Skoči na vsebino

Mazda 3 Tempomat


Mary

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

Med brskanjem po mazda forumih sem zasledila kako na izi na?in dodati tempomat v mazdo 3.

 

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=45816.0

 

Vendar so mi na mazdinem servisu selmar zatrdili da to pri mazda 3 sploh ni mogo?e.

Zdj pa ne vem ?e bi poskusila te tipke in stikalo dobiti od kod drugot, ?e bi to v moji mazdi sploh delovalo.

Kaj mislite vi.

Na tem forumu pi?e da imajo vsi modeli mazde tempomat ra?unalnik ?e not. Sam ?udno se mi zdi da ni mo?no dobit tega kot dodatek.

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

Med brskanjem po mazda forumih sem zasledila kako na izi na?in dodati tempomat v mazdo 3.

 

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=45816.0

 

Vendar so mi na mazdinem servisu selmar zatrdili da to pri mazda 3 sploh ni mogo?e.

Zdj pa ne vem ?e bi poskusila te tipke in stikalo dobiti od kod drugot, ?e bi to v moji mazdi sploh delovalo.

Kaj mislite vi.

Na tem forumu pi?e da imajo vsi modeli mazde tempomat ra?unalnik ?e not. Sam ?udno se mi zdi da ni mo?no dobit tega kot dodatek.

 

Izku?nje, ki jih imam jaz (sicer z eno drugo elektroniko na ?estici) so pokazale, da kadar sem dobil nikalni odgovor, je ta ponavadi dr?al. ?e pa je bil odgovor pozitiven, je bila vedno mo?nost kak?nega '?e' ja ali drobnega tiska. Ne sme se pozabit, da med avtomobili in dr?avami obstoja razlika v standardih in zato v vtika?ih, ki so lahko razli?ni, ne glede na to, ?e predpriprava v avtu obstoja ali ne.

Najbr? je treba problem ve?krat preverit, preden se lahko odlo?i za ali ne.

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

Med brskanjem po mazda forumih sem zasledila kako na izi na?in dodati tempomat v mazdo 3.

 

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=45816.0

 

Vendar so mi na mazdinem servisu selmar zatrdili da to pri mazda 3 sploh ni mogo?e.

Zdj pa ne vem ?e bi poskusila te tipke in stikalo dobiti od kod drugot, ?e bi to v moji mazdi sploh delovalo.

Kaj mislite vi.

Na tem forumu pi?e da imajo vsi modeli mazde tempomat ra?unalnik ?e not. Sam ?udno se mi zdi da ni mo?no dobit tega kot dodatek.

 

OJla!

 

Kolikor vem mazde3 PFL (prefacelift) ne omogocajo tempomata - menda tehnicno ni izvedljivo. Pri Facelift varianti (2006) pa je tempomat mozno imet. Saj ce dobro preberes post iz linka, ki si ga dala, pise da gre za modelno leto 2006. Zate pa tocno ne vem, ampak se mi zdi da imas prefacelift...

 

Tole sem se pozabil: govorim seveda za evropske modele.

 

LP,

gregor

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OJla!

 

Kolikor vem mazde3 PFL (prefacelift) ne omogocajo tempomata - menda tehnicno ni izvedljivo. Pri Facelift varianti (2006) pa je tempomat mozno imet. Saj ce dobro preberes post iz linka, ki si ga dala, pise da gre za modelno leto 2006. Zate pa tocno ne vem, ampak se mi zdi da imas prefacelift...

 

Tole sem se pozabil: govorim seveda za evropske modele.

 

LP,

gregor

 

Kolko faceliftov pa je ?e imela mazda 3? :ne vem:

Moja mazda ?e ima ?rne lu?ke zadaj, tako da en facelift je ?e dala skozi, vendar pa je ?e letnik 2005.

 

Pogledala pa sem malo pod pokrov in videla, da ima zajlo od pedala za gas do ma?ine. ?e to kej pomeni.

