Skoči na vsebino

Ali zaupate mehanikom


ali086

Priporočeno sporočilo

Pa d ?e mal pohvalm mojga mehankar iz Soteske! :bravo:

 

V soboto mi je menju man?eto zgloba pri sprednem kolesu in mi je vzel natanko 2.500 SIT, kar se mi zdi zlo ugodno, pol pa je kolegu (SDIjevcu) menjal v?eraj komplet jermena, pa neki pri auspuhu za?vasu, pa jasno redni servis in je blo vse skupi 61 smukov, pol sva pa vidla da je bil samo glavni jermen in kar mu pripada ?ez 40 jur?kov! Pol je kolega za?el razmi?ljat, da je majster v vseh teh urah zaslu?u samo za kakih par pirov! :danzoman:

 

Skratka legenda od ?loveka, priporo?am tut bli?njim mazda?em, mislim da ne bo nobenmu ?al! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa d ?e mal pohvalm mojga mehankar iz Soteske! :bravo:

 

V soboto mi je menju man?eto zgloba pri sprednem kolesu in mi je vzel natanko 2.500 SIT, kar se mi zdi zlo ugodno, pol pa je kolegu (SDIjevcu) menjal v?eraj komplet jermena, pa neki pri auspuhu za?vasu, pa jasno redni servis in je blo vse skupi 61 smukov, pol sva pa vidla da je bil samo glavni jermen in kar mu pripada ?ez 40 jur?kov! Pol je kolega za?el razmi?ljat, da je majster v vseh teh urah zaslu?u samo za kakih par pirov! :danzoman:

 

Skratka legenda od ?loveka, priporo?am tut bli?njim mazda?em, mislim da ne bo nobenmu ?al! <_<

 

zakon ker mehankar pa je to??? :unsure:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pride? iz Kamni?ke smeri je pol ko pride? v Sotesko na levi strani (to?no zraven oz. od majstra ?ena ima gostilno) - imenuje se Pri Zlati kaplji (bolj srednjeve?ka va?ka zadeva), ampak je pa zato maher na nivoju! :bravo:

 

Ti priporo?am, da ga obi??e?, magari samo za kake informacije, ker res veliko ve o plehariji! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

 

Sm pa jaz imel izjemno izku?no z mehankarjem!!!!

(menjali smo tesnila ,olje, pa ?e par stvari na frtajlerju)

 

?lo je pa tkole!!

Pridem do njega ,mu povem kaj je narobe,on pa mi pravi ''PO?ASI''!!!

najprej je razdru use kar je bilo potrebno ,pol mi naredi tesnilo,in mi demonstrira zakaj do tega pride in kako tesnilo spusti,in da je narejena bol?a kot pa orginal!!!

med odtekanjem olja me je peljal z avtomatikom en krog.(seveda 2.2 VTEC VTI motorjem)

Po tem vse skupaj sestaviva nalijeva olje in to je to!!!

Na koncu greva ?e na drinko da pora?unava in tebi nekaj meni nekaj mi uzame nekaj jurjov PA ?E PIJA?O MI JE PLA?U!!!!

 

Pri?parav pa sem vsaj 20-30kSIT

 

NORO A!!? :ouje:

 

Alo,

Pa bi ti priporo?u tega mehankarja tud drugim k niso njegovi sosedje in ga ne poznajo.

K js sm pred kratkim nabau 323 l.93, po vseh informacijah naj bi mel 150k km ampak motor je malo preve? moker za moja merila.

Rabim enga strokovnjaka (kar jaz nisem), da mi pove, al je to ve?ji problem al ni ?e tolk panike.

Sicer avto lep in vse ma?inca dela ampak bi vseeno rad vedu pri ?em sem.

Z veseljem pa tud kak predlog ostalih forumovcev preberem...

Lp vsem skupaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da ti je tesnilo pokrova spustilo in zato me?e olje ven, predvidevam da imava isti motor 1.6 in moj je precej oljnat ampak zaradi tega tesnila pokrova. Je kaj olja med vodo ali obratno? Lahko je tudi semering pod razdelilno kapo zani?.

