namre? avto s pokvarjeno lambdo sondo dela po defaultu, kar pa pomeni vi?jo porabo...

pa sre?no

 

lej, bom pogledal ko pridem domov- no ?e ti priznam niti nevem kako zgleda,vendar bom ?e koga pra?al. Zdej me edino to skrbi ker so mi rekli v motomatu da za mojo mazdo ne obstaja univerzalna :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je slikano pod avtom pred katalizatorjem?

 

Pod avtom je malo te?ko to slikano,?e se tlakovci spodaj vidijo....... <_<:D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav vidim je to sonda na eno ?i?ko, sedaj pa dobi univerzalno na eno ?i?ko in si re?en. Sicer pa sploh ni nujno, da je lambda kriva, lahko je kje po?ena cev pred lambdo (v tem primeru se plinom total zme?a) ali tesnilo na glava/izp. kolektor, tesnilo izp. kolektor/izpu?na cev, preglej kompleten izpuh itd.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prej sm na hitro pogledal in videl da ima tri ?i?ke. Je mo?no da ima moj motor kak?no posebno lambdo in ne bo pasala univerzalna?

potem menite da je nabolje dobit enega mehanika pa da pogleda celoten izp. sistem, oz. ubistvu cel motor da vidi kaj pa kako?

 

 

 

drga? so pa rezultati tak?ni:

 

LAMBDA

2000obr: 0,97

3200obr: 1.03

2980obr: 1.037

 

CO

3200obr: 0,30

2980obr: 0,67

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari, ?e ma tri ?i?ke, potem vzem univerzalno na tri ?i?ke...simple as that

Ravnaj po mojih navodilih:

1. Preglej izpuh ?e kje pu??a (oz naj ga mehanik ali nekdo ki se na to vsaj malo spozna)

2. ?e ni luknje, zamenjaj lambdo sondo (sam sem mnenja, da glede na povi?ano porabo bi to moral biti glavni problem).

3. U?ivaj v vo?nji :danzoman:

BTW, koliko prevo?enih km ima?

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.