Skoči na vsebino

Trabi in Wartburghini


Boss

Priporočeno sporočilo

?ist mo?no da so v slo posnel to reklamo, ?e so na rtv snemal prve barvne reklame za Italijo in jim poturili SECAM ali PAL se ne spomnim to?no. SECAM oz PAL so pa barvni standardi kako naj dela barvna TV, nekaj z koliko vrstic ima zaslon in koliko pikslov v vrstici

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

125 km/h :)

 

57 nogometnih ?og v prtlja?nik :):D

 

mesto za 5 oseb, moderna karoserijska oblika...

 

novi Wartburg 1000 ! :D

 

pti Trabiju me je pa najbolj nasmejalo, da je udoben za 4 osebe :P

 

mljuh... samo takratni standardi so bili druga?ni od sedajih ... tak da naj jim bo B)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak tista scena kako Wartburg zavira... kot da ne bi bilo notr amortizerjev :D vse ska?e gor in dol

 

 

 

Druga?e pa sem tudi sam imel Wartburga sramezljiv letnik 1990 - je pa bil to ?e s ?tiritaktnim 1.3 motorjem (60KM, samonastavljivi ventili, avtomatski zaug) tako, da ni ve? imel japonskega imena "Jakodimi"

 

Najbolj zanimivo pri tem avto je bilo, da je imel spodaj ?e ?asijo (tako kot hro??) in ravno zaradi tega je kljub dol?ini 4,40m (500litrski prtlja?nik v limuzini :D) imel avto samo 950kg. Na zunaj je zgledal res ubogo samo je bil presenetljivo ?ivahen in pa kar je bilo najpomembnej?e, da sem lahko skoraj vse popedenal sam. Recimo ko se mi je zlomil (dobesedno) hladilnik sem sam iz bakra naredil nove cevi in zatalil plastko pa je delovalo do takrat, ko sem ga prodal. Kaj ?e? lep?ega za ?tudenta brez denarja pa s povpre?nim znanjem tehnike. Motorni prostor je bil tako velik kot, da bi hoteli notri tla?iti motorje V8 ne pa 1.3 ?tririvaljne mlin?ke. Je pa to super saj si za ?alo pri?el do kateregakoli dela pri motorju.

 

V glavnem so takrat ?tudentje, ?e so sploh imeli avto v ve?ini jezdili jugi?e in stojadine jaz sem bil pa taglavn frajer :lol: ker sem imel limuzino.

 

Pred Wartburgom sem imel Pugija 305 in ?e danes lahko re?em, da je bil Wartburg vsaj za razred bolj?i (pospe?ki, var?nej?i motor, podvozje) avtomobil in vsaj za dva do tri razrede cenej?i za vzdr?evanje.

 

Za konec pa ?e ena zanimivost - v njem je bil ?tevec za hitrost, ki je bil vzet ?e iz modela, ki je v tej reklami in je imel top speed 125km/h. Ta ?tevec je imel zadnjo ?tevilko napisano 140 in za njim ?e eno ?rtico kot za 150 km/h. Da ne bi ?el prehitro je imel vgrajen mehanski limiter max. ?t obratov motorja in tako je res ?el max. 145km/h dokler enkrat ta limiter ni crknil. Potem je pa ?lo po ravnem tudi 165km/h in po vrhni?kem klancu navzdol tudi 190km/h (takrat je kazalec za hitrost pri?el naokrog in se zataknil za pal?ko ki ozna?uje 0km/h) :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.