Skoči na vsebino

?Mazda 6 diesel 120KM poraba?


Priporočeno sporočilo

Mojo porabo vidi? v podpisu in je izra?unana od samega nakupa avtomobila se pravi, da je to povpre?je 46.000 km. Prilagam pa ?e sliko zadnjih nekaj tankanj.

 

post-133-1135162404_thumb.jpg

 

 

Ker pa si ravno primerjal z VAG-om pa ti lahko povem da se slu?beno vozim z Golfom V 1.9 TDI 105KM in za primerjavo ti lahko povem, da je pri enakem na?inu vo?nje in enakem razmerju vo?nje po AC, lokalnih cestah in mestne vo?nje, poraba skoraj enaka oz. malenkostno vi?ja pri Golfu tako, da jaz raznoraznim zgodbicam, da TDI-ji kurjo v povpre?ju pet litrov ne verjamem. Oziroma je edino mo?no, ?e se vsak dan vozi? v enakomerno voze?i koloni 80km/h od Litije do Ljubljane in nazaj.

 

Evo ?e slikca

 

post-133-1135162423_thumb.jpg

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam imam M6 120 KM in se poraba v povpre?ju giblje nekje okoli 7l, ve? kot je mestne malo ?ez sedem manj kot je mestne pod sedem. Boss tvoji podatki so sicer zelo lepi, vendar predvidevam, da je 70% tvoje vo?nje relacije. Zgolj v vednost tudi na morje po stari cesti in nazaj, ko se ni mudilo in smo vozili kot penzionisti smo dosegli porabo pod 6 litrov z M6.

 

Druga?e pa se strinjam s krisom, svak ima namre? ?kodo VW 110 KM TDI-ta motor ni ve? v prodaji, pa na relaciji pride brez problema na 5.2. preverjeno, tako da v principu so VW motorji malo var?nej?i-je pa verjetno odvisno od motorja do motorja.

 

?e pa lahko pripomnim, karkoli naredi? pri ra?unalniku M6 poraba na ra?unalniku zmeraj la?e pri meni za cca 0,5-0,7litra ka?e premaLO

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer mam 136KM varianto, ampak vseeno... Vozim ve?inoma relacijo,dnevno najmanj 60km. Povpre?na se vrti od 6,5l-7l, po avtocesti z zmerno vo?njo (tam do 150kmh) okrog 6l, priganjanje pa zvi?a porabo nad 7l (tudi do 8l). ?e probam penzionisti?no varianto (na izi konstantno cca. 60-70kmh) poraba pade na 5,5-6l .

 

Kar se ti?e VAG koncerna in TDI motorjev: kolega ma A6 z 100KM (star cca. 8 let) pa ma povpre?no okrog 5,4l. Je pa precej bolj glasen in manj posko?en, tako da ni primerjave z M6. Beri: ne bi ga mel. :P Mogo?e pa novej?i tdi ve? po?rejo ?zmeden?

 

?e pa lahko pripomnim, karkoli naredi? pri ra?unalniku M6 poraba na ra?unalniku zmeraj la?e pri meni za cca 0,5-0,7litra ka?e premaLO

 

Hm, meni je tudi kazal premalo (cca. 0,5l), pred ?asom pa sem nastavil ra?unalnik na +10% in od takrat je OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa lahko pripomnim, karkoli naredi? pri ra?unalniku M6 poraba na ra?unalniku zmeraj la?e pri meni za cca 0,5-0,7litra ka?e premaLO

 

tudi pri Golfu la?e ra?unalnik za okoli 7 deci na 100km premalo in lepo 5,8l/100km ka?e, potem pa pride? na pumpo pa je realnih 6,5 zra?unanih na roko oz. na poraba.com.

 

kar se pa ti?e relacije pri konstantni povpre?ni 90km/h mi je tudi pri Mazdi po cca 200 prevo?enih km kazalo povpre?no porabo 4,6l/100km tako, da pri napaki 0,7 deci je to ?e vedno zelo lepih 5,3 na 100. Je pa edino pravo merilo skupna poraba vsaj 5 do 10 tankov in naj ?e enkrat povem je VAGov TDI enako po?re?en pri tem da v mojem primeru v Golfu, ki je celo 200kg la?ji. :ne vem:

 

 

Druga?e zgolj za info je moja vo?nja tak?na da je cca

60% vo?nje po AC - tempomat nastavljen konstantno na 140km/h

25% lokalne vo?nje pri tem, da mora vsak dan avto 4km v hrib in tam naredi skoraj 200m vi?inske razlike

15% mestna vo?nja (najve? Ljubljana)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer mam 136KM varianto, ampak vseeno... Vozim ve?inoma relacijo,dnevno najmanj 60km. Povpre?na se vrti od 6,5l-7l, po avtocesti z zmerno vo?njo (tam do 150kmh) okrog 6l, priganjanje pa zvi?a porabo nad 7l (tudi do 8l). ?e probam penzionisti?no varianto (na izi konstantno cca. 60-70kmh) poraba pade na 5,5-6l .

