Skoči na vsebino

"mladi voznik"


M-Fan

Priporočeno sporočilo

Saj ne bo? kaznovan, ?e vozi? avto, ki ni zavarovan za votnika za?etnika. Sploh ni nujno imeti zavarovan avto za voznika za?etnika. AMPAK: ?e povzro?i? nesre?o, potem gre pa 20% pla?ila na tvoje stro?ke. Torej, ?e se zaleti? v naprimer nekega BMWja na katerem bo 500.000 jurjev ?kode, bo? ti pla?al 100.000 jurjev. ;) Potem pa izbiraj ali bo? dopla?al pri zavarovanju avta tistih 20% ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to?no tako ko pravi Symon, samo 500 jurjev ?kode je na novem BMW-ju samo, ?e se nasloni? nanj pa kak?na plastika in ?aromet po?ita.

 

Mislim, da je smotrno dopla?at tisti dodatek pri registraciji pa ma? mir ?e posebej pri situacijah, kjer si zaradi spleta okoli??in lahko celo kriv za kak?no veri?no tr?enje pa lahko zaradi tega pla?a? ve? milijonv iz svojega ?epa. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je meni znano ni razlike v tem ali povzro?i? ti nesre?o al pa kdo drugi.... vedno prevzame? 20% odgovornosti....

 

Tolk kot je meni znano!

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je meni znano ni razlike v tem ali povzro?i? ti nesre?o al pa kdo drugi.... vedno prevzame? 20% odgovornosti....

tole pa skoraj ne bi verjel, ker ?e nisi kriv za nesre?o ne more? prevzemati krivde - niti teh 20% ... ?e je slu?ajno to res zadeva itak pade na prvem sodi??u..

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole pa skoraj ne bi verjel, ker ?e nisi kriv za nesre?o ne more? prevzemati krivde - niti teh 20% ... ?e je slu?ajno to res zadeva itak pade na prvem sodi??u..

 

To?no tako! :whatever: David, tole ti je ?isto NAROBE ZNANO! ?e en prileti vate pol si pa kao kriv, ker si voznik za?etnik! Haloooo, mislite no! <_<

 

@Mitja MX6&T: Za policiste si voznik za?etnik 2 leti (ve? pik dobi?, ne sme? napihati in podobno), za zavarovalnico si pa 3 leta in mislim, da ne glede na leta. Ampak v to ne trdim. V glavnem hvalabohu sem ven iz tega sranja! :vesel: ?e ne bi mi zadnji? ?e izpit vzeli na radarju. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj vam je bilo treba za?et komplicirati? :whatever: Samo komplicirate po nepotrebnem....

@Violet: kaj, ?e sem prepri?an? Da sem iz tega sranja? Ja, izpit za avto imam ?e 3 leta 3 mesece 6 dni in 6 ur! Za motor ga imam 9 mesecev 14 dni in 10 ur.

?e bi mi vzeli izpit? hmmm, ?e gre voznik za?etnik 79 km/h namesto 50 km/h (brez moraliziranja, ?e?, da sem divjal prosim!!!) kaj bi sledilo? ;)

Si zadovolj(E)na? :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainY

vozni? za?etnik si 3leta, oz do 21leta starosti

 

voznik za?etnik si 3 leta ne glede na starost... ?e si izpit naredil pri 20. si pa? do 23.!

 

Sam sem bil ?e tud v tem sistemu "olupaj mlade za vsaki tolar" in sem raje pla?al teh 20% kot pa da se res (bog ne daj) zgodi karkoli - mogo?e tud nisi ti kriv ampak je po newem kaki logiki deljena krivda (kar se je ?e tud dogajalo) in pol pla?uje? matne pare...

 

Je pa res da se ?e pri majhni ma?ini (do 100 PS) nabere kar nekaj zavarovanja ?e nima? bonitete pa ?e teh 20% dopla?a?.. malo prera?una? pa si z tehni?nim in morda novimi tablicami na 200K <_<

 

Zaklju?ek: avto je zlo drag ?port, sploh za mlade!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj, ?e sem prepri?an? Da sem iz tega sranja? Ja, izpit za avto imam ?e 3 leta 3 mesece 6 dni in 6 ur! Za motor ga imam 9 mesecev 14 dni in 10 ur. ?e bi mi vzeli izpit? hmmm, ?e gre voznik za?etnik 79 km/h namesto 50 km/h (brez moraliziranja, ?e?, da sem divjal prosim!!!) kaj bi sledilo? ;)

 

:P nisem pri?akovala tako iz?rpnega poro?ila :hohoho: ?e ti vzamejo en izpit ima? v rezervi ?e vedno drugega, razen ?e nima? na enem vpisano vse.l

kar se pa ti?e za?etnik ali pa ne, bi dobil kazenske to?ke in globo (odvisno od vi?ine je pa od tega, ali si vozil v naselju)

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj vam je bilo treba za?et komplicirati? :whatever: Samo komplicirate po nepotrebnem....

