Skoči na vsebino

Diesli v majhnih avtomobilih


Boss

Priporočeno sporočilo

ker se ravno pogovarjamo o dizlih, imam eno vpra?anje, mo? je kolegici naro?il in ta moment verjetno tudi ?e kupil, ne da bi ona vedela megana dizla; ker ima v glavnem mestno vo?njo, sem ji svetovala, da bo najbolj?e, ?e ve?krat na teden pelje po "sklenjenem ljubljanskem obro?u" in ne po bi?jici, kjer ?alta iz prve v drugo in nazaj v prvo. Zanima me naslednje: med katere avtomobile spada dizel megan?!

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me naslednje: med katere avtomobile spada dizel megan?!

 

call me stupid, but i don't get it - a lahko malo bolje razlo?i? kaj te zanima, da bomo dojeli tudi tisti, ki smo na precej ni?jem mentalnem nivoju? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi renaultovi diesli so ok, samo vsem crkne torbina tamo od 50-70 kkm, pol jim odpade jermenica alternatorja, pa ?e kak drug del. ?e pa dela pa ni problemov. Jaz ga NE bom nikol imel, imam raje 15 let starega japonca kot novega renaulta.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pred 6-ko imel Renaulta Megane - nikoli ve? Renaulta (pa res sem ?e dosti razli?nih avtov imel - vsaj 25) ... kanta od kante ... sorry ... :ph34r::( ... kvari in crkuje se vse po?ez - ko je bil star 1,5 leta mi je prekipelo in je ?el papa! :danzoman:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, moj fotr bi pa levo "da ne re?em kaj" dal za renaulta.

Mel je vse od petke, cliota, megana, scenicaI, zdej ma scenicaII, pa morm re?t da nikoli ni mel kak?nih ve?jih problemov.

Res pa je da so to vse bili/so bencinci!

 

Zanj je to tanartabul? firma!

 

V kak?ni zablodi ?ivi ?lovek. :P:hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Zanj je to tanartabul? firma!

 

V kak?ni zablodi ?ivi ?lovek. :P:hohoho:

 

 

He he,dobra! :bravo::hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

osebne

:)

 

:hohoho:

 

Fajn baje... :)

 

:hohoho:

 

res je novi megane je likalnik brez rocaja :hohoho:

 

:hohoho:

 

Evo jest delam 50k km na leto... pa bencin njam njam... :hohoho::hohoho:

 

Plin je in B)

 

Povpre?no porabo so mu tekom testa namerili 8,3 Litra/100km ?zmeden?, kar si upam trditi, da se da s tako porabo priti skozi tudi pri enako mo?nem ali mo?nej?em bencinarju.

Poraba pri testni vo?nji ne pove veliko o dejanski. Kako, kje, koliko...itd so vozili se razlikuje od testa do testa. 1,4HDI motor?ek ?isto slu?i svojemu namenu. ?e ga jaz kupim moji punci za v slu?bo, ?oping, frizerja, wellnes center, obiske star?ev, kolegic, tudi kdaj za na morje, ipd bo poraba sigurno pod 5L in bo ?isto zadovoljna z njim. Sploh ne bo vedla, da ni pospe?kov, mo?i, navora, dinamike, itd.

 

Pa da se vrnem k Peugeotu - zakaj tako velika poraba, ki je za ve? kot 3 litre in pol ve?ja od tiste, ki je navedena kot povpre?na v tehni?nih podatkih? Enostavno zato, ker takega malega diesla mora? terati, da da nekaj od sebe.

Sorry ni res. Testne vo?nje se zelo razlikujejo med seboj. Povpre?ne porabe v teh. podatkih pa so vse dobljene pod pogoji, ki so za vse znamke enaki (zun.temp., brezveterje, na del.temp. ogret motor, ravna suha cesta, 10 km in nazaj).

 

samo vsem crkne torbina tamo od 50-70 kkm, pol jim odpade jermenica alternatorja, pa ?e kak drug del.

 

Kako so pol OK?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En izra?un, ki sem ga naredil na primeru nove Seat Ibize. Podatki o povpre?ni porabi so z uradne strani.

 

bencin:

 

1.4 100km

cena: 3.075.300 SIT

 

letna poraba goriva pri 15000 km letno

15000km : 100km x 6.6l = 990 litrov -> 245.817 SIT (cena litra 248,30 SIT)

 

dizel:

 

1.9 TDI 100km

cena: 3.391.740 SIT

 

letna poraba goriva

15000km : 100km x 4.9l = 735 litrov -> 171.696 SIT (cena litra 233,60 SIT)

 

razlika v ceni avta: 316.440 SIT

razlika v stro?kih: 74.121 SIT letno

 

Izpla?a se torej v cca. 4,2 letih.

 

Ob ve? prevo?enih kilometrih se razlika seveda ?e pove?a v korist dizla, prav tako pri mestni vo?nji (po podatkih s spletne strani naj bi bencinar kuril 9l, dizel 6,3l). Ima pa dizel ?e eno lepo prednost: pri bencinarjih je pove?anje mo?i za ve? kot 5-10 km brez ve?jih investicij prakti?no nemogo?e, pri (turbo)dizlih obstajajo ?ipi (v primeru Ibize se da brez ve?jih te?av mo? pove?ati s 100 na 130-145km). :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En izra?un, ki sem ga naredil na primeru nove Seat Ibize. Podatki o povpre?ni porabi so z uradne strani.

 

bencin:

 

1.4 100km

cena: 3.075.300 SIT

 

letna poraba goriva pri 15000 km letno

15000km : 100km x 6.6l = 990 litrov -> 245.817 SIT (cena litra 248,30 SIT)

 

dizel:

 

1.9 TDI 100km

cena: 3.391.740 SIT

 

letna poraba goriva

15000km : 100km x 4.9l = 735 litrov -> 171.696 SIT (cena litra 233,60 SIT)

 

razlika v ceni avta: 316.440 SIT

razlika v stro?kih: 74.121 SIT letno

 

Izpla?a se torej v cca. 4,2 letih.

 

Ob ve? prevo?enih kilometrih se razlika seveda ?e pove?a v korist dizla, prav tako pri mestni vo?nji (po podatkih s spletne strani naj bi bencinar kuril 9l, dizel 6,3l). Ima pa dizel ?e eno lepo prednost: pri bencinarjih je pove?anje mo?i za ve? kot 5-10 km brez ve?jih investicij prakti?no nemogo?e, pri (turbo)dizlih obstajajo ?ipi (v primeru Ibize se da brez ve?jih te?av mo? pove?ati s 100 na 130-145km). :ouje:

 

Plin je in.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.