Skoči na vsebino

Solidarnost v prometu?


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Zdej pod naslovom solidarnost v prometu, bi si loh marsikaj predstavljal, npr. da ko nekomu stroj crkne, da se mu kej pomaga al v tem stilu, no jaz pa sm mev bl v mislih opozarjenje na uniformirane figure, ki jih sovra?i Gargamel! :P

 

Velikrat pomislim, kok se zana?am na to, da me bodo vedno nasproti voze?i opozarjal na kako radarsko zasedo in pol kolk mi je tut to ?e financ pri?paral, no seveda pa tut jaz jim vra?am z isto mero, pa nekateri itak ne vejo v ?em je trik, pa pol pozdravlajo in verjetno ?e pol ure razmi?la pa kva pa je to za en maher itd., samo namen je pa dober! :bravo:

 

Je pa spet to vse skupi dvorezen me?, ker pol na ta na?in pa mo?je v modrem pol v?asih tut ne ustavjo najve?jih divjakov, ki lahko nardijo kako orng svinjsko nesre?o in pol bi se lahko celo reklo, da do neke mere podpiramo nevarno obna?anje drugih udele?encev prometa! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne blendam (?e vedno pa i??em ?piclampe za zadnjo ?ipo :hudicek: ) oz. sem nehal, ker sem bil pred davnimi leti (cca 10let nazaj) skoraj ?rtev tak?nega blendanja. Vozim po ravni cesti izven naselja (takrat omejitev 80km/h) za enim osebkom, ki je vozil dobrih 20km/h ?ez omejitev. Nasproti pripelje avto in poblenda. Voznik pred mano se je zgleda v trenutku "usral" in tako mo?no zabremzal, da se je zakadilo izpod koles. ?e danes ne vem kako sem ga obvozil pri tem, da sem se za las zmuznil na nasprotni pas tik za tem, ko je blendar ?vignil mimo mene - ja imel sem premajhno varnostno razdaljo ampak tud v sanjah ne bi pri?akoval take reakcije na popolnoma ravni pregledni cesti. Pa ?e bi bil boom bi bil pa na koncu ?e celo jaz kriv in ne blendar in ne cvika?.

 

Od takrat naprej blendam samo tistim, ki vidim, da resni?no pretiravajo in divjajo skozi naselje pa ?e takrat, ?e za njimi ni drugih vozil. Aja blendnem predvsem takrat, ko ni :policaj: pol naj pa on ugiba al so al niso al bo zmanj?al al ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tabo se pa ne bi upal pokra igrat, ker nikol ne bi vedu kdaj blefira?! :P

 

Je pa dobra ideja tole, kako prpravt divjake da zmanj?ajo, ker skor vsak bo pomislu na kape in prbremzu! :D

 

Ja tista reakcija je bla pa res motori?na da si se izognu, je pa mogu bit sicer tut spredi en penzioner cvikator! Oni ponavad pani?no pohodjo do podna in to bremzo ne gas! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vedno blendam ko vidim policijo....VEDNO...to je pac balkanska sola voznje....se posebej mi je vsec ker zdaj blendajo nasproti vozeci avtobusi na avtocesti in te opozarjajo na radarja (ne tukaj seveda, v sloveniji je zalost, sebicni vozniki vsi po vrsti) tko da se da izgonit policiji...

ce ze pljuvam po voznji v slo, najvec me moti da odzivnost na semaforjih je nikakrsna...kaj je s to ljubljano da nobenmu se ne mudi da gre cimhitreje skoz semafor!!??? pateticno...

zdaj sem pa lacen :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... odzivnost na semaforjih je nikakrsna...

 

oh, to pa poznam. enkrat sem za foro ?topal in bil sem nekje deseti v vrsti. da je tisti pred mano speljal, je trajalo 15 sekund od pri?gane zelene!!! cca. 1,5sekunde/kos?!?! ?ivi mrli?i za volanom.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blendam vedno,ko vidim policaje oz. radar ali pa maham ?e sem na mopedu, pa? te eni malo ?udno gledajo takrat.Pa seveda pokli?em na lokalno radijsko postajo da obvestim kje stoji radar.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

E Aljo?a, ti si kolegialen :)

 

?e je policija blendam vedno, ?e maham iz avta ?e sonce sveti pa se blendanje ne vidi dobro!

