Skoči na vsebino

Rotary reborn


Marko_mx-3

Priporočeno sporočilo

Best Motoring je tako ali tako ena bolj zanimivih oddaj o avtomobilizmu in njihove dirke ter komentarji med vo?njo so taki, da vzbujajo salve smeha.

 

So pa te primerjalne dirke tudi precej relativne saj kolikokrat v normalnem ?ivljenju lahko primerja? avtomobile in lahko ti avto da dirka?ke ob?utke, ?eprav je po?asnej?i od drugega v katerem ni ?utiti dirka?kega vzdu?ja.

 

Recimo 350Z so pri Top geareu ocenili zelo mla?no ali celo porazno po drugi strani je pa cel kup navdu?encev, ki bi zanj prodali obe ledvici. Verjetno je podobno tudi z RX8, ker res ni ?istokrvni ?portnik saj i??e mesto tudi med ?tirisede?nimi limuzinami.

 

Je pa v avtomobilizmu ena velika nelogi?nost saj v ve?ini vsi avto najprej gledamo od zunaj in ga kupujemo prvenstveno subjektivno (mora ti biti v?e? na zunaj) nato pa ve?ino ?asa ko smo z avtomobilom pre?ivimo znotraj njega in tam zunanjost res ni pomembna (razen ?e se ho?emo postavljati pred sosedi in prijatelji). A si predstavljate kako bi zgledalo, ?e bi ra?unalnike kupovali na osnovi tega kako zgleda ohi?je. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah Top Gear je itk bolj zajebancjia kot kaj drugega. ?asi primerjajo mokro-suho, drifta in vozi po travi, ko merijo :hohoho: Tko, da to ni ravno referenca. Poleg tega ne pomnim, da bi kater japonski avto kej posebi hvalil. 350Zja pa povsod hvalijo, njim je pa mla?en :whatever:

Izognite se nerazumnim kaznim za prehitro vo?njo - www.radardetektor.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss zanimivo....ampak ne bo? verjel kaj je bil glavni povod za nakup mazde 3..... Njena notranjost....ko sem se usedel noter sem si reku da bo to moj avto....in sem ga kupil! Meni osebno je pri avtu na prvem mestu komfort in skladnst vsega v notranjosti....torej avto ho?em imet tak da ko se useden noter se po?utim lepo..... :bravo: In mazda te pogoje enkratno izpopolnjuje.....

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..... Njena notranjost....ko sem se usedel noter sem si reku da bo to moj avto....in sem ga kupil! Meni osebno je pri avtu na prvem mestu komfort in skladnst vsega v notranjosti....torej avto ho?em imet tak da ko se useden noter se po?utim lepo..... :bravo: In mazda te pogoje enkratno izpopolnjuje.....

LP david

 

Jup tut men to fuul veliko pomeni. Ko se vsede? not in ti je vse takoj jasno, ti je doma?e, logi?no, udobno. Tut meni osebno moj avto od zunaj na za?etku ni bil ne vem kaj. Ampak ko sem se usedel sem bil kar zadovoljen. Kljub plastiki. :blink::D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Best Motoring je tako ali tako ena bolj zanimivih oddaj o avtomobilizmu in njihove dirke ter komentarji med vo?njo so taki, da vzbujajo salve smeha.

So pa te primerjalne dirke tudi precej relativne saj kolikokrat v normalnem ?ivljenju lahko primerja? avtomobile in lahko ti avto da dirka?ke ob?utke, ?eprav je po?asnej?i od drugega v katerem ni ?utiti dirka?kega vzdu?ja.

 

Recimo 350Z so pri Top geareu ocenili zelo mla?no ali celo porazno po drugi strani je pa cel kup navdu?encev, ki bi zanj prodali obe ledvici. Verjetno je podobno tudi z RX8, ker res ni ?istokrvni ?portnik saj i??e mesto tudi med ?tirisede?nimi limuzinami.

 

 

Kitaj?ki so meni ?e posebno sme?ni predvsem njihova govorica :ouje: , komentarji med dirko so pa tudi nekaj zase, pa testirajo z razli?nimi vozniki in tudi predelane avtomobile v tej izdaji so testirali tri 350Z, predelane od raznih japonskih tunerjev.

 

Glede Top Gear pa RX-8 so zelo pohvalil potem pa ?e skritiziral, imajo pa kak?ne dobre prispevke kot so recimo iz?ivljanje nad po?itni?kimi prikolicami, pa igranje pikad z avtomobili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David & Symon - sam da sta ?la sploh avto gledat in se notr usest sta najprej zunanjost preverla, al ne?

 

Ne vem, ker ?e zunanjost ni pomembna zakaj potem sploh natikamo alu feltne (David? :) ), spojlerje, ni?anje, temnenje ?ip, bla bla..

 

Racionalno bi bilo najbolj logi?no vzet avto, ki najmanj porabi, ima najbolj?e rezmerje cena/vrednost, najmanj?i stro?ki vzdr?evanja in servisi, varnost, itd... Potem bi pa iskali avto, ki se temu najbolj pribli?a in vsi bi se vozili v enakem avtu - dolg?as :D - Hvala bogu, da ni tako..

 

se pa popolnoma strinjam, da ?e ti od znotri avto ne "sede" si z nakupom usekal ?isto mimo zunanja oblika gor al pa dol... :D

 

 

 

 

 

 

 

ok... priznam... jaz sem v ?estko bil zaljubljen dve leti ne da bi enkrat notri sedel ... pol mi pa moja pravi, da sem premalo ?ustven in preve? vsako stvar prera?unam in premislim :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej to ti pravim Boss.....torej dokler se nisem noter usedu mi avto ni naredu posebnega efekta....ko sem se usedu je blo pa to to...pol pa ti postane u?e? kot celota..... Kar se pa alu plati?? ti?e sem jih pa kasneje dal....pa? blo dobra varjanta in sem se za slednjo odlo?u....that's it.... :bravo:

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej to ti pravim Boss.....torej dokler se nisem noter usedu mi avto ni naredu posebnega efekta....ko sem se usedu je blo pa to to...pol pa ti postane u?e? kot celota.....

To?no tako. Prej ima? mla?ne ob?utke ampak ko se pelje? ti na obraz prileze nasme?ek. Samo od sebe. Zoom-Zoom!

Nakup avta je pa vsaj zame itak iracionalna stvar. Ker ?e bi gledal racionalno bi imeli, kot si napisal vsi var?ne, poceni avte. Naprimer Logane, Thaile. :hohoho: Ve? pa, da ljudje itak vedno ho?emo nekaj ve?...

Aja pa predlagam, da nehamo s tole offtopic temo. :huh:sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakr?no ima zgodovino BMW bi mislil da bo hitrej?i od japoncev.

 

O jao, kaj ma pa zgodovina kle veze? Kake eni pokate... Je pa res nemogo?e, da ima lahko RX8 z krepko manj konji kot M3 enak ?as. 350Z je tudi ?e malce podhranjen. Medtem, ko recimo med NSXom in M3 ne bi pomi?ljal, kdo je hitrej?i.

 

Top Gear je hec, ?asi niso vredni besed.

Izognite se nerazumnim kaznim za prehitro vo?njo - www.radardetektor.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e sem se malo narobe izrazil.

 

Mislil sem kot koliko nekateri poveli?ujejo nem?ke avtomobile potem ima pa nek wankel?ek isti ?as kot

M3 (ki predstavlja najbolj?i model serije 3)

 

Sej pravim, to je neumnost. Brez modifikacij RX8 nima ?ans.

Izognite se nerazumnim kaznim za prehitro vo?njo - www.radardetektor.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.