@Violet: kaj, ?e sem prepri?an? Da sem iz tega sranja? Ja, izpit za avto imam ?e 3 leta 3 mesece 6 dni in 6 ur! Za motor ga imam 9 mesecev 14 dni in 10 ur.

?e bi mi vzeli izpit? hmmm, ?e gre voznik za?etnik 79 km/h namesto 50 km/h (brez moraliziranja, ?e?, da sem divjal prosim!!!) kaj bi sledilo? ;)

Si zadovolj(E)na? :hudicek:

 

 

 

E symon to si se pa na ?alost ful zmotu.Mene so dobil ?ez naselje ka sm ?ou s svojo mazdico 76km/h pa sm meu komi 4 mesce izpit pa mi ga niso uzel.Ka za ta prekr?ek dobi? 60.000 globe in 3 kazenske pike.Za odvzem vozni?kega dovoljenja mlademu vozniku mora? izkoristit bonus sedmih pik in nato sledi ?ele odvzem da bi mi pa zard tega uzel ka sm preve? prpelu pa :hohoho:

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Voznik za?etnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozni?kega dovoljenja za vo?njo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik za?etnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozni?kega dovoljenja za vo?njo motornih vozil kategorije A ali B, ?eprav ?e ima vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije ve? kot dve leti

 

(ZVCP-1 UPB3 23.?len, 66.odstavek)

 

 

 

E symon to si se pa na ?alost ful zmotu.Mene so dobil ?ez naselje ka sm ?ou s svojo mazdico 76km/h pa sm meu komi 4 mesce izpit pa mi ga niso uzel.Ka za ta prekr?ek dobi? 60.000 globe in 3 kazenske pike.Za odvzem vozni?kega dovoljenja mlademu vozniku mora? izkoristit bonus ?estih pik in nato sledi ?ele odvzem da bi mi pa zard tega uzel ka sm preve? prpelu pa :hohoho:

 

Strinjam se s tabo. Ni va?no ?e si mlad voznik, va?no je koliko dobi? kazenskih pik. Res pa ima mlad voznik manj?i bonus kot isku?en ?ofer :bravo:

Takoj?nji odvzem ispita:

- ?e v naselju prekora?i? hitrost za ve? kot 50 km/h 120.000 SIT in 18 kazenskih to?k

- ?e ima? v organizmu ve? kot 0,71 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, se poleg globe 120.000 SIT izre?e tudi 18 kazenskih to?k.

227864158.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no pote takem bi jaz ostal pred dvema mesecama brez izpita. pa se nimam 3 leta izpit in sem dobil 8 kaznskih to?k zaradi "prepo?asne vo?nje"

 

 

Lei za policijo si ti mlad voznik 2 leti,za zavarovalnico pa 3 leta.?im ma? izpit dalj kot dve leti lohk ponuca? bonus 18 pik,tak da jih ma? ?e 10 v dobrem. :jupiii:

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainY

ampak mi ?e vseeno ni jasno zakaj morajo mladi pla?evati +20% ??

 

po radiu sem poslu?al da najve? nesre? povzro?ijo vozniki med 30 in 40 letom (upam da se ne motim)

 

pomoje je to samo en na?in kako si ?e dodatno napolnit ?epe (zavarovalnica seveda)!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje je to samo en na?in kako si ?e dodatno napolnit ?epe (zavarovalnica seveda)!

 

Ja kva pa drugega. ;) Jaz sem sli?al, da zelo rizi?na skupina so tudi ?oferji nad 21 let. Bolj kot Mladi vozniki. Zato, ker po 3 letih misli?, da itak ?e obvlada? in si dejansko ve? upa?, kot pri 18ih. Vsaj ?e pri sebi pogledam je dejansko veliko na tem. Ko sem dobil izpit sem bil ?e prestra?en, sem delal neumnost v stilu, pozabil bo?ni pogled, izsilil zaradi neupo?tevanja pravila prednosti... Tudi po?asi se nisem vedno peljal ampak s?asoma si upamo vedno ve?. In potem, ko nisi ve? voznik za?etnik si bolj samozavesten in bum kre? test je tu. <_< No ampak raje upam, da tiste magi?ne meje oprijema gum ne bom prekora?il. Obstaja namre? neka meja, ki ne ve? kje je in kaj se zgodi, ko jo prekora?i?, dokler je ne spozna?. :ph34r:

 

Aha potem ni panike glede kazenskih. Jih imam ?e 15 na voljo. :hohoho: Mimogrede po kolikem ?asu se izbri?ejo? Blackwolf, Violet, Madmax?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.