Skoči na vsebino

5 letna garancija Mazde


Alex

Priporočeno sporočilo

No,?e ste se razveselili,da bo to pri nas, vas moram razo?arati. :P

Ko sem kupoval M 6 v Milanu,mi je prijazni trgovec na vse pretege hitel razlagati,da je poglavitna stvar

nakupa rabljene Mazde v Italiji 5 letna garancija na vse dele in pazi to -na neomejeno ?tevilo km ?zmeden?

 

Mislil sem,da bluzi kake pravljice.V?eraj sem se oglasil na Mazda servisu v Trstu,da preverim,kako je s tem.

Prijazni "kapo"mi je razlo?il,da je to vse res,ampak...avto mora bit registriran vseskozi v Italiji :(

Se pravi,?e bi jaz registriral avto v Trstu,bi imel 5 let garancije -na neomejeno ?t.km.

Zveni O.K?.

To pomeni, da ?e nekdo naredi recimo 50000 km na leto,bo imel garancijo do 250000 km.Lepo ne?

Zdaj pa ?e ni? kaj obetavna novica za Mazda?e-z aprilom bodo tudi v Italiji pre?li na 3 leta in 100000km.

 

Vzrok?Prijazni "kapo" v Trstu mi je razlo?il,da so bili glavni razlog za zni?anje garancije preveliki stro?ki

popravil v garancijskem roku ?zmeden?

 

Medtem,ko razmi?lja Toyota in ?e nekateri korejci na 7 let garancije(v Italiji),se je Mazda malo ustra?la...

Mogo?e pa je za?ela ?epati malo kakovost?... :whatever:

 

Kakorkoli,mislim da s to potezo ne bodo prepri?ali morebitnih kupcev,ki so doslej nihali med Toyoto in Mazdo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se po?asi bojo mogli vsi malo podalj?at ta garancijska obdobja,ker jim bojo korejci nagnali strah v kosti. :D Sploh tu mislim ?vabe. <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... 7 let garancije je pa? v redu... to pritegne kupce, cena avta pa ima vkalkulirano povpre?je letnih popravil v garancijskem roku ;)

 

ni vse zlato, kar se sveti, niti se juha ne poje tak vro?a, kot se skuha ;)

 

tudi hyundai je imel med prvimi 3 leta garancije, pa so na 50% accentih menjavali menjalnike kot po teko?em traku :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No garanijska popravila so res ?e "v?teta" v ceno avta ampak hej, ?e mi potem zastonj popravljajo napake 5 ali celo 7 let zakaj pa ne? Ker konec koncev so korejci dokaj poceni tako, da za tak denar je dokaj racionalen nakup. No saj ne, da sem jaz navdu?en nad Kio ampak gledano izklju?no racionalno je pa dokaj zanimiva izbira. ;) Glede same kvalitete najbr? bolj kot cenovno ?e bolj ugodna Dacia Logan, Fiat Palio in podobna poceni "vozila". :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v?eraj sem imel testno vo?njo z KIO Cee'd s 7 letno garancijo. Poskusil sem oba testna primerkain sicer z bencinskim 1.4 (97KM) motorjem in z 1.6 (110KM) dieslom.

 

Moj prvi vtis po cca 30 prevo?enih km z obema je samo :bravo::jupiii::danzoman:

 

Bencinar je za moj okus sicer ob?utno pre?voh, medtem ko je diesel tisti pravi. V glavnem da ne nakladam je ti?ji tako od moje Mazde kot od slu?benega Golfa in to tudi pri hitrosti ve?ji od 180km/h se pelje odli?no. Plastika v notranjosti je mehka na otip, kar je pri KIA-h kar novost. Ogromna medostna razdalja pomeni veliko prostora tudi na zadnji klopi.

 

S 7-letno garancijo, v?e?no obliko, kvalitetno izdelavo, en kup bombon?kov med opremo (USB priklop, variabilna dr?ala za pija?o, itd) bo to zelo primeren nakup za marsikoga, ki v glavi ni obremenjen z znamko in zna?ko na avtu.

 

Je pa tak poseg KIA-e predvsem dober za nas kupce saj bo prisilil marsikaterega proizvajalca, da bo zaradi konkuren?nosti, moral razmi?ljati tudi o podalj?anju garancije in s tem vi?anjem kvalitete.

 

bottomline

 

?e bi v tem trenutku kupoval avto v golfovem razredu bi se 90% sigurno odlo?il za Cee'd-a - mene je prepri?al, predlagam pa da ga sprobate na kak?ni testni vo?nji pa se prepri?ate, da ni vse japonsko kar se sveti :ouje:

 

 

Podobnost Cee'd- z Mazdo 3 je verjetno zgolj naklju?na?!?!?

Objavljena slika

 

 

Zame je pa karavan tisto pravo

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav pred nekaj minutami sem dobil na italianskem Mazda forumu sporo?ila,zakaj je pri njih v bistvu tako...

