Skoči na vsebino

homologacija plati??


padero

Priporočeno sporočilo

pozdravljeni!

 

mo?no da je kaj podobnega ?e bilo napisano a vendar...

 

namen imam homologirat 205/55 r16, pa pokli?em LPP in izvem, da je potrebno poslat zraven kopijo homologacije avta; toda avto je letnik 97 in ni zraven homologacijskega kartona (koliko je meni znano bi naj bli karton?ki zraven od 98 dalje). a ?enska na LPP mi zatrjuje da imajo od letnika 93 dalje vsi avti kartno?ke! ?e kdo ve kako je z zadevo naj prosim pove.

 

no in v primeru, da morm nabavit duplikat kartona - kam se je treba obrnit za mazdo???

 

hvala za debato in vsakr?no pomo?!!!!!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koker je meni znano imajo usi od letnika 94 dalje. Lahko da ga je prej?nji lastnik izgubil ali kaj podobega. Za izdajo duplikata poglej v prometno prvo registracijo ter kje je avto bil prvi? registreran (kje so se dvignile prve tablice, v kerem kraju). Nato pokli? na ob?ino in jim razlo?i da nima? homo karton?ka in ti bodo sprintal kopijo ter poslal na doma?i naslov. In pol gre? s tem karton?kom na lpp in homologera? plati??a. Ampak mislim da bo kopija karton?ka za pla?at sam ne vem to?no kok, mislim da okol 20 ? ve? ne. Velik sre?e!

 

Lp

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm-potem pa mo?no da sm js ve? ?as zmotno mislil da so homologacije od 98 dalje!

 

ampak zdi se mi pa ?udno naslednje: nikdar me ?e na tehni?nem pregledu ni nih?e vpra?al za karton, ko pa peljem na tehni?nega avto od sestre, kateri je letnik 98 pa pa vsako leto vpra?a za karton!!!????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda zato ker ima druge feltne, sumljive dimenzije gum itd.. ;) Ker druga?e jih ni? ne zanima. Kak?en avto ima? Meni ?e ni nikoli nih?e rekel, ko me je policaj ustavil sem mu ga zanala?? ponudil (ker imam alu feltne, ki so sicer original) pa je rekel, da tega ne rabi. :P Preve? serijski avto. :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je govora o homologaciskem kartonu pol ti lahko povem kako to gre!!!(imel isti problem ko sm ?el homologirat stekla)

 

Prav tako letim na LPP in se prijavim za HOMOLOGACIJO!!!

Potem opa se zaplete pri tistem malem karton?ku ki je bele barve.................... ?zmeden? nema ga!!!

Problemi in bla bla bla

 

 

Gre? na pobla??eni servis mazde in prosi? za ta karton?ek!!!

Tam pa mi pravi naj dobim podatke kje je bil avto 1. registriran!!!

(na sre?o je nism potreboval ker je pogledal v ra?unalnik in takoj na?el zadeve ki jih je potreboval)

 

Potem je po prometni vse izpisal in nato smo ?akali 3dni(lahko tudi ve?) Ko?tal je pa 7000SIT

 

Ko sm bil na vrsti ,vse potrebno kar rabim gassa na LPP nazaj ji dam karton?ek in ona mi ga vzame prepi?e podatke nato pa ga vr?e v smeti :( (js valda ?zmeden??zmeden? )

 

pol pa ?ele pride pregled in vse ostalo in na koncu s5 pla?a?!!!

Skratka veliko letanja ?e nima? vsega blizu!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D ja nekateri imajo od 94 naprej drugace pa vsi avti od 95 leta naprej imajo kartoncek,ce ga nimas ga dobis na upravni enoti kjer je avto bil prvic registriran,drugace pa dobis duplikat pri pooblascenem uvozniku za vozilo katero rabis,v tem primeru mazda uvoznik za slovenijo(sem mel isti problem pred leti z opel calibro)

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej ma mene nekaj zanima - a majo nasplo?no 323f-ke letnik 96,97,... zravn homologacije al ne? jst sm drugi lastnik in kartona nism dobil zraven (je pa mo?no, da ga je ata kam zapravil - je bil bolj tako zelo raztresen ?lovek)!

 

uklopko: ti pravi?, da ti je karton spisal kr na pooble??enem servisu-torej ?e tudi meni to uspe in mogo?e najdem kake veze mi lahko pravzaprav kr tam na servisu dopi?e mojo ?eljeno dimenzijo gum (pa mu dam neki v ?ep in je to to - no vsaj v teoriji)

 

Symon: sestra ima matiza - no pa vedno zahteva karton?ek

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

<_< kot sem jaz napisal imajo vsi avti od 95 naprej,torej mazde let.96-97 tudi,pri pooblascenem servisu ali uvozniku dobis tak dopis kjer napisejo vse podatke o avtu vkljucno z dimenzijo gum v tvojem primeru bojo to 13 in 14(ni pa nujno),oni ne morjo napisat vecjih dimenzij ker to ni zakonito,pol pa ko gres kaj homologorat ti tak ta list unicijo in dobis nov kartoncek

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nism imel karton?ka ko sm nabavil avto!!!

