Skoči na vsebino

Avto Dimm notranje ogledalo M6


Martin Cufer

Priporočeno sporočilo

Kot je po naslovu razvidno,me zanima ali se je ?e kdo lotil tega? Sicer mene osebno zelo moti slepljenje lu?i in bi si montiral v svojo M6 GG to ogledalo. Na Ebay-u se dobi precej teh avto dimm ogledal od M6 novej?ih letnikov. 

http://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-2010-INTERIOR-REAR-VIEW-MIRROR-50730125255442-/262662436442?hash=item3d27e6b65a:g:H2gAAOSwl8NVeaN6#viTabs_0

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bolsa vrjanta je da ga kupis na avtu odpadu je vsaj original :). Kolikor jest vem se ga enostavno zmontira in poveze na 12V. Problem je edin to da ima original konektor katerega bi mogu odrezat stran pa spajkat na nek 12V porabnik (stropna luc). Jest sm neki casa o tem razmisljal, vendar me je minilo ker mi nic kaj prevec ne koristi. Avto ima temne sipe in me res nic ne slepi, poleg tega ima pa ogledalo rocno funkcijo zatemnitve (tist "stift" pod ogledalom), katerega pa nisem se niti enkrat uporabil tako da res ni neke potrebe po tem :). Bolj prav bi mi prsla tale zadeva, katero ima ameriska izvedba ze serijsko, vendar na zalost odpade, ker bi mogu rezat pleh strehe :D

http://www.ebay.com/itm/182029688233?redirect=mobile

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj odpad je tudi bil varjanta. Moram poklicat v NG Jung-a,?e ima mogo?e kaj na zalogi. 

Ma jaz imam navadna stekla in me hudi?evo moti. Prej?nji avti,ki sem jih imel so imeli vsi ta ogledala.

Tega ?tifta se mi res ne da vedno premikat.(len sem,saj vem)  :lol: Za vezavo bi pa itak priklopil kar na stropno lu?.

Bom pre?ekiral,?e je kaj na zalogi in zmontiram  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sej ce te moti potem itq zmontirej... jest sem sam hotu rect da glede na to da se ?e niti enkrat nisem dotaknil tistega stifta res ni neke potrebe po menjavi (v mojem primeru). Na avtonetu je kar nekaj sestk mk2 po delih in imajo omenjeno ogledalo skoraj 100%, ker to ni lih iskana roba oz. nekaj kar bi folk razbil in potreboval. Lej cne pa zatemnis sipe pa si ko jest cefur iz jesenic :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je po naslovu razvidno,me zanima ali se je ?e kdo lotil tega? Sicer mene osebno zelo moti slepljenje lu?i in bi si montiral v svojo M6 GG to ogledalo. Na Ebay-u se dobi precej teh avto dimm ogledal od M6 novej?ih letnikov. 

Jaz sem pri prej?nji ?estici zamenjal notranje ogledalo, sicer sem naro?il takega, ki je imel poleg zatemnjevanja ?e prikaz notranje temperature in kompas (mora biti nekje predstavljeno v moji temi od stare ?estice).

Pa pove?i raje na kontakt (npr. 12V vti?nico), ker stropna lu? je konstantno pod napetostjo, da ti ne bo non-stop kurilo ?troma.

 

Najdu ?e DIY:

http://www.mazda-si.net/topic/3770-menjavaodstranitev-notrnjega-ogledala-mazda-6-facelift/

 

@Scr3am

Mislim, da za vgradnjo predal?ka za o?ala ob stropnih lu?kah ni treba ni? pleha predelovat, le notranjo tapeto bi moral porezat, predpriprava je ?e vgrajena (mestaoz. matice za vijake, ki pridejo v predal?ku). Sem tudi sam takrat gledal tole, da bi zamenjal, pa je potem prej avto od?el. Potegni ven komplet stropno lu?, pa bo? videl kaj je zadaj za tapeto.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj sem ze vleku ven k sm zarnice menjal :)

 

post-7623-0-66460200-1478250641_thumb.png

 

Pismo...celo zna bit. Grem danes u akcijo da vidm :). Problem je edin to da je sedaj tapeta po robovih lepo zapognjena in k se konzola notri vsede se nic ne vidi. Ce bi jest to sam rezal nevem kako bi izpadlo...da mi nebo potem tapeta vn gledal, ker se nebo fajn usedla :).

Samo tale DIY k si postal je druga generacija, katera ima autodimm ze serijsko ali se motim ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva generacija facelift je bila.

 

Tapeto pa zre?e? manj in po potrebi zapogne?, je mehka. Okvir lu?k in predal?ka pa tako ali tako sega preko luknje v tapeti in se rob ne bo videl... Pa zdaj je celotna plastika pritrjena le z vzmetmi ob tapeto, predal?ek je pa fiksiran z vijaki ob streho...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.