Skoči na vsebino

Motno steklo lu?i


Priporočeno sporočilo

Danes sem malo bolj gledal kaj naj storim glede motnega stekla. A je mo?no to plastiko (steklo ziher ni- kve?jemu pleksi :danzoman: ) dol snet in jo spucat? Pomoje da. Ozna?il sem nekak?ne zati?e (rde?e), ki so najbr? ravno zato, da fiksirajo pleksi (steklo/plastika?). Najbr? so hoteli na ta na?in privar?evati pri kre? testih (menja? le steklo). Torej najbr? le slabo dihta in se ga da podret?

Vpra?anje: A je kdo ?e probal? Kak?en je postopek? Najbr? celo lu? od?raufat dol (en ?rauf sem ozna?il z zeleno) in nato razdret celo lu?. Pol pa glancat. :lol: Aja koliko ?asa bom rabil, da dam lu? dol? A kdo kaj ve a bo treba dol dajat odbija? (?e je kaj pri?raufano od spodaj? MAZDA2 a ima? ti kak?ne izku?nje z razdiranjem tega avta? :bravo:

Kakr?enkoli namig v glavnem.

post-285-1130434791.jpg

post-285-1130434812.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slike povedo ve? kot tiso? besed. Evo sem se ob 12:45 lotil dela. 15 ?ez eno sem imel ?e vse razdrto. Malenkost. :cheers: Potem so se za?ele je?ove muke. :D ?ele ob 17:45 sem lo?il ?ipo od ostalega dela. Najprej sem mislil, da je una tesnilna masa pritrjena ?ist ?voh ampak ni in ni ?lo... Ob 14:30 sem obupal in ?el pit. Pol je bila ?ez neki ?asa ju?ina. Zadnja dva stavka nimata veze... :P Vmes sem obupaval ampak mi je dala zagon Rocksonova tema kjer pi?e, da je treba biti potrpe?ljiv. Pa dobro tebi je lahko, ko ti ni ni? dr?alo. Vsaj tako sem razmi?ljal. No na koncu mi je uspelo in sem z Ajaksom s?istil plasti?no steklo, ter ga spoliral, da se res lepo sveti. Kon?ni rezultat ni popolnoma prozoren ampak razlika je opazna. Pa malenkost sem zjebal/zakrivil tisto plastiko kamor vtaknemo ?ipo ampak ni problema silikon does it all. Aja razmi?ljal sem, da bi steklo zbrusil (najprej grobo, da zbrusim vse robove nato z vodobrusnim), da bi bilo steklo popolnoma prozorno ampak, ko sem enkrat potegnil sem ugotovil, da ga je ?koda. :cheers:

Jutri pa ?e drugi del oziroma moj DIY. :D

post-285-1130608802.jpg

post-285-1130608858.jpg

post-285-1130608938.jpg

post-285-1130608967.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja kaj naj ?e napi?em?

Fertik sem... Se to?no vidi katera lu? je bila prva. :D Je bolj zjebana una plastika. Na drugi se sploh ne opazi (?eprav sem jo pa spodaj zarezal). Kako sem delal? z fenom in tamalim ?raufencigerjem, ki sem ga tla?il not ter vlekel uno maso ven. Ko sem bil okol sem dal not dleto ter odrinil steklo od ohi?ja ter odrezal, ?e je ?e kje dr?alo. Zataknil nekaj najzaj, da se ni zaprlo ter tako ?el okoli. E konec. Potem sem pa o?istil z AJAKSom za ?ipe ter na koncu spoliral z polir pasto, ker je res pomoje u?inek. :huh:B) Na koncu sem nafukal silikon ter ju spet zdru?il. :bravo:

Aja pa ?e zadaj na ohi?ju sta dve luknji, prikriti z gumijasto cevjo. Pomoje za to, da zrak kro?i/se notr hladi. No vmes sem zataklnil polivinil, da notranja stran bolj dihta. Sem ga posral, se bo notri preve? pregrevalo? Upam da ne, glavno, da je notranja stran zdaj zadihtana in spucana za par let. :bravo:

Slike? Mah kogar zanima si bo lahko ogledal v ?ivo na sre?anju v LJ. :cheers:

PS: Sedaj sprednje lu?i ?e bolj spominjajo na Supro. :P:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda malenkost. Pa veliko bolj veselje je pogledat lu?, ker se skor not vidi?. V paraboli pa sploh.

Edini problem: O?itno sem malo zakrivil un zgornji nosilec, kjer je pri?raufan zgornji vijak in sedaj sveti vi?je in moram imeti na?timano na vsaj 2 potnika (tam, ko ?tela? vi?ino). Pa neki veliko lufta je med lu?jo in blatnikom. To bo treba ?e po?timat. :angry:

Aja zdaj pa ?e razmi?ljam, da bi ?e pozicijske spucal. :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitam Symon.

 

Luknjice so verjetno tam da se ne nabira vlaga (oz. da se prevetri), in so tudi verjetno razlog zakaj so lu?i bile motne od znotraj.

 

Za te manj?e po?kodbe pa: ?e je lu? enako funkcionalna, in dejanski ne bo ?ez ?as posledic (recimo voda v lu?i) potem naj te ne skrbi. Nastaviti vi?ino osvetlitve nebi smel imeti te?av...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.