 

Kar se ti?e VAG koncerna in TDI motorjev: kolega ma A6 z 100KM (star cca. 8 let) pa ma povpre?no okrog 5,4l. Je pa precej bolj glasen in manj posko?en, tako da ni primerjave z M6. Beri: ne bi ga mel. :P Mogo?e pa novej?i tdi ve? po?rejo ?zmeden?

Hm, meni je tudi kazal premalo (cca. 0,5l), pred ?asom pa sem nastavil ra?unalnik na +10% in od takrat je OK.

 

 

Kar se ra?unalnika ti?e sem jaz tudi ?e nastavil na +10% pa ra?unalnik cca. po 14 dnevih to pozabi. Preveri to tudi ti-pa bo? videl. Na servisu pa? pravijo tako pa? je, in da je ra?unalnik bolj za okvirno porabo. ?e pa se je tebi ra?unalnik to zapominil za dalj ?asa pa vsaka ?ast. Jaz se s porabo ne obremenjujem ve? tako da mi je postalo vseeno tudi ?e ra?unalnik la?e, saj je va?no kaj je realno.

 

Druga?e pa tudi 1 liter ve? finan?no glede na nabavno ceno avtomobila ne pomeni ni?.

 

Dejstvo je, da poraba z mo?jo motorja raste, razen ?e gre za isti-motor, ki je du?en, tam se v?asih zgodi kot npr pri M6, glej katalog da poraba 136KM M6 v dolo?enih pogojih manj popije kot M6 120KM. Zato moramo biti pri primerjavah porabe natan?ni, ?e posebej ker se tehnologija pri VW in ve?ini preostalih dieslov razlikuje-primerjati pa moramo tudi ostale karakteristike (moment.....)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Kar se ra?unalnika ti?e sem jaz tudi ?e nastavil na +10% pa ra?unalnik cca. po 14 dnevih to pozabi. Preveri to tudi ti-pa bo? videl. Na servisu pa? pravijo tako pa? je, in da je ra?unalnik bolj za okvirno porabo. ?e pa se je tebi ra?unalnik to zapominil za dalj ?asa pa vsaka ?ast. Jaz se s porabo ne obremenjujem ve? tako da mi je postalo vseeno tudi ?e ra?unalnik la?e, saj je va?no kaj je realno.

 

Druga?e pa tudi 1 liter ve? finan?no glede na nabavno ceno avtomobila ne pomeni ni?.

 

Dejstvo je, da poraba z mo?jo motorja raste, razen ?e gre za isti-motor, ki je du?en, tam se v?asih zgodi kot npr pri M6, glej katalog da poraba 136KM M6 v dolo?enih pogojih manj popije kot M6 120KM. Zato moramo biti pri primerjavah porabe natan?ni, ?e posebej ker se tehnologija pri VW in ve?ini preostalih dieslov razlikuje-primerjati pa moramo tudi ostale karakteristike (moment.....)

 

Ra?unalnik je ?isto sr. sploh ga ne gledam ve?, pi?em/ra?unam na roke razlog? Kljub ''popravilu '' na servisu mi ka?e porabo 6.5 do 6.4 (pred ''popravilom'' 6.1 do 6. 2) a ?e zra?unamo tankanje in kilometre na roke je poraba od 7.0 do 7.2. To je hudo razo?aranje za avto tega ranga, sicer sem pa z ostalim zadovoljen ve? ali manj (?ripanje armature je ?e ena taka zadev)

Mazda6 CD120 TE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ra?unalnik je ?isto sr. sploh ga ne gledam ve?, pi?em/ra?unam na roke razlog? Kljub ''popravilu '' na servisu mi ka?e porabo 6.5 do 6.4 (pred ''popravilom'' 6.1 do 6. 2) a ?e zra?unamo tankanje in kilometre na roke je poraba od 7.0 do 7.2. To je hudo razo?aranje za avto tega ranga, sicer sem pa z ostalim zadovoljen ve? ali manj (?ripanje armature je ?e ena taka zadev)

 

Ne vem katero varianto ima? (facelift ali prej). Nove imajo ?e DPF filter, kjer se vsake toliko

?ase nekaj goriva vbrizga v filter, da zgorijo saje. S tem tudi razlika pri porabi, ki jo ka?e ra?unalnik in

izra?uni porabi.

