Skoči na vsebino

Dosedanji problemi - stro?ki


Priporočeno sporočilo

Danes je glih 2. obletnica odkar je pri?la k hi?i in se mi zdi primeren dan, da se potegne ?rto, kaj vse se je menjalo in kolk me je udarlo po ?epu! <_<

 

Prevozil sem v tem ?asu nekaj ?ez 63.000 km (km po ?tevcu sedaj 178.000, realno ???) in spodaj sledi vse kar sem moral menjat, da sem se lahko vozil!

 

Govora bo o BG, F izvedbi, motor GT 1.9i 16v, l. 1993

 

- hladilnik, Nissens, s hladilno teko?ino in delom 40.000

- sprednji diski, Brembo, s plo??icami in delom 40.000 (prevozil 50kkm, sledit mora druga runda te operacije)

- pogonski jermen, napenjalec in le?aj, z delom 45.000

- zadnji le?aj s pestom, z delom 28.000

- akumulator Topla, 63 ah, 13.000

- sklopka Sachs (obenem mi je menjal ?e teflon?ke), z delom in ?e redni servis 80.000

- menjava "tamalih" jermenov (zarad katerih sem 1kratno :danzoman: obstal na cesti), 5.000

- srednji lonec izpuha (sem dal namesto njega kar direkt cev potegnit), 13.000

 

Slediti bi morali poleg novih prednjih diskov ?e kabli pri okoli sve?k, ampak dokler dela - dela! :danzoman:

 

 

Se mi zdi, da so to tak?ni direktni stro?ki, ?e sem se hotel vozit, potem ostali pa so:

 

- bencin za te prevo?ene kmje, nanese sigurno vsaj 1.5 Mio :huh:

- redni servisi, ki jih je bilo vsaj 7 komadov - po cca. 15.000 SIT, torej cca. 100.000

- ene feltne in dvojne nove gume, vsake po dobrih 50k SIT, skupno okoli 140.000

- GT alarm z dodatnimi senzorji, 55.000

- razna plasti?na ?ara in li?arske storitve, nekje 220.000

- Apex fedri in tr?anje na maximum - 70.000

- homologacija predelav - 15.000

- duplikat za postopek homologacije - 8.000

- registracija vozila, me pride na leto vsaj 140.000, se pravi krat 2 = 280.000

- muzika (clarion radio, Mac audio zvo?niki, Magnat oja?evalc, Kenvut Sub), 130.000

- ostale razne folije in nalepke 15.000

 

?e potem malo povr?no vse skupaj se?tejem, nanese .... prov groza me je kaka cifra bo ven padla ...

264.000 "direktnih" stro?kov in malo ve? posrednih - 2.5 MIO in tudi nekaj ?ez cca. :angry: to pa se mi niti ne zdi tolko malo, vseeno pa kar se ti?e mojega priganjanja mazde in pa koliko se je kvarila (?e upo?tevamo da ni glih nova), lahko samo re?em, mi telih 264.000 ni tolk veliko in si ?elim, da kar nadaljuje s tem tempom! :rispekt:

 

P.S. Kar pa se bencina ti?e, mi je pa skoraj isto kuril Golf II 1.3 B 55 KM (malo pod 8 l), mazda pa mi na isti relaciji kuri 8.3 - 8.6), kar me zelo navdu?uje, sedaj pri dostavi hrane sem celo (drugi? sploh z mazdo) pri?el pod 8l - tam nekje okrog 7.8! :ljubezen: No ampak vo?nja je bila pa taka, da si zaslu?im, da me izklju?ite s foruma!

 

Upam, da sem dovolj podrobno in iz?rpno napisal, kje vse me je ?evelj ?ulil v preteklih 2 letih :P , za konec lahko samo ?e ugotovim, JA AVTO JE STRO?EK IN TO VEEELIK!!! ;)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JA AVTO JE STRO?EK IN TO VEEELIK!!! ;)

 

He he,to pa vsi dobro vemo!! :bravo::D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tak mremisli? malo bi lahko za taki dnar kar fajni avto ?e dobil a ne? :) samo tak to je...nemore? ni?...

jaz mam to mazdo 2tedna in je vse skup z raznimi dodatki 300k :) z tem da ?e v roku 1mesca pride gor za nekje 300k delov...lu?no je to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, za ta denar bi lahko dobil precej novej?i avto, ni pa nujno da bi biv bolj?i oz. bolj vzdr?ljiv ali pa meni bolj simpati?en! <_<

 

Pa druga plat zgodbe je ta, da kakr?en koli avto bi vozil, stro?ek goriva ostaja, sej obstajajo dizela?i, samo tut oni ne grejo na umazan ljubljanski zrak! :D

 

Jaz sem zadovoljen glede okvar itd. pri mazdi, dejstvo je pa da je vsake pol ure za 3 dni starej?a in potem slej ko prej gre kaka zadeva po gobe oz. rakom ?vi?gat, fizikalne zakonitosti pa?! :ne vem: :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ReDevil...mora? vedet da bi tak?ne stro?ke imel pri vsakem avtu...oz. ?e ve?je...s tem da ima? toliko star avto za "malo" denarja bi lahko imel 3x-4x dra?ji avto in ?isto enake stro?ke ?e ne ?e ve?je, odvisno koliko se kvari :bravo: ....je pa tudi odvisno kako z avtom dela? :)

 

Jest pri f-ki sem do sedaj imel stro?ke:

- olje + delo = 7000 Sit

- novi ?migavci (dons jih moram dobiti :bravo: ) = 7500 Sit

- registracija 50.000 Sit

- feltne z gumami 40.000 Sit

..in to je to :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej denar pa itak mora kro?it! :bravo:

 

Pred par dnevi sem dostavil pico enmu mulcu v Nove jar?e, imajo doma ?rno 323 F (zdaj jo ima on, star kak?nih 20 let), mazda je stara 15 let, prej jo je vozila mama - 1 lastnik, pa baje ni nikoli ni? crknilo, samo menjan je bil auspuh in seveda akumulator, vse ostalo pa laufa, res pa je da ga mama najbr? ni glih nabijala v ibrture! Ali pa?? <_<:hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej denar pa itak mora kro?it! :bravo:

 

Pred par dnevi sem dostavil pico enmu mulcu v Nove jar?e, imajo doma ?rno 323 F (zdaj jo ima on, star kak?nih 20 let), mazda je stara 15 let, prej jo je vozila mama - 1 lastnik, pa baje ni nikoli ni? crknilo, samo menjan je bil auspuh in seveda akumulator, vse ostalo pa laufa, res pa je da ga mama najbr? ni glih nabijala v ibrture! Ali pa?? <_<:hohoho:

 

Komunikativen kot vedno! :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja seeeeveda, medtem ko letakov pa itak ?e en cajt nimam ve?, tko da bo treba se probat potrudit pa kak?ne kje nafehtat! <_<

 

Ja simon komunikacija ni problem, no ?e najla?je tipkam, ker mi je na Velki planini od silnega mraza primrznu jezik u stilu Butec in Butec na sede?nici! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.