 

@ boss - ?e si vozil izven naselja za osebkom ki je vozil 20 km prehitro si bil ti tudi v prekr?ku

in ?e nasproti voze?i nebi blendal in pred tabo voze?ega nebi bilo bi ti kazen pla?al

za prekratko varnostno razdaljo pa si sam kriv... (jaz je tud dostkrat ne upo?tevam)

 

Druga?e pa so v mariboru malo bolj ?ivahni od ljublan?anov (preverjeno), ker ste res malo leni narod

(vsaj na cestah)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ boss - ?e si vozil izven naselja za osebkom ki je vozil 20 km prehitro si bil ti tudi v prekr?ku

in ?e nasproti voze?i nebi blendal in pred tabo voze?ega nebi bilo bi ti kazen pla?al

za prekratko varnostno razdaljo pa si sam kriv... (jaz je tud dostkrat ne upo?tevam)

 

sej poanta ni v prekr?kih (hitrost, varnostna razdalja) ampak v reakciji na blendanje... veliko raje policaja pla?am kot pa, da razbijem avto, sebe in ?e koga druzga. Sploh pa je bila takrat kazen za tak?en prekr?ek (20km/h ?ez omejitev) precej nizka tako, da ?e danes ne razumem reakcije tistega voznika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno VEDNO blendam....in to ?e kake 3 kilometre po radarju.... Mi gre pa na ?ivce to...da gre mimo 30 avttov in NOBEDEN ne po?miga da je radar za naslednjim ovinkom..... :angry:

 

And Guess what....pla?al kazen....agrrr :angry:

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno VEDNO blendam....in to ?e kake 3 kilometre po radarju.... Mi gre pa na ?ivce to...da gre mimo 30 avttov in NOBEDEN ne po?miga da je radar za naslednjim ovinkom..... :angry:

 

And Guess what....pla?al kazen....agrrr :angry:

LP david

 

Hja David, David... vozi po omejitvah pa ne bo? pla?al kazni :D:hudicek:

 

 

Pri tem, da delam letno okoli 60.000 km (tolk kot povpre?ni vozniki v treh ali ?terih letih) se mi ne spla?a ra?unat na to, da mi bo kdo poblendal, ker je ?e statisti?no visoka mo?nost, da bom fasal radar.

 

Je pa moja zadnja kazen (68km/h - Tr?a?ka v Lj mimo parkiri??a na Dolgem mostu - dvopasovnica s semaforji, nobenih zgradb, ?ol, bolnic v bli?ini) stara kak?ne tri leta pa ?e to je bilo vpra?anje, ker me je iz kolone ven potegnil - pa se nisem preve? bunil, ker sem imel prtlja?nik poln pu?k in pi?tol :D pa ne bi bilo fino, ?e bi hotel :policaj: pregledat opremo ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa sej tudi sam pla?am relativno malo kazni...popre?no delam okoli 50 000 km na leto.... pa sem v zadnjih 3 letih pla?al 2 kazni sam....eno za hitrost eno za pas....aja pa ?e eno za ugasnjene lu?i.... :P

 

 

Sicer so me pa ustavili na enem odseku v logatcu....kjer sploh nisem vedu da je omijitev 50.... :angry:

 

 

Tako da useeno pazim..... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je pa ?e ene 2x sigurno re?il, ko mi je nasproti voze?i blendal, ker bi sicer naletel na radar. Sicer takrat nisem nevemkako hitro vozil (kakih 10-15 km/h nad omejitvijo), kazen bi pa vseeno pla?al. Tako tudi jaz drugim poblendam, ?e stoji radar; je pa res zanimiv gledat, ko jih dosti ne ve, zakaj se gre. :hohoho:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz pa upam da se tistim nasproti voze?im "psom" (ki no?jo opozarjat na liziko policijsko) hitro vrne milo za ?ajfo in tut oni kdaj kako kazen colajo! <_<