2 leta garancije "?asti" Mazda italia,in to samo za prebivalce Italie.

 

Sicer pa opa?am iz italianskega foruma,da uveljavljajo zelo te?ko garancijo ?e za stvari,katere so same po sebi umevne(recimo par njim ne delajo prav xenon lu?i-motor?ki za dvig xenonk pa? ne delajo),pa se na servisih

izmotavajo z vsemi triki-?e?,za lu?i je pa samo 2 leti garancie itd...

 

Vse ve? lastnikov(tistih kateri imajo opravka z popravili )je nezadovoljnih z delom Mazda servisov v It.

Res slaba reklama. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz se tut strinjam z Bossom, da kdor se odlo?a strogo racionalno in ni zakompleksan z "imid?om" avta, so mu razni hjundaji in kije orng dobra alternativa! :bravo:

 

Kar se pa "neuglednih" firm ti?e, pa ?e zmeri pravm, da ?kodilaka pa res neb mev! <_<

 

Pred par dnevi, ne vem to?no kdo mi je razlagu, da so nardil Rumsterja, pa da majo neke serijske napake, pa da ga sploh ne misljo vpoklicat, da odpravjo napake! Se mi zdi da mi je mogo?e Nisde to govoru, sam nism zihr! Kukrkol dost ?alostno! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa "neuglednih" firm ti?e, pa ?e zmeri pravm, da ?kodilaka pa res neb mev! <_<

 

Hmm,meni se zdi tanova Octavia kr dober avtek,pa Superb isto,glede na ceno! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, pri trku se pretrgajo ?ice ki so namenjene airbag-om in zavesam in je velika mo?nost da se vre?e ne bodo spro?ile (pi?e v AVTOMOTO reviji od AMZS-ja), pa se je ?koda odlo?ila da vpoklica ne bojo nardil ?eprav so naredili ?e 1,2 milijona vozil preden so na kre? testu ugotovil to napako.

Je pa men tud u?e?na tale kia, mislm da bojo zelo lepo reklameral svojo znamko s 7-letno garancijo. Seveda ob predpostavki da bo avto tak kot se spodobi.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo je, da v?asih (pred ca. letom 1995) ko si kaj kupil, sploh ce je slo za kak?no vecjo rec, ki je bla za nekaj 1000 ?-ritnih, je ponavadi ta re? zelo zelo dolgo delala in verjetno dela ?e danes brez kak?nih ve?jih popravil itd.. Danes pa se dogaja, da nap. v laboratoriju kupimo zelo sofisticirano ma?ino katera stane "okrog pade?" ? in se za?ne kvariti natanko pol leta do enega leta po poteku garancije!! Servisi so pa tako dragi, da ponavadi ma?ina neuporabna stoji tam kake pou leta, da se napraska denar. In opa?am da se isto dogaja z avtomobili <_< . Vem, da se laboratorijske opreme ne da primerjati z avtomobili ampak vseeno. S svojim xedosom ?e nisem bla tokrat na velikih popravilih v vsej njegovi karieri kot moj kolega, ki ima mazdo 626 (letnik se mi zdi da je 2000) in se mu je za?ela ?udno kvariti kmalu po preteku garancije. Isto je z mojim o?etom ki ima mazdo Tribute. Pol leta po garanciji so se mu ?e za?ele pri?igati lu?ke za air-bag, pa enkrat mu je na vsem lepem za?elo vse ?migati na armaturni plo??i (pa ne zaradi akumulatorja), na servisu itak zmeri najdejo kaj za zamenjat…

 

In sedaj vpra?anje za vas; koliko to res dr?i, da imajo v avtomobilskih firmah posebni »razvojni« oddelek, kjer se ukvarjajo samo s tem, da se avto za?ne kvarit nekaj mesecev po pretekli garanciji? Sli?i se precej mo?no ?zmeden? . Jaz kot laik vso krivdo zvra?am na ?rtomarijo, katere pri dana?njih avtomobilih sigurno ne manjka.

 

Cau!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je res kaj na tem, si sigurno pljuvajo v lastno skledo in kupci nismo neumni saj ve? kako gre tisto fool me once, shame on you, fool me twice shame on me.

 

Pri garancijah 5 let in ve? pa mislim, da si lahko kar miren saj recimo pri 7 letni garanciji avto proda? pri starosti 6 let in recimo 140.000km pa ima kupec ?e vedno mirno vest, da ?e bo karkoli ve?jega narobe z motorjem bo ?e vedno krito iz naslova garancije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako,Boss.Bravo.Se strinjam tudi jaz in bi ?e dodal,da ima? v takem primeru tudi ve? zaupanja v

realne km-ker dokler je garancija se folk ne more "balinat" z navitimi km...vsaj se mi zdi da ne.. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.