Skoči na vsebino

Mazda CX-5 nakup ?


lecko

Priporočeno sporočilo

Pozdrav,

 

prvic na temle forumu. Je pa takole da ogledujem nove ali rabljene SUV-om. Sem vozil ?e veliko od konkurence,

Tucsona, Qashqaia, novega Tiguana, CR-V . No nekako sem pir?el tudi do CX-5 in bil kar presene?en ?e po kratki vo?nji.

 

Vozil sem seveda dizla, a berem tudi na spritmonitor.de da je razlika  v porabi le kak?en liter z bencinarjem, in ?eprav sem navajen na dizel navor ipd pa delam pod 20 000 km na leto in bi bil tudi bencinar opcija morda.

 

MAzda bi bila v o?jem izboru, a berem da bo sredi naslednjega leta  pri?el ven ?e nov model. A ima tudi stari svoje pluse,

preizku?an, verjento ni?je cene..

 

Bom ?e malo pobrska po forumu, kak?ni so kaj plusi inminusi uporabnikov.

 

Kak?ne so izku?nje s cenovno politiko MAzde ob menjavi modela, se kaj dodatno spustijo cene starih verzij?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda? novega in ra?una? na kak popust, ga pri Mazdi kar pozabi, ne glede na to, da zelo kmalu pride ven nov model.  <_< Poleg tega se te?ko sploh kaj dobi od standardnih opremskih paketov (challenge, attraction, revolution,...), ker so baje razprodani. Obstaja ?e "takumi", ima nekaj zanimive opreme (19 col gume, bose ozvo?enje,...) ampak bo? za 150 km dizel odkartal 29 jurjev. Nedolgo nazaj sem se sam malo pozanimal okoli CX-5 in vem kako zadeve stojijo (?e seveda dr?ijo informacije od prodajalca)... 

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lecko...lp

Glej jaz imam MAZDO CX5 benzin 2015.l.sem zadovoljen v vseh pogledih..kot poraba vo?nja in lega na cesti..itd.posebno ta benzinski skayactiv motor je ok.redni servisi in gasss.na hitro...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lecko...lp

Glej jaz imam MAZDO CX5 benzin 2015.l.sem zadovoljen v vseh pogledih..kot poraba vo?nja in lega na cesti..itd.posebno ta benzinski skayactiv motor je ok.redni servisi in gasss.na hitro...lp

Hvala za komentar Gelipter. Ja Mazda je skoraj edini SUV kjer mi v po?tev pride tudi bencinar, glede na spritmonitor ipd sta pri CX-5 poraba dizla in bencinarja kar blizu, tudi do 1 litra samo razlike.

Gelipter, si prej vozil dizla ? Trenutno vozim dizla enoprostorca 136 KM ki kar lepo potegne ko ?e rabi?, upam da ne bi pogre?al tega pri benciarju. 

Po drugi strani pa imamo tak profil da je med tedno veliko vo?enj 15 ali 25 km v eno smer, pa kljub vikendu na dalj?o progo verjento ni najbolje za dizel na dolgi rok.

 

Ampka prodajalci ne vidim da bi sploh ponujali bencianr za test, tako da se kupec te?ko kar tako zanj odlo?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za komentar Gelipter. Ja Mazda je skoraj edini SUV kjer mi v po?tev pride tudi bencinar, glede na spritmonitor ipd sta pri CX-5 poraba dizla in bencinarja kar blizu, tudi do 1 litra samo razlike.

Gelipter, si prej vozil dizla ? Trenutno vozim dizla enoprostorca 136 KM ki kar lepo potegne ko ?e rabi?, upam da ne bi pogre?al tega pri benciarju. 

Po drugi strani pa imamo tak profil da je med tedno veliko vo?enj 15 ali 25 km v eno smer, pa kljub vikendu na dalj?o progo verjento ni najbolje za dizel na dolgi rok.

 

Ampka prodajalci ne vidim da bi sploh ponujali bencianr za test, tako da se kupec te?ko kar tako zanj odlo?i.

Ej...lp prej sem vozil mazda5,,2.o benz plus Avto plin LPG.tle je bla poraba vi?ja na benz.delam na leto 20.000 km.dizel ne.navora ima dovolj in mo?i.ni pa za divjat..he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam mal predstavitev sedanje cx-5 na SLo in Nem?ki strani pa opa?am da nekatere pomembne razlik na mazda.si so kar izpu??ene..

 

 

MAzda ima kar 3 sisiteme za samodejno zavirnje, city -SCBS, SCBS Reverse  in pa splo?ni SBS ki delue od 15kmh pa do 145.

http://www.mazda.com/en/innovation/technology/safety/precrash_safety/sbs/

 

Na mazda.si v vseh primerih opreme pi?e kot da imajo vsi isto.:

 

 

Sistem za izogibanje trku

Tempomat

 

 

A temu sploh ni tako. 

 

NA nem?ki strani pa to lepo pregledno lo?ijo..ni?je stopnje opreme imajo samo city SCBS in navadni tempomat, srednje dobijo ?e SCBS plus, samo naj najvi?j a(imenuje se NAkama intense) pa ima tudi aktivni tempomat, ki vklju?uje tudi SBS.  

Sicer bi pohvalil mazdo da nudi v ni?jih stopnjah opreme tudi Blind SPot Monitoring ali tudi RVM, vendar pa podobno kot ostali azijski proizvajalci tla?i najnovej?o varnostno opremo samo v najdra?jo in najbolje opremljeno verzijo. Glede na to da je podobno tudi pri CX-3, ne pri?akujem kaj druga?nega niti pri novi CX-5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ponosen lastnik Mazde CX - 5 Revolution Top  ( avtomtic, diesel 2,2., 176 KM ). Med terenci, ki sem jih gledal in probal  ( Toyota RAV 4, Nissan Qasqai, X- Trail. Honda HRV,) sem se z lahko za Mazdo odlo?il. Avto je res TOP :)

 

Lp

 

Ej....dobrodo?el med MAZDA?E,naj ti dobro slu?i zoom zoom..pa kak?no fotko,daj,gor lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

 Bi jo dal, ?e bi vedel kje :) :)

 

Lp

 

 

Kje? Tukaj odpres novo temo >> http://www.mazda-si.net/forum/2-predstavitev-?lanov/ ...

Kako? Tukaj so navodila >> http://www.mazda-si.net/topic/13389-dodajanje-slik/ ... 

 

:zoom-zoom:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

attachicon.gif13343129_1243817258962442_5824943750302946273_n.jpg   

 

avto je celi prelepljen s folijo in dodatno zatemnjena stekla

 

Tvojo prejsnjo sliko sem prestavil v svojo temo ... >> http://www.mazda-si.net/topic/14049-moja-mazda-cx-5/ 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

 

 

MAzda bi bila v o?jem izboru, a berem da bo sredi naslednjega leta  pri?el ven ?e nov model. A ima tudi stari svoje pluse,

preizku?an, verjento ni?je cene..

 

Bom ?e malo pobrska po forumu, kak?ni so kaj plusi inminusi uporabnikov.

 

Kak?ne so izku?nje s cenovno politiko MAzde ob menjavi modela, se kaj dodatno spustijo cene starih verzij?

 

 

 

Lahko se zgodi, da spustijo ceno starej?i verziji, tako kot so spustili ceno Mazde 3 in sicer si imel mo?nost izbire...ali 1800 ? popusta ali pa 8 let jamstva do 200.000 prevo?enih kilometrov. Baje so neuradno spu??ali ceno tudi do 2000 ?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.