 

Kar pa se prometa ti?e, pa mam ?e vseeno raj? lj sistem kokr ko sm vidu v beogradu, da vozjo v rde?o oz. mel sem ob?utek da ?e stvar spominja na atene, kjer ?e ustavi? na rde?i, ti ka?ejo ?e si fooknjen, festival trobil pa itak sledi na vsakem koraku! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar pa se prometa ti?e, pa mam ?e vseeno raj? lj sistem kokr ko sm vidu v beogradu, da vozjo v rde?o oz. mel sem ob?utek da ?e stvar spominja na atene, kjer ?e ustavi? na rde?i, ti ka?ejo ?e si fooknjen, festival trobil pa itak sledi na vsakem koraku! :blink:

 

heh amater si... :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fantje, jst sem policaj pa drugim blendam (kadar sem off duty seveda), ?e je radar v bli?ini, ker se mi enostavno zdi prav in lepo!

Edino ?e vidim kak?ne mulce z kak?no kripo kako norijo v naselju, take pa je treba ?trafat.

To je po mojem del cestne kulture, ki bi jo moral vsak obvladati. B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da so v nekem smislu po?asni ?ofiji (beri pol?i) celo bolj nevarni kot nekdo ki pelje 10 ali 20 km ?ez omejitev, sli?i se sicer mogo?e mal ?udno, samo ?e pomislite, da nekdo pred vami vozi 25, a omejitev je celih nadzvo?nih 50 kmh, pa se za takim divjakom neki cajta vozi?, po mo?nosti se ti mal mudi, pa mater milo, ?e ti ni takega modrega drka?a pred tabo po parih kmjih dovolj in ga proba? prehitet za vsako ceno, skorajda ne glede na situacijo, no in takrat pa se loh zgodi kej neprijetnega. <_<

 

Pa ?e ponavad uni ki ful po?as vozjo dostkrat tut glava direkt naslonjena na vetrobransko steklo (zorni kot itak 5 - 10 stopinj), pa spremljamo pooo?asi kaj se dogaja okrog nas! :blink:

 

Mene v prometu med drugim skoraj najbol iz?ivcira ko nekdo telefonira (jasno brez instalacije) in v tej fazi mu je vsaka hitrost prevelika seveda, tko da pol vozi kot bi se mu sanjal! :angry:

 

Mi je pa velik bolj v?e?, ko se taki telefonisti ustavijo ob cesti (tko da ne ovirajo nobenga), pa pol debatirajo po mili volji (no vsaj dokler mobira?un ni prazen al pa baterija) po svoji cigli! :rispekt:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fantje, jst sem policaj pa drugim blendam

Evo pa nisem vedu da imamo tudi policemane med nami..... Sicer pa zelo lepo da tudi ti ?miga?.... :policaj:

 

 

Mene v prometu med drugim skoraj najbol iz?ivcira ko nekdo telefonira (jasno brez instalacije) in v tej fazi mu je vsaka hitrost prevelika seveda, tko da pol vozi kot bi se mu sanjal! :angry:

 

Mi je pa velik bolj v?e?, ko se taki telefonisti ustavijo ob cesti (tko da ne ovirajo nobenga), pa pol debatirajo po mili volji (no vsaj dokler mobira?un ni prazen al pa baterija) po svoji cigli! :rispekt:

 

 

Kaj pa ti....se nikoli ne pogovarja? medtem ko vozi??????

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ti....se nikoli ne pogovarja? medtem ko vozi??????

 

jaz, na primer se pogovarjam preko BT slu?alke.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej poanta ni v prekr?kih (hitrost, varnostna razdalja) ampak v reakciji na blendanje... veliko raje policaja pla?am kot pa, da razbijem avto, sebe in ?e koga druzga. Sploh pa je bila takrat kazen za tak?en prekr?ek (20km/h ?ez omejitev) precej nizka tako, da ?e danes ne razumem reakcije tistega voznika.

