Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


R_sport

Priporočeno sporočilo

Najprej vsem en lep novoletni pozdrav. Sem nov na forumu, ?eprav ga prebiram ?e dlje ?asa.

 

Torej, odlo?il sem se za nakup rabljene Mazde 6 Sport, letnik 2002 (motor 1.8 bencinar, TE oprema, kovinsko bele barve). Lastnike teh avtomobilov (lahko tudi s kakim drugim motorjem) bi prosil da malo povejo kako so kaj zadovoljni z avtom, kak?ne probleme so imeli (?e sploh) in nasplo?no dosedanje izku?nje - vse to bi mi pri?lo prav. Kaj lahko pri?akujem od avta, glede na to da ima prevo?enih nekaj malega ?ez 60.000 km? Avto, kolikor sem ga sprobal, se mi zdi v redu ohranjen in upam da mi bo ?imdlje slu?il. :)

 

Hvala za odgovore! ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V eni nem?ki avtoreviji so imeli supertest to?no tega modela ?estke in so bili po 100.000 km zelo zadovoljni. Edina ve?ja zamera pri tem motorju je, da je baje precej glasen. Predvsem naj bi bilo to sli?no na avtocesti pri cca 140-150 km/h.

 

Ali je to res mote?e ali pretiravajo bi bilo pa najbolje v ?ivo preverit pred nakupom.

 

 

aja, druga?e pa lepo pozdravljen na forumu :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo tocno tako Mazdo ampak ganz novo, zato veliko se nimam za povedat razen to da se mi res zdi motor kar preglasen. Bom cez kakih par 10k km kej vec povedal zdaj jih imamo skromnih 1800 :D

Mazda Mx-6 2.0i 16V mnjam mnjam - GONE

MAzda 6 - 1.8TE - penzijamobile - HELLO :)
Optimizacija spletne strani

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo tocno tako Mazdo ampak ganz novo, zato veliko se nimam za povedat razen to da se mi res zdi motor kar preglasen. Bom cez kakih par 10k km kej vec povedal zdaj jih imamo skromnih 1800 :D

 

a imate ?e faceliftano ali ?e prej?njo, ker pri nas doma imamo 1.8 faceliftano in se mi ne zdi tako glasna. Tudi testerji v raznih revijah pravijo, da je precej bolj?e kot pri "starem" modelu. Ker nisem vozil stare ne vem kolik?na je ta razlika?!?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem no, kar se glasnosti ti?e, imel sem jo priliko sprobat (tudi na avtocesti) pa se mi sploh ne zdi glasna. O?itno sem bil navajen na polota (bencinar sicer) in njegovo (slab?o) zvo?no izolacijo in se mi zdi mazda 6 pa? tolko bolj?a. :P

 

Za tisti supertest sem pa ?e prej vedel in ga tudi prebral. Ravno ta zanesljivost mazd je bil eden ve?jih razlogov, da sem menjal znamko. Tako oblikovno so mi pa mazde ?e od nekdaj v?e? (vse ?e od starej?ih modelov 323 pa do xedos-ov, trojk, ?estic itd.). V igri je bila tudi honda (civic ali accord), sicer super avto pa vse, ampak se mi zdi da pri mazdi dobi? za isti denar ve? avta. Vsaj tak ob?utek sem dobil jaz. :)

 

Sicer pa ?e nisem prevzel avta, ?e bo vse po sre?i ga dobim ?e ta teden. :D

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kot vidim bo? itak mazdo kupil... naj ti dobro slu?i, ?e pa se kaj zjebe, pa ne pozabit, tudi Mazda je samo avto :D ampak KAK?EN ! ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, v?eraj sem dobil Mazdo 6. :) Pri?la me je nekaj malega ?ez 3 mio., zraven pa so mi dal ?e 4 nove zimske gume, 3 mesece garancije in pa nastavek na izpuhu.

