Skoči na vsebino

motor me ne mara!


Ciko boy

Priporočeno sporočilo

da ne bom glih nove teme odpiru bom kr tuki upra?u (mal off-topic)... pa se smo ?e tak ?ist off-topic!!

 

mi lahk kdo pove kolk bi me pr?la nova sklopka (kuplunga) za xedos9

pa ki jo dobit?? upam da niso svinjsko drage <_<

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujm spet bo OT!

 

Glede na ?ikotov podpis, kdaj pride ta jutri?nji dan, da se vem veselit?! :danzoman::ljubezen::P

 

 

se bojim da nikoli ker vsak dan pi?e jutri :hohoho::hohoho:

no tebi bom dal za pivo pod enim pogojem da mi da? F14 TOMCAT-A za pelat :P:bravo:

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vlo?nega K&N se mogo?e kak dB ve? sli?i kot papirnatega (ga ima Symon pa bo ve? povedal ko pride domov)

 

najprej ti priporo?am na odstrani? vse du?ilce zvoka potem pa menjava filtra za kak?nega drugega :D

 

?e ti pa ? takrat ne bo v?e? pa novo cev pa filter nekam v odbija? ali bok da dobi dovolj hladnega zraka.

 

pri meni je filter za levo meglenko in piha direkt noter.

 

 

 

du?ilci zvoka so ponavadi dodatne ?katle ki so pritrjene na sesalno cev in nimajo nobene odprtine za recimo topel zrak pozimi ali pa za hladnega bolj poleti

 

 

pa predlagam preimenovanje teme v MX-6 predelave :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam eno hudo vpra?anje ki bo marsikaterega zanimalo!

kot ?e vsi vemo so ve? ventilski motorji ( 16v,24v...) zelo slabi v ni?jih obratih,zelo slab navor

ko pa preide v vi?je obrate pa dobesedno znori (no... vsaj tako je pri meni)

kako pove?ati navor v ni?jih obratih pri 24v?? :ne vem:

pa ne bi zdej o nekih astronomskih ra?unih in stro?kih <_< (razno razne turbine in kompresorji)

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V6 dela pri vseh obratih, ?e ne potem ti nekaj ne deluje ok.

originalno 2.0 V6 .....5. prestava 50 km/h -- > 400 m -- > 140 km/h, vse kar naredi? je samo gaaaaas !

S drugim kolektorjem je pa druga?na muska :bravo: . :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je mo?no da mu VRIS ne dela tako kot bi moral :ne vem:

 

Pol nebi delal pri vi?jih obratih, ker tam do 3500-4000 rpm, je vris "mrtev", ?ele potem za?ne dogajat. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

pa saj to ni res, to ni mogo?e!!! kak te lahk avto tk je..

pa to je ?e za bruhat :vskalo::wacko:

?e tak sm ?ist brez dnarja zdej me bo pa ?e ta pi..a zaje.....a

sklopka ?la v k.... ,?ibedah tudi, ma?ina trokira, cuka, mleje, pije 11,2 l\100km

samo glasbenih ?elja ?e ne izpolnjuje!! :(

pa ka mu naj naredim to te ubije dobesedno, pol grem pa na servis pa mi re?e

"ja! kak pa nej jst to vem ka mu je!!" pa mu pravim sej zato si tu debil!! ?e ti pa ne pa?e pa

pojd ceste pometat :vskalo: mislim... kir folk, kdo jih je u?il!!

ka nej zdaj naredim tak se ne morm furat ve?

moj mehanik pa nima ra?unalnika da bi pogledu kr bi mi ziher zastojn naredu

?e bi pa ?la vsako stvar posebi gledat bi pa dobesedno v temo brcala!!

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej se umiri!!!

 

Za za?etek: skoraj vse mazde imajo mo?nost pogledati diagnostiko preko Diagnostic Box in ?e je tvoj mehanik kaj majstra bo znal to pogledat, vse kar rabi? je LED dioda in mal ?i?ke. Naj ti pogleda v Auto Data kjer vse pi?e.

 

potem pa naprej: prvo kar bi pogledal je merilec pretoka zraka, in ?e dela po vseh valjih,.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mam ?e eno ful na hitr upra?anje

ravnokar sem vzel ven sprednjo lu? na kateri je steklo zelo motno

najprej sem mislil da jo bom kar razdrl in opral z vodo... na ?alost to ne gre!!

notri je polno kablov, pa ?e motor?ek je notri

zdaj mi je pa pri?lo na misel da bi jo opral kar sestavljeno z alkoholom

notri bi vlil alkohol malo preklopuncal in jo nato posu?il :ne vem: a ima ?e kdo kak drug predlog??

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.