Skoči na vsebino

Mazda cx90, 2023

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Sem vrgel v kalkulator, ker se mi je zdela zanimiva debata, koliko zračni upor vpliva na porabo goriva. 

Pri hitrosti 130kmh (oz. 129kmh če smo čist natančni), je razlika v porabi 1,48 L/100km.

Ostale rezultate si lahko ogledatw spodaj😉

P. S. : prva tabela so rezultati za Cd=0,26. Druga tabela pa Cd=0,33

IMG_20220913_123153_edit_573076119893284.jpg

IMG_20220913_123220_edit_573066908856306.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sem podložke menjal, ko sem kupil avto pa ni pomagalo. Kot sem napisal furaj dokler gre. Sej drugega itak ne ostane :)
    • Dobro, ti si pač imel nesrečno roko pri izbiri. Veš tisto, ko je polna vreča p.., ti oa izvečeš k.... 😊 Kolega iz Venezie ima na svoji 6-ki,dizelci, prevoženih že 376000 (je trgovski potnik za glasbila).  Moj mehanik recimo, ki je bil mehanik na Avto plus Ko na Mazda oddelku pa nasprotno pravo, da če jo redno vzdržuješ, ni neke frke.ob vsakem rednem servisu je med drugim potrebno pritegniti injektorje. To je največkrat  težava, da gredo bakrene podložke in je potem štala. Pa na večini uradnih servisov tega baje ne delajo.  Kaj oa voziš sedaj, če ni raka skrivnost.  Namreč, nisem zasledil, da si kje omenil novo pridobitev? 🤔
    • pa še to odmična, če ti jo rihta mehanik al pa servis stane preko 1000€...."pod pultom" cena kompleta 380€, glavo sem imel na srečo celo,.. če bi bila počena je cena nova 2200€ Se pravi tesnilo glave, ketne, odmična, odročniki, druga tesnila, čiščenje sesalnega kolektorja, komplet vse tekočine itd,.. se prav generalni "rebuild" me je prišel 2300€. Pri mojem mehaniku bi dal fix cca 4000€ pohvala mehaniku, ki je sam od sebe popravil zvočnik ki je hreščal in mi zamenjal lučko pri menjalniku  :) avto je bil v Horjulu vsega skupaj 10dni,..kar je izjemno hitro s tem, da je šla glava na brušenje in test. Je pa rekel, da ni kaj za pazit pri dizlu, ko se začne jebat se pač jebe,.. samo furaj dokler gre
    • Ko sem pred prodajo avto peljal v Horjul k mehaniku na popravilo (dela na Mazdi v LJ ta mehanik) je rekel, da je mazda dizel med najslabšimi in najbol sfaljenimi motorji(spisek vseh težav je bil kar presneto dolg). Pa je rekel, da niti pod razno jo ne bi imel. Pol sem ga vprašal kaj pa mazda bencinc ? Je rekel ne ker so pa prelene in nikamor ne gredo   Se pravi se mehanik mazde izogiba na daleč lol     p.s: v delavnici je imel 3 mazde dizel z počeno glavo, je rekel da na mesec popravi 3,4 s to napako. Aja pa odmično sem imel fadirbano kljub temu, da je kao že popravljena verzija je rekel, da to je tudi od 2015 letnika naprej isti jajc 😂
    • Majster. Kar @Tilen5 vprašaj, če je zmogel toliko km naredit.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.