Skoči na vsebino

?Mazda 6 diesel 120KM poraba?


Priporočeno sporočilo

Po avtocesti mi pa kuri pri voznji okoli 160-170 km/h kar okoli 8 ali se celo malo vec, ker imam na strehi ponavadi 2 kolesa in je mal vec upora.

 

 

Malo offtopic.... ti si pa upa? de?ko.... s kolesi na strehi je predvidena max hitrost 100 do 120 km/h.... ti sam pazi da ti enkrat ne odpihne usega s strehe dol..... :hohoho:

 

Back to topic..... to je o?itno pri mazdah.,... nobeden ?e ni nato?il tolk goriva v avto kot ima po specifikacijah velik tank... moj tank je 55 litrov... sicer se nisem trudil pretiroma da bi ga do nule spravil, ampak enkrat mi je tako naneslo... in sem bil ?e krepko pod zadnjo ?rtico... pa mi je ?lo noter sam 49 litrov.... kaj pa vem :ne vem: ?udni so ti tanki.... <_<

 

Kakorkoli....va?no da JE benzolin noter pa smo oba vesela.... :prstgor:

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, po tistem, ko mi ga je zmankal sem kupil 5 litrov plastenko, in natankal mislim da za cca polovico (za vsak slu?aj, jo vozim sabo :)). Pa ?e vedno nisem natankal 60 litrov, ampak mislim da ravno 2-3 litre manj. bi moral preverit po ra?unih in kalkulacijah.

Mazda6 CD120 TE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo offtopic.... ti si pa upa? de?ko.... s kolesi na strehi je predvidena max hitrost 100 do 120 km/h.... ti sam pazi da ti enkrat ne odpihne usega s strehe dol..... :hohoho:

 

Back to topic..... to je o?itno pri mazdah.,... nobeden ?e ni nato?il tolk goriva v avto kot ima po specifikacijah velik tank... moj tank je 55 litrov... sicer se nisem trudil pretiroma da bi ga do nule spravil, ampak enkrat mi je tako naneslo... in sem bil ?e krepko pod zadnjo ?rtico... pa mi je ?lo noter sam 49 litrov.... kaj pa vem :ne vem: ?udni so ti tanki.... <_<

 

Kakorkoli....va?no da JE benzolin noter pa smo oba vesela.... :prstgor:

LP daVid

 

David,

 

moja napaka ker sem malo nerodno zapisal. 160-170 km/h je voznja po avtocesti pri kateri mi kuri M6 8l, s kolesi na strehi pa ne sibam tako hitro in sem hotel povedat da se mi poraba poveca za kaksen deciliter zaradi koles ki jih dostikrat prevazam.

 

Vidim pa da se na BC ni za zanasat, zato od rumene lucke naprej max 80-90 km pol pa obvezno na pumpo. Se raje pa prej, ker se mi ne da ukvarjat s pumpanjem zraka oz. ne vem tocno cim ko ti zmanjka nafte. Ce se pa ze to naredi bo treba najprej malo prebrat knjizico z navodili :(

 

oz. ne vem kaksen je pse z zrakom in rocno pumpo in podo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David,

moja napaka ker sem malo nerodno zapisal. 160-170 km/h je voznja po avtocesti pri kateri mi kuri M6 8l, s kolesi na strehi pa ne sibam tako hitro in sem hotel povedat da se mi poraba poveca za kaksen deciliter zaradi koles ki jih dostikrat prevazam.

Vidim pa da se na BC ni za zanasat, zato od rumene lucke naprej max 80-90 km pol pa obvezno na pumpo. Se raje pa prej, ker se mi ne da ukvarjat s pumpanjem zraka oz. ne vem tocno cim ko ti zmanjka nafte. Ce se pa ze to naredi bo treba najprej malo prebrat knjizico z navodili :(

oz. ne vem kaksen je pse z zrakom in rocno pumpo in podo

 

moja vo?nja po avtocesti pri 160 km je 6,6 l. Ko zasveti rumena lu?, ne ?akam da mi zmanjka goriva ker eno je teorija, drugo pa praksa.
IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja vo?nja po avtocesti pri 160 km je 6,6 l. Ko zasveti rumena lu?, ne ?akam da mi zmanjka goriva ker eno je teorija, drugo pa praksa.