 

Kolik?na je kaj poraba olja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr men je glih dons pr mojmu Gustlnu makina parkirana, da mal porihta razdelilno kapco, menja ?vedsko erekcijsko pumpico - za vodo :P (sem nehu odla?at z neodlo?ljivim), pa sve?ke, pa najbr? je treba ?e kej dolit v menjalnik! :jupiii:

 

Ho?m met stroja, ko se ga bo spet neki cajta samo z benzom futral, vse ostalo pa ne bo potrebe opazovat in pedenat! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da ti je tesnilo pokrova spustilo in zato me?e olje ven, predvidevam da imava isti motor 1.6 in moj je precej oljnat ampak zaradi tega tesnila pokrova. Je kaj olja med vodo ali obratno? Lahko je tudi semering pod razdelilno kapo zani?.

 

Kolik?na je kaj poraba olja?

 

 

yo

 

Ma, za porabo olja ?e ne vem ka sem komi 1000km naredu, pa do zdaj ni blo nekih sledi na pal?ki da bi lahko reku da mi ga pije. Mi je pa sumljivo ker ga je prej?nji lastnik dulil do full.

Sicer glede na to da pravi? da imavo najbr? isti motor, eno vpra?anje. Glanost motorja nad 130km/h je primerljivo z prej k sem mel Mitsubishi lancer precej?nja. Ali je to normalno al zna bit to spet kak znak potrebe obiska mehanika.

lp

:huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti motorji znajo biti glasni v visokih obratih. Razen ?e prozvajajo kak ?uden zvok, potem je kak?na mo?nost da je kaj narobe.

 

Za motor pa poglej v prometno in ti verjetno pi?e B6.

 

S ?asoma bo? videl ?e je kaj narobe na motorju, in ?e ti zaenkrat ne pije olja in ne kadi, in ni olja med vodo in obratno se jaz nebi sekiral

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

niso vse honde z tehnologijo VTEC tudi VTI ;)

 

?udno ne ??? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gremo mal nazaj na temo!

 

U soboto me je Ajvar "stra?il", da ?e enkat pogonski jermen dol vzame?, pol si pe?enka, ?e daje? nazaj gor istega.

 

No naj povem, da je blo treba zamenat vodno pumpo in v mojem primeru je direkt pod zobatim jermenom, pol pa je treba ?e neke plehke dol pobrat, ko ma? ?e jermen snet. Glede na to da mi do menjave jermena manka ?e skori 30 k KM, ga pa? nismo menjal.

 

A je to loh problem, me zanima?! Po moje ?e je dobr nazaj gor dan in vse tko kot mora, bo u redu, ?e ne sm pe?enka totalna in se loh kr z Markotom za?neva pogajat da mi odstop (svoj rezervni) 1.6 16v motor! :ne vem:

 

Nekteri k obvladate mehaniko, povejte svoje mnenje! B)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

U tejle temi, bi blo mogo?e dobr, da bi mazda?i iz posameznih koncev SLO koko?ke, napisal kako telefonsko od mehanika, ki obvlada MAZDArijo, da jo eventuelno kdaj uporabmo ?e kej guzne in se tam kje znajdemo, pa da se pol ve na koga se obrnt in da ni nek pocar, ter da nima zlatarskih cen oz. nas ne bo total ocarinil! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

a ma mogo?e kdo gsm al pa naslov od mehanika simona iz medvod

rabim diagnozo za mojo mx3

namre?; prej?nji lastnik je dal zrihtat glavo nato pa je za?el avto kadit kot bi bil na premog

ampak samo ko ga v?gem, naredi pa tako dimno zaveso da je skoraj nemogo?e da bili samo obro?ki zani?

je mo?no da po kak?ni cevi za trenutek kaj pozavga iz karterja zarad kak?nega vakuma?

ker potem ko do?altam do 5-e ni? ve? ne kadi, olja pa tud preve? ?re kak?en l na 1000 km

motor ima 196000 km in je 1.6 79 kw

hvala za mnenja in odgovore

moj gsm 041 493 166

mazda all the way

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.