 

 

Meni se je pa ?e nakajkrat zgodilo nekaj podobnega na avtocesti. Enkrat sem po Vhrhi?kem klancu vozil navzdol za eno katro. Prehitevala sva kamijon. Nekaj pred nama pa je na odstavnem pasu stal policijski avto. ?ofer katre je pri enih 120 - 130 na uro do ploha pohodil bremzo (?e vedno na prehitevalnem pasu). ?eprav mu nisem vozil prav blizu, je bilo en ?as kar napeto, ko sem gledal kako se nemo?no pribli?ujem katri. Verjetno sem imel sre?o tudi s tem, da ni bilo nikogar za mano.

Eni so zgleda ?isto posranii ?e samo ko vidijo policaje.

 

Aja, ?e glede blendanja: obi?ajno blendam, razen v ?e omenjenih primerih ekstremnih divjakov skozi naselja in kamijonarjev.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi vedno blendam, ker se mi zdi prav, pa ?e preventivno deluje. Je pa moj kolega v Kopru pla?al kazen ker je zve?er blendal, pa je poblendal tudi nasproti voze?im policajem. Pla?al je za napravilno uporabo nezasen?enih lu?i. Jaz sem tudi enkrat komaj komaj prepri?al policaja v ?rnem Kalu, da delujem preventivno, torej tako kot naj bi on, oziroma kot oni na radiu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam da nisi pla?al smrkcem, sicer pa nastane problem, ko se nekateri ful zana?amo, da v primeru kapsarije, da bodo ?e drugi opozarjali, samo je pa tudi res, da ?e ti prvi v koloni nasproti voze?ih ne bo po?migal, pol ostali ti skor ziher ne bodo (?e so blizu skupaj en za drugim npr.), se pravi ?e ti nasproti pelje nek "fa?ist" al pa magar nekdo, ki se striktno dr?i pravil in ne mara balkanski navad, pol pa v tem primeru postanem zmrznjena pe?enka! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam da nisi pla?al smrkcem, sicer pa nastane problem, ko se nekateri ful zana?amo, da v primeru kapsarije, da bodo ?e drugi opozarjali, samo je pa tudi res, da ?e ti prvi v koloni nasproti voze?ih ne bo po?migal, pol ostali ti skor ziher ne bodo (?e so blizu skupaj en za drugim npr.), se pravi ?e ti nasproti pelje nek "fa?ist" al pa magar nekdo, ki se striktno dr?i pravil in ne mara balkanski navad, pol pa v tem primeru postanem zmrznjena pe?enka! :ne vem:

 

recimo en tak fa?ist kot je Boss - pol si ga pa najebu :D

 

 

 

nakar bo v gostilni debata: "...ja sem tok pla?u, ker me en peder ni opozoril na :policaj: " :ne vem: :whatever:

 

fantje, mal po pameti vozit pa se da brez kazni shajat - ne brezglavo drvet po cestah, ?e posebej ne skozi naselja, ker je tam 95% mo?nosti da te bo :policaj: snel.

 

V glavnem, ne more? se zanest na to, da ti bo kdo poblendal, lahko da takrat sploh ne bo nih?e peljal nasproti ti se bo? pa ves ?as tresel a te bo kje laser snel - mislim kak?en u?itek je vo?nja, ?e ima? ves ?as cmok v grlu.

 

Da ne bo zdaj kdo mislil, da se strogo dr?im pravil - ja, se v naselju, ampak na cestah, kjer vem da ni zased in kjer ni ?ans da bi koga ogro?al pa si dam du?ka (najraj?i imam cesto iz Logatca proti Podkraju). :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene so ?e parkat"snel"radarji pa nikoli mi ni nobeden poblendal.

Jaz vedno blendam in nekateri razumejo zakaj, nekateri KRE**NI

mi pa ponavadi poka?ejo sredinca potem pa podpisuje kazen :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.