Je pa res, da ra?unalnik (vsaj pri M5) ka?e kljub temo skoraj 0,8l preve?. Moram nastavit na +10%.

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj razo?aranje, Premacy ki ima 100KM pa pije od 6,5 do 7 litrov, glede tega je 5-ka te?ja pa ima? ?e se ne motim le 110KM pod motornim pokrovom..... Pa ra?unaj da ?e ti laufa klima, pa mogo?e ?e ga nisi pogruntal kako ga vozit ker ga mislim vsaj nima? tako dolgo pa po mo?nosti ?e prvi dizel zate?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ra?unalnik je ?isto sr. sploh ga ne gledam ve?, pi?em/ra?unam na roke razlog? Kljub ''popravilu '' na servisu mi ka?e porabo 6.5 do 6.4 (pred ''popravilom'' 6.1 do 6. 2) a ?e zra?unamo tankanje in kilometre na roke je poraba od 7.0 do 7.2. To je hudo razo?aranje za avto tega ranga, sicer sem pa z ostalim zadovoljen ve? ali manj (?ripanje armature je ?e ena taka zadev)

 

Bla? ne sekiraj se preve?, ?e ti BC ne ka?e to?ne porabe saj recimo BC v Golfu V tudi ne (ka?e 7 deci manj?o porabo od resni?ne) in ?isto noben BC v kateremkoli avtomobilu ni popolnoma natan?en. Zato je najbolje in najbolj to?no ra?unati na roko pa ?e to je treba vzeti povpre?je ?tirih, petih tankov, da se izni?i mo?nost napake pri dolivanju na polno.

 

?kripanje in ?ri?kanje pa tudi spada v kategorijo "te?no", ki na?eloma ne bi smelo pokvariti celotno sliko o M6.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ne da bi rad hvalil VW koncern, vendar je ta motor v skodi octavii 1.9 TDI 110KM res zelo skromen pri porabi ter relativno veliko da od sebe. Sam sem ga ze kar nekaj prevozil, in se mi zdi poraba res smesno nizka glede na zmogljivosti...je pa za moj obcutek motor prevec robusten. Mazdinih dieslov pa ne poznam prevec dobro, saj sem ga vozil le 1x... :ne vem:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, nimam dizla, ampak tole se nana?a na BC: po BC imam povpre?no porabo 8.8, na roke vodena statistika mi daje rezultat 8.89 v 13000km. tako, da moj BC la?e minimalno.

 

od ?ri?kov mi pa ropota frnikola v pepelniku in CD-ji v naslonu za roko. v praznem avtomobilu torej ni?. res pa je, da ga ?e nisem imel ?ez zimo.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bla? ne sekiraj se preve?, ?e ti BC ne ka?e to?ne porabe saj recimo BC v Golfu V tudi ne (ka?e 7 deci manj?o porabo od resni?ne) in ?isto noben BC v kateremkoli avtomobilu ni popolnoma natan?en. Zato je najbolje in najbolj to?no ra?unati na roko pa ?e to je treba vzeti povpre?je ?tirih, petih tankov, da se izni?i mo?nost napake pri dolivanju na polno.

 

?kripanje in ?ri?kanje pa tudi spada v kategorijo "te?no", ki na?eloma ne bi smelo pokvariti celotno sliko o M6.

 

Sam zarad tega sr. sem ostal na cesti, ker mi je kazalo ?e goriva za 78 km. Dobr da majo vsaj pumpico pri roki, da sem lahko zrak sam spihu ven.

Merim porabo na roke pa ?e nekaj ?asa, tolk da teh napisov tam na sredini konzole sploh ne gledam ve?, ura je stalno pri?gana ;) Merim tako sprotno porabo kot porabo celotno prevo?eni km skupaj z tankanimi litri skupaj, pa ?e povpre?je sprotnih povpre?ij.