 

Kolikor pa jaz vem t?ko verjamem da ti spi?ejo po tvoji ?elji!!!

Jaz sm jo naro?il pri Gama centru v BTC-ju in seveda sm se zmenil tako da mi jo po?ljejo na dom!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no takole je sedaj: malce letanja sem ter tja in malce teleforniranja in...

 

pridem na poobla??eni servis v Celju in povpra?am kako je z zadevo in mi razlo?ijo, da naj bi imele 323f-ke karton?ke zraven od maja 97 dalje - prva registracija mojega avta pa je bila pi?la 2 dni prej - torej ni niti bilo zraven karton?ka!!! pa mi svetujejo naj pokli?em na MMS!

 

na MMS mi povejo, da moram na UE prve registracije dobit pa? eno ?tevilko na osnovi katere mi potem oni uredijo duplikat kartona (za pla?at 30? - vendar to pravzaprav ni duplikat, ker niti ni bilo zraven original kartona)!!!

 

no pa pokli?em na UE Nova Gorica - javi se neverjetno prijazna gospa (bi z njo kr dve uri govoril) in glej ga zlomka - js poven kaj ?elim in ona pravi da to ne bo ?lo, da moram tablice vrniti - pa seveda men ni? jasn in pravi, da bi moral avto odjavit in vrniti tablice, ker od 29.04.06 dalje avto ni registriran - no in js se ji za?nem pa smejat in ji preberem s prometne "naslednji t.p. april 2007" pa tudi njej ni? jasno - pogleda po ra?unalniku: cestnina pla?ana, tehni?ni narejen, vendar avto ni registriran!!!!!!! res zmeda - no pa se dogovoriva da naj grem tja kjer sem lani registriral avto, ker so o?itno zatupili tam - hja pa? ena uradnica ni najbolj ve??a z ra?unalnikom in je naredila totalno zbrko!!! ampak gospa z UE NG je bila tako prijazna, da je ?la v arhiv iskat omenjeno ?tevilko in me v nekaj minutah poklicala nazaj!!!

 

zdej pa stvari poslat na MMM in pa nazaj na AMD, da mi kon?no (zradno) registrirajo avto!!!!!

 

ja ni kej - kr pester dan!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ubije? jih tut takoj

take felge so samo za gledat ne pa za furat :blink:

 

Ja itak, to sm sam tko navedu...pa mislm da je 17 col max za homologacijo...mogo?e da se dajo k?ne 18 homologerat sam dvomim.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj pa se nebi dale? Saj ?e so dimenzije gum taprave in v pi?e da je ta dimenzija za tvoj avtomobil potem ti nemorejo ni?...

 

Sj problem je v tem da ?e nisem najdu plati??a 18 da bi imela T?V za 323F, no usaj od aluteca ne. 17 je maximum za homologacijo. Mogo?e k?n OZ al pa kj, sam useen dvomim.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Kolikor je meni znano in to tudi vulkanizerji znajo potrdit, morajo homologacijo plati?? in pnevmatik izven tovarni?kih meril, v Republiki Sloveniji pla?ati le lastniki tistih vozil, ki so letnik 1998 in starej?a. Homologacijski karton?ek letnik 1994 in naprej - gor ali dol. Bistven naj bi bil letnik 1998.

 

 

Kar omeni to gospe :ljubezen: ....

 

 

 

 

Lp!

 

 

P.S:

 

Pa ?e nekaj je ne....zakaj vraga kli?e? na LPP. Sami pretirano teoreti?ni poznavalci zakonodaje, ki na svojih avtomobilih ?e vedno premorejo ratkape....

 

Da ne govorim o tehni?nih pregledih zadaj.....Kolega je imel po?trihano zeleno ?rto, ki gre okrog reg. ?tevilk na tablici, pa ga ni spustil ?ez tehni?nega. Pred njim pa ?ofer sumnjivega izgleda, s stoenko, ki je imela ve? kot 30% prerjavenega plehovja na sebi (ne rjavega-prerjavenega), ki je brez problema TP opravil.

 

 

Halo.....?

 

Pokli?i kam drugam ali pa ?e bolje, ko najde? ustrezne feltne z TUV, enostavno pojdi do kakega privatnika, ki ima TP in tam po?timaj stvar do konca. Bolj so dr?avni, manj vedo o stvareh, pa ?e pla?ani so za to....si lahko misli??!

 

 

Bye!

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se na avto karkoli spremeni izven tovarni?kih specifikacij, kar se ?teje tudi ve?je/?ir?e pnevmatike je potrebno to vpisati v homologacijski karton?ek. Karton?ki so pa obvezni od letnika 94 naprej, pred tem letnikom je pa potrebno iti do uvoznika (v na?em primeru MMS) in zaprositi za kopijo orginalnega karton?ka in potem s tistim naprej urejati na centru za homologacije.

 

 

 

Edini dve firmi, ki vpisujeta in potrjujeta homologacijske zadeve sta pa LPP v Ljubljani in RTI v Mariboru, vsi ostali ki opravljajo samo tehni?ne preglede teh sprememb ne morejo vpisovati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.