Skoči na vsebino

Rx-8 + predelava na plin?


Blinki

Priporočeno sporočilo

Zanima me ?e kdo ve ali je mo?no predelati mazdo rx-8 torej rotacijski motor na plin.

?e je me zanima ?e kje.

 

 

:blink: upam da se heca?... ker ?e si ?E kupil tak avto... je poraba minimalnega pomena pri takem avtu... RESNO!!

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: upam da se heca?... ker ?e si ?E kupil tak avto... je poraba minimalnega pomena pri takem avtu... RESNO!!

LP daVid

 

Se strinjam,bedarija na kvadrat.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: upam da se heca?... ker ?e si ?E kupil tak avto... je poraba minimalnega pomena pri takem avtu... RESNO!!

LP daVid

 

Tudi jaz se strinjam ... in mislim - bedarija na kvadrat :mi pijemoo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi malo kontaktirati kak?ne predelovalce, samo ?e odpre? salamonov oglasnik sta vsaj dva notri, pa ?e tukaj poglej www.avtoplin.si pa mogo?e jim kak meil po?li.

 

 

 

Samo ti priporo?am da za ta denar vgradi? Greedyjev turbo kit in ?e samo z tem lahko pridobi? skoraj 300km in z ne preve? pove?ano porabo :D. Ampak to je samo teorija za kaj ve? bi se bilo potrebno pozanimati, ima pa en Hrvat Dodo ki je tudi na forumu ta kit gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozanimaj se na tem naslovu info@lovato.si .

To, ali je bedarija na 2, ali pa modro razmi?lanje v najnovej?i cenovno energetski krizi, je vpra?anje za vsakega posameznika in stvar osebne presoje. ?e je predelava mo?na se postavlja vpra?anje, ali ni smiselen prihranek pri stro?kih za gorivo za 40-50%, ob neznatnem, skoraj neopaznem, zmanj?anju performans. Zmanj?ati porabo(v denarju) 10-12 lit/100km na 6-7 litrov pa ne vem ?e je taka bedarija. :ne vem:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius saj se popolnoma strinjam, vendar nebi tega pri?akoval pri ?portnem avtomobilu kot je RX-8, ker pomoje, ko kupuje? tak avtomobil ravno ne razmi?lja? kaj dosti o porabi

 

Seveda lahko tudi tako gleda? na stvar. Lahko pa tudi druga?e...

Zamisli, da je nekdo ostvaril svojo ?eljo in pri?el do sanjskega avtombila, rabljenega, ?e dobro ohranjenega. Zato se je "nategnil" skoraj do skrajnosti. To ni avto, ki bi ga lahko gnal stalno do blokade, saj je na na?ih cestah malo mo?nosti za to. Traba je razumeti, da avtomobil z ve? kakor 200KS ni niti pribli?no nekaj, kar je podobnega avtomobilom, ki se na tem forumu v veliki ve?ini pojavljajo, t. j. tu neklje od 90 do 140KS.

Zakaj torej ne bi imel "feajerski" avto in se k temu vozil ?e za "male pare". Tistih 20KS minusa, koliko bo s plinom imel, prakti?no ne bo imelo skoraj nobenega vpliva na adrenalinske u?itke. To bi se k ve?jemu poznalo na dirkalnih stezah, na na?ih cestah pa ne.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupil RX-8 pa vsaki dan vo?nja na dolge relacije? Kaj si pa prej mislil? Kupi si ?e en avto neki mali mlin?ek ko malo pije, mislim da nebi predstavljal problem ?e ima? to raketo na dvori??u... Rx-8 pa za ?ez vikende...

Rx-8 Hydrogen

 

 

Potem je po moje ?e bolje da da teh 300.000-400.000SIT, mogo?e malo ve? ker ne vem koliko to?no pride predelava za njegov avto, ?e se sploh da. 1. ena registracija 2. ?porten avto z izredno nizko porabo. Sej ne bo nobeden vedel da se vozi na plin. Tako kot je rekel Sirius, na mo?i se mu ne bo veliko poznalo, se mu bo pa na porabi. Govorim iz lastnih izku?enj ker imam tudi avto ki ima malo manj kot 200KM, pa se ?isto ni? ne pozna pri vo?nji (ne ob?uti? razlike) ?e gre na plin oz. bencin, to razliko bi videl samo na dyno testu in nikjer drugje je pa velika razlika v denarnici. ?e bi bil jaz na njegovem mestu bi razmi?ljal v isti smeri kot on. :bravo:

 

LP

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz mislim da rx8 ni izrazit sporten avto

in se to: ni receno da ko kupis avto z 200+ konji da bos skoz vozil kot F1....eni kupujejo take avte zaradi oblike ali feelingu v voznji itd itd...res ne vem zakaj se tok obremenjujete da ce je rx8 potem mora voziti skoz hitro pa je cist vseen glede porabe???

kaj pa ce me skrbi za okolje npr.???

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te pa nevem zakaj si kopujete avte z 200HP+ potem pa se jokate glede porabe...

 

Po?asi bomo slovenci postali pravi poljaki

 

 

Ni problem v tem da si kupim avto z 200KM, pa da ne bi mel za tankat. Ampak ne vidim zakaj ne bi pri?paral s plinom pri istih voznih performancah. ?e tankam bencin me pride 70l 18000sit, ?e pa tankam 70l plina me pa pride 7000sit. Investicija se mi povrne v malo ve? kot enem letu. Za mene je tak?en, ki ne gleda sam na svoj denar malo ?udne narave, ali mu pa je ekonomija zelo tuja, pa ne da bi pri temu ?krtaril. Moj ?isti primer npr. da natankam en tank na mesec, pri?param 11000sit na mesec, na leto je to 132000sit, za ta pri?paran denar pa si raje kupim nove dobre gume oz. grem na potovanje,..... Jaz druga?e porabim 3 tanke na mesec, pri bencinu bi to bilo 54000SIT, pri plinu pa je 21000SIT, tako da na leto pri?param pribli?no 396000SIT :bravo:

Po mojem se mi kar izpla?a, pa ?e nisem Poljak zaradi tega.

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

blinki: hrvatje se s tem bolj ukvarjajo kot mi, (gledala sem njihovo oddajo, vendar je bila predelava v "gara?i" na starej?ih avtomobilih.)

misli pa tudi na to, kako bo? "polnil" na na?ih ?rpalkah

 

labi: skrb za okolje sem zavrgla ob misli, koliko stane Toyota prius ... zopet bom razmi?ljala, ko bodo cene teh avtomobilov normalne

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

blinki: hrvatje se s tem bolj ukvarjajo kot mi, (gledala sem njihovo oddajo, vendar je bila predelava v "gara?i" na starej?ih avtomobilih.)

misli pa tudi na to, kako bo? "polnil" na na?ih ?rpalkah

 

Meni so vgrajevali hrvatje v LJ ki imajo zastopstvo pri nas, drugemu nisem zaupal da bi se slu?ajno u?il na mojem avtu, saj imajo pri nas vgrajevalci ?e premalo izku?en. :bravo:

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na kosovu (pa v srbiji) tud je plin ze stara stvar...

veliko jih vozi na plin...pa se montaza ni toliko draga...cca 200-300 eur.

pa ni nekih problemov...

 

bencin pa tankajo vsakih 3-4 mesecev, rabijo pa sam zato da vzgejo avto pa obcasne voznje

 

violet: ni treba da mas priusa, ze ce dosegas manjso porabo pomeni da te skrbi za okolje tudi :) (no ja vecini boli smth. za okolje, ampak tko je)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.