Mazda6 CD120 TE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, nimam dizla, ampak tole se nana?a na BC: po BC imam povpre?no porabo 8.8, na roke vodena statistika mi daje rezultat 8.89 v 13000km. tako, da moj BC la?e minimalno.

Enako pri meni. BC vedno poka?e kak deciliter manj kot je v resnici, se pravi deluje v redu. Nazadnje recimo pri relaciji Lj.-Pag-Lj. Poraba po BC je bila 7,2 litra, na roke izra?unana pa 7,3. A je mo?no, da ta BC ne dela dobro samo pri dizlih, medtem ko pri bencinarjih dela v redu? :huh: Samo ne vem kak?no vezo bi to imelo... :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam zarad tega sr. sem ostal na cesti, ker mi je kazalo ?e goriva za 78 km. Dobr da majo vsaj pumpico pri roki, da sem lahko zrak sam spihu ven.

Merim porabo na roke pa ?e nekaj ?asa, tolk da teh napisov tam na sredini konzole sploh ne gledam ve?, ura je stalno pri?gana ;) Merim tako sprotno porabo kot porabo celotno prevo?eni km skupaj z tankanimi litri skupaj, pa ?e povpre?je sprotnih povpre?ij.

 

?e ti je kaj v tola?bo sem tudi sam ostal na cesti, ko je BC kazal ?e 111 km dometa. Potem sem pa spravil notri samo 59 litrov goriva. Od obljubljenih 65 manjka ?e 6 litrov, ki pa so zginili neznano kam. Mo?no je, da se zaradi podtlaka v tanku, le ta rahlo deformira in zaradi tega izpuhtijo litri prostora :ne vem:

 

Je pa nekaj res, da sva tako jaz kot ti vozila zadnjih 100km z lu?ko z gorivo in ko je avto crknil je bil cagar ?e davno pod zadnjo ?rtico, ki ozna?uje prazen tank. A dr?i ? ;):P V bistvu sva si delno sama kriva da sva obti?ala na cesti s praznim tankom in ?e sre?a, da je tu tudi MES in da ti zastonj pripeljejo gorivo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti je kaj v tola?bo sem tudi sam ostal na cesti, ko je BC kazal ?e 111 km dometa. Potem sem pa spravil notri samo 59 litrov goriva. Od obljubljenih 65 manjka ?e 6 litrov, ki pa so zginili neznano kam. Mo?no je, da se zaradi podtlaka v tanku, le ta rahlo deformira in zaradi tega izpuhtijo litri prostora :ne vem:

 

Je pa nekaj res, da sva tako jaz kot ti vozila zadnjih 100km z lu?ko z gorivo in ko je avto crknil je bil cagar ?e davno pod zadnjo ?rtico, ki ozna?uje prazen tank. A dr?i ? ;):P V bistvu sva si delno sama kriva da sva obti?ala na cesti s praznim tankom in ?e sre?a, da je tu tudi MES in da ti zastonj pripeljejo gorivo.

 

Dr?i, sam ?lovk bi vseen pri?akoval od potovalnega kao-ra?unalnika nekaj ve?. Zdej sem se navadil pa gledam analogni ?tevec, in ra?unam na roko. Vendar, za ta dnar in za to reklamo, pa ?e Japonc po vrhu......... z ra?unanjem porebe dizla sam na nivoju Renault 5 ke, kjer sem moral tudi na roko ra?unat. :ouje:

Mazda6 CD120 TE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem bil na za?etku tudi jezen, potem sem se pa pa? sprijaznil z dejstvom, da je BC pri dieslih bolj ?uda?ki kot ne, zato se pa? zdaj dr?im tega, da ko pade domet pod 200km zavijem na pumpo, pri povpre?ni porabi na BC-ju pa dodam ?e 0,7 -1 litra pa imam realno porabo. Zgleda sicer butasto, ampak hej, v ?ivljenju se ubadam ?e z veliko ve?jimi problemi kot je Mazdin BC :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, pri meni tudi podatek o dometu kilometrov deluje pravilno. Sicer jaz nikoli no?em probavat do nule, ampak enkrat vem da je pisalo ?e 56 km, cagar na analognem ?tevcu pa ?e ni bil povsem na nuli, se pravi pod zadnjo ?rtico. O?itno je res nekaj na tem a je bencinar, a je dizel. :rolleyes:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, pri meni tudi podatek o dometu kilometrov deluje pravilno. Sicer jaz nikoli no?em probavat do nule, ampak enkrat vem da je pisalo ?e 56 km, cagar na analognem ?tevcu pa ?e ni bil povsem na nuli, se pravi pod zadnjo ?rtico. O?itno je res nekaj na tem a je bencinar, a je dizel. :rolleyes:

