Skoči na vsebino

323 bg no?e pri?gat


Priporočeno sporočilo

No res se je fajn za?elo vse skupi zame, glih pridem domov, pokli?em kolega pri kermu je biv avto te 4 dni ko smo bli v BG, pa mi pove da je ma?inca v nevoznem stanju! Ja super sm si mislu, sam o?itno sm biv ?e mal pod vplivom (?esarkoli ?e) in se mi je takrat ?e total jeeee.alo za avto, pol kasnej je stvar ratala mal drga?na! <_<

 

Ko smo jo probal ?tartat, sicer vergla, sam ni? ve? kakor to, pol probal potegnit z drugim avtom, ?e vedno no?e oz. pri?ge samo ji obratov ne more? nikamor nabit in ?im dotakne? spet sklopko, pa crkne!

 

Pol so ble vmes razne variante, da se je alarmu zme?alo in ga je treba resetirat (bla je ful podobna scena, kokr da ho?e? avto ?tartat, je pa alarm aktiven in vezan na blokado v?iga), no tut od tega ni blo kruha, na koncu je en tip, neke vrste mehanik ugotovil da mi kabli prebijajo in sicer 2. po vrsti tisti ki gredo na sve?ke (ga je tut na tem drugem kablu stresla elektrika) in da se je pa? v teh parih dneh verjetno ful vlage nabralo, ko je skoz stal zunaj, drga? pa je navajen na gara?o!

 

Opazil pa sem tut da avto kar en cajt vergla, dokler za?tarta, zihr ene 3 sekunde in da se stvar po?as slab?a oz. upo?asnjuje glede v?iga!

 

No in zdej res ne vem kake so variante, ?e je res samo kabl, pol super, ?e je kej ve?jega, pa pa? ?ivelo novo leto in z njim povezani stro?ki, :hohoho: no sicer pa mi mogo?e ?e jutr takle cajt ne bo ve? tok do heca in neumnosti!

 

A ma kdo kako idejo kaj bi loh bilo narobe?

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da si si ?e kar sam odgovoril vlaga, bo treba malo na toplo ga postavit ali pa zamenjati kable pa sve?ke. meni je tudi od sobote stal pa pridem danes zve?er da bi ga zalaufal so mi pa samo lu?ke po?migale-prazen akumulator. Pa ?e najprej je bil hud mraz v?eraj pa je bila huda odjuga in je bilo vlage ful.

 

Pa ali ima? ti ?e razdelilno kapo, ?e jo ima? jo odpri pa poglej kak?na je notri

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SE mi zdi da mam ?e to kapo ja, sicer pa sve?ke so pa total nove oz. majo cca 2000 km, tko da tle ne bo kruha, ostalo pa bomo vidli, samo na kake po?tene stro?ke, to pa <_< bo morala po?teno padla, glih sm pr?ov dobre volje nazaj, mel smo se noro (no loh tut povem da sem ves ke? spu?il) :(

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

variante:

ce ne vzge, se najprej pogleda dvoje:

-je benicin?...poglej ce pride bencin skozi bencinski filter oz do sveck...svecke bi morale biti po nekajsekundnem verglanju mokre, ko jih odsravfas ven

-kako je z iskro...ali sploh je (ce ga je streslo, verjetno je:), ali je ob pravem cajtu (odpri razdelilec pa poglej ce je rotor na svojem mestu)...

 

prav mozno je da kabel prebija, vendar bi avto zaradi tega moral ravno tako vzgati...bi pac delal na 3 cilindre. Je pa mogoce da vec kablov prebija, potem pa pridemo do tvojga problema. Jst bi pregledal se razdelilno kapo, ce slucajno ni oksidirana Poglej se ce so svecke v redu. Namrec ce ti ze prej avto ni vredu vzigal, je pomojm najbolj mogoce, da je kriva razdelilna kapa al pa svecke, ter seveda se kabli. Kable bi poprobal od kaksnega kolega, da jih ne bos zastonj kupoval.

 

Good luck...pa seveda srecno novo leto :P

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja za sve?ke in akumulator sem 100 % da so ok, ostalo bo treba jutr preverit, itak smo ?e kar danes odvlekli staro penzionerko do mojga mehanika in mu grem pol takoj jutri te?it, pa ?e upam da bo cenik na?timan na bo?i?kovo tarifo, drga? bo kriza! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti je avto 4 dni stal v vlagi je definitivno problem zgolj v razdelilni kapi - suha krpa, fin brusilni papir pa vse kontakte s?istit pa patino pobrusit. Bi moral v?gati BP.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in ko bos razdelilno kapo scistil ter !rahlo! posprejal z WD40, namazi rob kape, ki tesni z razdelicem, s tanko plastjo masti. Tako bo razdelilna kapa bolje tesnila ter bo manj vlage vdiralo v razdelilec :jupiii:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kej novega kle?

 

jst mam toooook slabo vest, ker sem odpelu delujoc avto... :(

 

Po mojem ni n? huj?ga kokr da ma? podgane v okolici hi?e in so mi kable mal pomalcale! :hohoho:

 

Aja drga? pa smo za?asno re?li zadevo, ker ste prov domneval glede vlage, pa kabli so bli gnili, in to ?e bi biv sam edn od unih ?tirih, bi ?e nekak ?lo, tko pa je biv un taglavni do razdelilne kape in mi je majstr za par dni dal enega drugega (?e tudi odpisanega), sam je ?e vedno par 100% bol?i od mojga in avto je v momentu zalaufu, pol sem se pa ?e enih 30 km pelju in je blo dost normalno pa tut v?ig je zdej v momentu. Tko da moram samo ?e dobit nove komplet kable, pol pa ne bo ve? jeeeebe s tem!

 

Drga? pa sm zlo hvale?en vsem ki ste mi z nasveti dost dobr opredelil v ?em je problem! :rispekt:

 

Zdej pa samo ?e ne vem kake kable naj vzamem oz. kok se kej med sabo razlikujejo in al morm neke prov specialne dobit al pr tem ni problema! :ne vem:

 

Sicer pa ?e bi bli kaki ve?ji stro?ki, bi pa mojo "nepremi?nino" pustil kar v starem letu! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so ti kabli v tem trenutku predragi (ponovoletna su?a v ?epu) se da zadevo za?asno re?iti s silikonom. Zalije? ga okrog kabla in ne bi smel ve? prebijat. To sem jaz na fotrovi biv?i (zdaj je od brata) Lantri naredil pa je po dveh letih ?e vedno mir :D .

 

Smo rekel, da ko za?ne zajebavat bomo menjal pa hudi? kr deluje in deluje BP. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja sej fora je ko pol za?ne ?lovek ?parat tam, kjer se to ne da! :hohoho:

 

Sej ?e najbol? da zadevo mal pogledamo u ndelo na sre?anju, zaenkat mi z unim "novim" glavnim kablom dobro u?iga, sam bo treba zadevo orng re?it, ne pa neki flikat! <_<

 

Mam pa drga? kolega ki dela v Eurotonu v Kopru, pa bi mi zrihtu ful cenej te kable, sam ne vem kake to?no naj mu naro?im! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.