 

Avto je res ?pica, ni kaj. Edino ena stvar me zanima: Namre? avto malenkost zavija v desno, ?e spusti? volan. Ko smo ga sprobaval na testu, tega ni po?el, je pa res da so bile gor original letne gume, tako da lahko, da so krive gume - vsaj tako so mi rekli na A-Cosmosu, da je to zaradi novih zimskih gum (sava eskimo) in da lahko, da bo s?asoma vse ok, samo da se morajo gume ute?i. Lahko pa da bi bilo treba tudi optiko narest - samo, da naj pred tem avto temeljito sprobam in prevozim vsaj enih 400, 500 km. Poleg tega ima mazda 6 zelo neposreden volan in baje da je ?e ve? folka pri?lo na servis, ker jim kao avto v desno vle?e. Zdej me zanima koliko je na tem resnice (vpra?anje za lastnike teh avtov)? Ker itak bodo zadevo popravli, ?e po dolo?enih prevo?enih kilometrih ne bo v redu. :rolleyes:

 

Druga?e pa kot re?eno vse v redu. :bravo:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prednje vpetje je tako nastavljeno, da avto zavija v smer kamor visi cesta. Ve?ina cest visi, tako da je rob desnega voznega pasu ni?je kot sredina ceste, zato da je omogo?eno odtekanje vode s cesti??a. Se pravi, da ve?ina avtov rahlo zavija v desno, pri ?estki pa je to normalno zavijanje malo bolj izrazito zato ve?ina ljudi to prej opazi.

 

Seveda je mo?no, da je tudi kaj narobe s podvozjem bo? pa to najla?je ugotovil na AC recimo v ovinku na levo, kjer bi na?eloma moral avto zavijati malenkostno v levo. ?e ne, potem nekaj ni OK, pa ?e nekaj, pazi na kolesnice, ker nekatere gume v kombinaciji z mazdinim podvozjem niso najbolj?a kombinacija zato ni pametno rok predale? z volana spu??at ;)

 

Ni pa ni? narobe oz. celo priporo?ljivo bi bilo narest kak?no optiko, da ne bo? slu?ajno ?ez par tiso? km ugotovu, da ti je pobralo ?isto nove gume :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, tudi meni ta ob?utek ni tuj ... brez skrbi, po vsej verjetnosti je vse OK ... ?ez ?as ne bo? ve? opazil! :hohoho::cheers:

 

Aja, pa ?estitam za nakup!!!! Dobro vozilo si nabavil! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, saj to so tud meni rekli, da avto malenkost ho?e it v desno zato, ker je cesta nagnjena v desno. Samo nevem, zakaj nisem imel takega ob?utka pri vseh ostalih avtih, ki sem jih dosedaj vozil. :huh: Se pa to druga?e pojavlja ravno na AC, pri hitrostih vi?jih od 100 km/h, v?asih pa tudi pri zaviranju. Itak grem ta vikend na pot, tako da bo prilika mal bolj orenk avto sprobat, potem bom pa videl kako pa kaj.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem ze strokovnjak na temo "vlece desno"....kot so ti rekli vse ceste so narejene tko da ce naredis presek ceste mas trikotnik (padajo iz leve proti desne) to zato da voda hitreje odtece.

Mazda je pa obcutljiva in zaradi tega vlece desno....

zdaj pa zanimivost: V Srbiji na avtocesti bratstvo-ubistvo Mazda mi vlece levo!! (cesta je pa narobe narejena, se pravi pada iz desne proti leve!! hehe...tist je sele motece

Drugace pa, trse ko so gume manj vlece...zimske so mehkejse in je to bolj izrazito. To so moje izkunje...

sicer pa srecno voznjo in cestitam na izbiro :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, za vikend sem naredil dobrih 300 km, tako da sem avto temeljito sprobal. In tudi sam sem ugotovil, da je to "vle?enje" v desno posledica nagiba cest. Ker mi je po drugi strani avto vleklo tud na levo na tistih odsekih, kjer je cesta visela v levo. Je pa res, da ceste ve?krat padajo proti desni (sploh AC), zato sem pa? dobil ta napa?en ob?utek, da je nekaj narobe z avtom. Spomladi pa moram itak nabavit letne gume + alu plati??a pa bom verjetno takrat naredil ?e optiko, v kolikor bo to potrebno. :)

 

Aja, ko smo ravno pri letnih gumah, da ne bom odpiral nove teme: Katero firmo letnih gum mi priporo?ate? Original na tej mazdi so bile Bridgestone B390 (195/65/15) ali nekaj takega. Baje, kolikor sem zasledil na tem forumu, to niso ravno najbolj?e gume. :huh: Sam bi pa rad nabavil gume z merami 205/55/16, ki mislim da so homologirane za ta avto. Katere so torej v redu? Kaj pa alu plati??a, naj kupim originalna ali kak?na druga? Ker originalna naj bi bila najbolj kvalitetna, poleg tega pa tudi nimam najbolj?ih izku?enj z "neoriginalnimi" alu plati??i - na prej?njem avtu je skoz neki volan tresu, pa luft v volanu, pa ?e homologirat bi jih bilo treba... :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno to!