Pa tudi do stikala na zavori vodita samo dve ?ici.

Tak da to slabo ka?e ane.

 

Lp

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno ti ostane analogni tempomat (ima? nogo ?isto pri miru :hohoho: )

 

pardon za ?alo, moral sem.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nop Mazda 3 je imela samo en Facelift in to je ta sedaj, prej?ni model pa kot ga ima? ti Mary pa se re?e Prefacelift, prvo so prodajali trojke z rde?imi lu?mi navadnim klju?em in brez Mp3 predvajalnikom, potem pa so zadevo malo spremenili pa so dali na vse trojke lu?i z ?rnim ozadnjem zlo?ljivi klju? pa ?e Mp3 predvajalnik zraven ?e se ne motim ( za Mp3 nisem ziher ).... :D In to je to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nop Mazda 3 je imela samo en Facelift in to je ta sedaj, prej?ni model pa kot ga ima? ti Mary pa se re?e Prefacelift, prvo so prodajali trojke z rde?imi lu?mi navadnim klju?em in brez Mp3 predvajalnikom, potem pa so zadevo malo spremenili pa so dali na vse trojke lu?i z ?rnim ozadnjem zlo?ljivi klju? pa ?e Mp3 predvajalnik zraven ?e se ne motim ( za Mp3 nisem ziher ).... :D In to je to

 

?aki malo ?e je to res kar govori? pol jst nimam prefacelift ker imam ?rne lu?i zlo?ljiv klju? in CD predvajalnik za MP3 bi pa bilo treba ?e dopla?at so rekli.

 

Lp

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki malo ?e je to res kar govori? pol jst nimam prefacelift ker imam ?rne lu?i zlo?ljiv klju? in CD predvajalnik za MP3 bi pa bilo treba ?e dopla?at so rekli.

 

Lp

 

 

 

Tak je, ima? Prefacelift samo zamenjali so lu?i zadnje, katere ima druga?e 3-GTA pa klju? tako si rekla pa CD predvajalnik, kupila si pa ga ravno v tem obdobju ko so to spremenili, Facelift pa je sedaj pri?el saj ve? kako zgleda, upam vsaj... Glede razlikovanja modelov po dr?avah, pa je kar velika....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnokar sem se spomnu ?e ene variante tempomata.

 

?e ma? pravo 'bolj?o polovico' zraven sebe pri vo?nji, je to najbolj delovna in enostavna varianta tempomata !

 

(Sorry, tud jaz sem moral, ker sem ravno s poti :hohoho: )

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnokar sem se spomnu ?e ene variante tempomata.

 

?e ma? pravo 'bolj?o polovico' zraven sebe pri vo?nji, je to najbolj delovna in enostavna varianta tempomata !

 

(Sorry, tud jaz sem moral, ker sem ravno s poti :hohoho: )

 

To je resna tema!!!

 

Glih bolj?a polovica si je za?ela tempomat. Jaz samo upo?tevam njegove ?elje. Jaz sploh ne potrebujem tembomata, ker bi me samo oviral.

Kaj bo? pa na to rekel aleksander?

 

Mazda323 hvala za informacije :rispekt:

love.gif

2160_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogledala pa sem malo pod pokrov in videla, da ima zajlo od pedala za gas do ma?ine. ?e to kej pomeni.

Pa tudi do stikala na zavori vodita samo dve ?ici.

Tak da to slabo ka?e ane.

 

ja glede na link, ki si ga dala res slabo kaze. ocitno imajo facelift mazde3 gas pedal elektronsko vezan na motor, te prefacelift pa se na zajlo. in zaradi tega ne gre vgradit tempomata. je pa zanimiva varianta, glede na to kaj pravijo na onem forumu se da precej prisparat na tak nacin (da si ne kupis ob avtu se tempomata, ampak kasneje).