 

no ker mava isto hitrost na avtocesti lahko ti povem, da pri 160 km/h je poraba cca 7.5 l /100km...izracunan na roko..tko da ti BC laze za 0.9 litra

z zimskimi gumami pa malo nad 7

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ker mava isto hitrost na avtocesti lahko ti povem, da pri 160 km/h je poraba cca 7.5 l /100km...izracunan na roko..tko da ti BC laze za 0.9 litra

z zimskimi gumami pa malo nad 7

 

v?eraj sem enkrat pogledala na tipko in mi je kazalo toliko. Misli? da mi ka?e manj?o porabo? ali prepozno reagira? 7 - 9 pa v primeru, ?e peljem navhrib (samo ne s tak?no hitrostjo).

 

nisem pa sposobna vozit, gleda in ?e slikat, da bi mi verjel na besedo

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v?eraj sem enkrat pogledala na tipko in mi je kazalo toliko. Misli? da mi ka?e manj?o porabo? ali prepozno reagira? 7 - 9 pa v primeru, ?e peljem navhrib (samo ne s tak?no hitrostjo).

 

nisem pa sposobna vozit, gleda in ?e slikat, da bi mi verjel na besedo

 

sej ce mal spremljas po forumu bos vidla, da board computer (BC) laze...

manj kaze kot je v resnici poraba.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e moje izku?nje - pri dolgem priganjanju po AC (nad 200km/h) je poraba Mazde 6 CD 136 lahko tudi preko 10l/100km.... :policaj:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ravnokar sem tankal:

750 km (lucka mi je ravno zacela goreti)

53 l

po BC: 6.4 l

izracunano: 7.06 l

 

BC na koncu ni vec tolk tocen, saj mi je kazal zadnjih 200km 6.4l ceprav sem ga priganjal in je sigurno kuril vec tako da bi morala povprecna poraba narasti na cca 6.6 l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Če rabiš prostor potem vzemi karavana. Še bolje vzemi karavna Mazdo 6., saj veš na mazda forumu si.   Moje nepomembno mnenje: - zunanjost obeh vozil je všečna, osebno mi je ST lepši, predvsem zaradi plastik CX30 - notranjost ima CX30 bistveno lepšo, uglajeno, luksuzno. Sam ne maram teh velikih štrlečih zaslonov kot jo ima ST. Nisem se vozil v ST, ampak za CX30 lahko rečem da je počutje v kabini odlično, materiali so na nivoju. - če hočeš turbo motor potem vzemi ST, če hočeš zanesljiv in uglajen motor vzemi CX30  
    • Fokusa lahko kupim takoj ,sem pozabil,je karavan ,ki se mi dopade😉To vse vem,da je drugi svet..,zato pa pravim,da me glava boli🙈 Je pa Mazda CX30 v notranjosti bolj dodelana,boljši materjali,čeprav ji zamerim,da nemoreš vseh šip odpreti preko daljinca.
    • Jaz imam Focusa karavan 182 bencin s športnim podvozjem.   Seveda pa je ST bolj brutalen stroj, vozi pa se verjetno isto dobro.   Moraš se vprašat kaj bi rad imel, ker Focus ST z 280 konji je totalno drugi svet kot pa cx30. Ford je stroj v pravem pomenu besede. CX30 bo mehkejši na cesti in z dosti manj brutalnosti.   Kakšni so kaj dobavni roki trenutno za Focusa?
    • Ali vaše plastike na CX30 mažete ,da ne zbledijo? Ta teden kupim CX30 ,ali Forda ...,jah ja vem,da sploh nevem kaj bi,sedaj imam že predračun za fokusa ST 😅🙈
    • Alex tanka pod kozolcem. Na uradnih pumpah so itak šalabajzerji 😂
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.