Jaz sem tud sel na servis, ces da mi avto "sajta". Pol sem pa pogruntal, da je treba volan drzat v rokah :D

 

Kar se tice dimenzij platisc, si poglej pod leva vrata na etiketo.

Ce nimas zeljene dimenzije homologirane, ti ostane dvoje; da se odpoves zeljam ali pa da sanje uresnicis :)

 

Srecno!

LP Lenuh007

m3cw8.jpg

wrcwn2.jpg

slobg8.jpg

9526mg9.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tvoj avto je idealno 215/45x17, za kar je tudi homologiran!

Sem imel Bridgestone Potenza RE720 - dobre vendar glasne,....

sedaj so letne Continental sportcontact 2 - tudi dobre in dosti ti?je! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se tukaj nekako ne bi strinjal s Tomijem saj se mi zdijo 17 colske gume predrage. Avto popolnoma v?e?no zgleda tud s 16" (205/55x16), ki so vsaj za 10 jurjev po kosu cenej?e.

 

V glavnem odlo?i se sam: ?e denar ni problem potem 17 v kolikor pa dela? veliko kilometrov in po slab?ih cestah (ve?ina lokalnih cest v SLO - ?al) potem je 16 kar primerna dimenzija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, saj to so tud meni rekli, da avto malenkost ho?e it v desno zato, ker je cesta nagnjena v desno. Samo nevem, zakaj nisem imel takega ob?utka pri vseh ostalih avtih, ki sem jih dosedaj vozil. :huh: Se pa to druga?e pojavlja ravno na AC, pri hitrostih vi?jih od 100 km/h, v?asih pa tudi pri zaviranju. Itak grem ta vikend na pot, tako da bo prilika mal bolj orenk avto sprobat, potem bom pa videl kako pa kaj.

 

Imel sem isti problem, od novega avta naprej, ni pomagala nobena optika, ceste pa tud niso skoz krive...

 

Ta problem sem razlo?il na Gammi, kjer mi je g.Majes lepo razlo?il kaj je narobe! Zamenjali so mi neke le?aje nad amortizerji (za strokovno razlago nisem razpolo?en), oz. gumasta pu?a "prijemlje" amortizer takrat ko se su?e volan in ga pri izvozu iz ovinka vedno malo prime. :blink:

 

To je to nekako lai?no povedano, va?no pa je, da mazda ve za napako, in zdaj se tudi jaz ravno peljem :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem!

 

Malo se ?udim da vam M6 vle?e v desno!? ?zmeden? Jaz ne opazim ni? nenavadnega!

 

@R-sport: Glede gum pa so moje original Bridgestonke ER 30 zdr?ale le 15000 KM, gume so sicer odli?ne, vendar mnogo premehke za ta avto! Potem sem nabavil dve Dunlop sport 01, ni? posebnega po zmerni ceni 25k sit ena, drugi par pa testiram malo znane tajvanske gume Nankang

post-278-1136927043.jpg

 

Po 5000 KM se dr?ijo presenetljivo dobro pa tudi razmerje cena/kvaliteta je ok! :bravo:

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem isti problem, od novega avta naprej, ni pomagala nobena optika, ceste pa tud niso skoz krive...

 

Ta problem sem razlo?il na Gammi, kjer mi je g.Majes lepo razlo?il kaj je narobe! Zamenjali so mi neke le?aje nad amortizerji (za strokovno razlago nisem razpolo?en), oz. gumasta pu?a "prijemlje" amortizer takrat ko se su?e volan in ga pri izvozu iz ovinka vedno malo prime. :blink:

 

To je to nekako lai?no povedano, va?no pa je, da mazda ve za napako, in zdaj se tudi jaz ravno peljem :vesel:

 

Lepo. Koliko pribli?no pa pride ta poseg, da ti zamenjajo te le?aje nad amortizerji? Sicer pa kot sem ?e rekel, se mi ne zdi da bi avto vedno vleklo v desno, ampak samo ko cesta visi v desno. In seveda obratno, ko visi v levo... Ali sem se pa ?e navadil, nevem... :rolleyes:

 

Kar se pa gum ti?e, sem skoraj prepri?an da bom vzel 16 col (205/55/16). 15-tke mi zgledajo nekam premajhne za ta avto, 17-tke so mi pa predrage, pa tud no?em imet gokarta. :P:lol: Kolk pribli?no bi me pri?le 4 nove gume z (novimi) alu plati??i (205/55/16)? Ve? kot 200k sit ne bi rad od?tel...

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.