Skoči na vsebino

olje manjka


Jasmin Aletic

Priporočeno sporočilo

pozdravljeni,imam eno te?avo.Kupil sem mazdo 6 2003letnik,bencinar 1.8.Pred kratkim sem zamenjal olje in filter,od takrat sem naredil 1000km,danes pregledam olje manjkal je 1l.Ne vidi se da bi kje spu??al.?e je gdo imel kak?no podobno isku?njo,naj odgovori na moje vpra?anje. lepo prosim..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim je imel identi?no ali ?e huj?o izku?njo na? kolega z Jesenic, Scream ima vzdevek na tem forumu.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni,imam eno te?avo.Kupil sem mazdo 6 2003letnik,bencinar 1.8.Pred kratkim sem zamenjal olje in filter,od takrat sem naredil 1000km,danes pregledam olje manjkal je 1l.Ne vidi se da bi kje spu??al.?e je gdo imel kak?no podobno isku?njo,naj odgovori na moje vpra?anje. lepo prosim..

vpra?anje - koliko si nalil?, ker povsod pi?e 4L dejansko gre pa notri 4,5-5

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Redno kontroliraj nivo olja pa bo? vidu. ?e vidi?, da je olja zmeri manj oz. da avto pije olje brez, da bi odkril kak?ne sledi olja na tleh,potem je skoraj zagotovo potrebna generalka motorja. Obstajajo sicer kao neka aditiva sam baje ne pomagajo lih kej prevec, ?e pa ?e pa niso dolgoro?no zanesljiva. Men so na uradnem servisu rekl, da je stro?ek za 1.600e... Pelko mi je pa za 750e zrihtal pa je ?e ve? kot dve leti od tega. Imam pa isto mazdo 6 1.8 2003 letnik. Problem se je pojavil in bil odpravljen pri pribli?no 180k km sedaj jih imam pa 250k pa tece kot nov :P. Drgac mas pa tuki se link od enga k je meu isti problem pa ga loh prasas kko je on to zadevo resil :)

 

http://www.mazda-si.net/topic/13122-mazda-6-?re-olje/?hl=olje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vpra?anje - koliko si nalil?, ker povsod pi?e 4L dejansko gre pa notri 4,5-5

Kolkor imam v spominu, je ?lo v mojo 6-ko 2.3 motor 4,4 litra (skupaj z ol. filtrom), v 2.0 ?e nekoliko manj, v 1.8 pa ?e manj in sem pozabu cifro ali 3,8 ali 4,0 litra skupaj s filtrom. ?e bo kdo 5L nalil noter bo imel tolko preko maksimuma, da bo potrebno ponovno ven spustit, ker tolk preko maksimuma pa ni ve? hec.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolkor imam v spominu, je ?lo v mojo 6-ko 2.3 motor 4,4 litra (skupaj z ol. filtrom), v 2.0 ?e nekoliko manj, v 1.8 pa ?e manj in sem pozabu cifro ali 3,8 ali 4,0 litra skupaj s filtrom. ?e bo kdo 5L nalil noter bo imel tolko preko maksimuma, da bo potrebno ponovno ven spustit, ker tolk preko maksimuma pa ni ve? hec. ;)

Res da 1.8 nikol nisem mel, mam v mislih da so enake, could be wrong

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res da 1.8 nikol nisem mel, mam v mislih da so enake, could be wrong

Pelko ima (v stari delavnici) preglednico teh litra? za Mazdurine in od tam sem si zapomnil ta podatek oz. deloma ga tudi ?e pozabu.  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.