 

meni se je uspelo peljat ene 3km, medtem ko mi je na BC pisalo:

post-427-1155048928.jpg

 

slikano je bilo potem na pumpi :ouje:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aaaa,..a usi se neki do zadne kaplce ?vercate,..js pa ratam ?iv?na ?e k pade pod polovico kazalc :D

 

druga? pa ra?unalnik ka?e porabo 6,4,..ka?na je pa dejanska se mi pa sploh ne da ra?unat,..niti se ne obremenjujem ve? z njo,..odkar nimam ve? tok cajta km nabijat recmo da mi zdr?i ene 8,9 dni tank,..prej sm bla pa na 3,4 dni na benzi,..grem pa zmer k pade do une zadne ?rtice :D

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, sam ?lovk bi vseen pri?akoval od potovalnega kao-ra?unalnika nekaj ve?. Zdej sem se navadil pa gledam analogni ?tevec, in ra?unam na roko. Vendar, za ta dnar in za to reklamo, pa ?e Japonc po vrhu......... z ra?unanjem porebe dizla sam na nivoju Renault 5 ke, kjer sem moral tudi na roko ra?unat. :ouje:

 

Ne?esa ne razumem, pa kaj je pomembno kolk ?e lahko prevozi?, ko se ti pri?ge lu?ka gre? in tanka? pa adijo.Mate mogo?e manj?o porabo ker vedno spraznite tanko do zadnje kapljice ? Starej?i avti nimajo BC-ja pa so manjkrat ali nikoli ostali na cesti. Pomoje bi bilo najbol?e, namesto da izpisuje koliko kilometrov ?e lahko prevozite, napisalo da je potrebno tankat, greste natankate ni NE ostanete na cesti in se potem prito?ijete da vas je ra?unalnik nasankal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne?esa ne razumem, pa kaj je pomembno kolk ?e lahko prevozi?, ko se ti pri?ge lu?ka gre? in tanka? pa adijo.Mate mogo?e manj?o porabo ker vedno spraznite tanko do zadnje kapljice ? Starej?i avti nimajo BC-ja pa so manjkrat ali nikoli ostali na cesti. Pomoje bi bilo najbol?e, namesto da izpisuje koliko kilometrov ?e lahko prevozite, napisalo da je potrebno tankat, greste natankate ni NE ostanete na cesti in se potem prito?ijete da vas je ra?unalnik nasankal.

 

Zadeva je enostavno v tem, da zadeva ki smo jo pla?ali ne deluje kot bi morala in jo kot zgleda tud popravt ne znajo.

 

?e imam napisano, da imam goriva ?e za cca 100 km pa? ne bom ustavu na prvi pumpi, to je le cca 15% tanka, to bi moralo biti ?e cca 7 litrov.... . Ti verjetno tud ne bi. Pol pa ga je prav veselo zmanjkalo pri 78 km. Kot sem ?e parkrat tu povedal sedaj to sr. sploh ne gledam ve? in gledam le ?e kazalec in lu?ko. Tedva mi zgledata zaneslivej?a. Zaradi mene bi lahko BC kar nehali tr?iti v dizlih-

Mazda6 CD120 TE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam tud 120KM, pa mi kaze na board computer-u porabo tm med 6.4 ter 6.7, realno pa moras pol vcasih dodat tm do +0.3 l recimo. Vecino voznje pa opravim na relaciji 10km od tega 3 km po mestu, dostkat pa pri pospesevanju 2,3 prestava pohodim gas malo bolj mocno.

Po avtocesti mi pa kuri pri voznji okoli 160-170 km/h kar okoli 8 ali se celo malo vec, ker imam na strehi ponavadi 2 kolesa in je mal vec upora.

 

Ni mi jasno kako je slo lahko v tank samo 59l, ce naj bi slo 64l ? Jst sem enkrat tankal 58l pa sem mislil da mam se 7 litrov fore kar je skor 100km pa ocitno ni tko. Saj ti board comupter ko je manj kot 40km do praznega tanka sploh ne kaze vec kolk km lahko naredis in so samo ---- se mi zdi. Jest raje vzamem za merilo rumeno lucko in ko zasveti grem tankat tam enkat do 70-80 km z lucko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.