 

cigl je pa res najcenejsa varianta :D

 

lp,

gregor

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je resna tema!!!

 

Glih bolj?a polovica si je za?ela tempomat. Jaz samo upo?tevam njegove ?elje. Jaz sploh ne potrebujem tembomata, ker bi me samo oviral.

Kaj bo? pa na to rekel aleksander?

 

Mazda323 hvala za informacije :rispekt:

 

Ok, pol pa malo bolj resno :D . Kolikor jest poznam zadeve, je na tempomat vezanih precej elektronike, tako da dvomim, da ima mazda 3 kak?no predpripravo za to. Tempomat ima ali ga nima. Predelava v tempomat je po moje kar dost velik ?? zalogaj in dvomim, ?e se spla?a. Pred ?asom sem spra?eval za mojo 6-ko, ki ima sicer vso opremo (khm, khm, ... seveda za na? trg), kako bi se dalo vgradit sprednje meglenke. Odgovor je bil seveda, ob menjavi leve ro?ke in ob kar prej?njih stro?kih.

Skratka, dvomim ?e je mo?no to izvest ob razumnih stro?kih. :(

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jok, jaz sem jih dodatno vgradil (v sprednje luci, najblizje dolgimi luci) ...prve serije nimajo serijsko meglenke.

 

sicer sem offtopic sam vseeno - kolko denarja so te stale meglenke z vgradnjo, ker resno razmi?ljam, da bi si jih vgradil in bi mogo?e dal ?ibkej?e ?arnice ter jih podnevi in dobri vidljivosti uporabljal kot dnevne lu?i namesto xenonov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer sem offtopic sam vseeno - kolko denarja so te stale meglenke z vgradnjo, ker resno razmi?ljam, da bi si jih vgradil in bi mogo?e dal ?ibkej?e ?arnice ter jih podnevi in dobri vidljivosti uporabljal kot dnevne lu?i namesto xenonov.

 

tale tvoja ?elja napoveduje te?avo s policisit :(

 

dvomim da bojo toliko razumljivi... da bo? lahko imel podnevi pri?gane "meglenke"

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer sem offtopic sam vseeno - kolko denarja so te stale meglenke z vgradnjo, ker resno razmi?ljam, da bi si jih vgradil in bi mogo?e dal ?ibkej?e ?arnice ter jih podnevi in dobri vidljivosti uporabljal kot dnevne lu?i namesto xenonov.

 

ne spomnim se tok dobr, ampak mislim, da je blo nekaj v rangu 30.000sit. Nimas pa slabe ideje, ker jaz tud isto delam ko mi (glavne) zarnice crkujejo.

 

tale tvoja ?elja napoveduje te?avo s policisit :(

 

dvomim da bojo toliko razumljivi... da bo? lahko imel podnevi pri?gane "meglenke"

 

to pa ne morejo vedeti, ker so te meglenke gor pri lucih (ce pogledas ima mazda6 stiri lece, glavne lucim zmigavc, meglenke, dolge luci)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izku?nje, ki jih imam jaz (sicer z eno drugo elektroniko na ?estici) so pokazale, da kadar sem dobil nikalni odgovor, je ta ponavadi dr?al. ?e pa je bil odgovor pozitiven, je bila vedno mo?nost kak?nega '?e' ja ali drobnega tiska. Ne sme se pozabit, da med avtomobili in dr?avami obstoja razlika v standardih in zato v vtika?ih, ki so lahko razli?ni, ne glede na to, ?e predpriprava v avtu obstoja ali ne.

Najbr? je treba problem ve?krat preverit, preden se lahko odlo?i za ali ne.

 

Sam tolk v vsak avto ki ima zajlo za gas se da vgradit tembomat, brez kakih ve?jih problemov. Treba je samo ?a najt ?ice po katerih dobiva ?tevec podatke koliko hitro se pelje? in jih priklopit na elektroniko tempomata in to je to.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.