Skoči na vsebino

MX-3 ?la ma?ina po gobe(V6)


323f speed

Priporočeno sporočilo

Raj? naj da 2.5, ker 1.8 je vse prej kt idealna za ?estaka! :ne vem:

 

Ej Devil, resno se spra?ujem, si ti ?e imel 1.8V6 motor, da tako ve? da "ni" idealen, zakaj - razlog, al samo predvideva? ?

 

Motor je ok, samo menjalnik je PREKRATEK, to je nave?ja napaka.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zakaj, zato ker je 1.8 GT 16v, ki ga ma trenutno Klemn notr, precej bolj divja zadevca kot 1.8 V6, zdej pa kok je pa 1.8 prostornina optimalna za V6 motor?ek, pa je tut marsikomu jasno! :ne vem: :danzoman:

 

Spid - se ti opravi?ujm za oftopik! :D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zakaj, zato ker je 1.8 GT 16v, ki ga ma trenutno Klemn notr, precej bolj divja zadevca kot 1.8 V6, zdej pa kok je pa 1.8 prostornina optimalna za V6 motor?ek, pa je tut marsikomu jasno! :ne vem: :danzoman:

 

Spid - se ti opravi?ujm za oftopik! :D

 

Divja kukr za koga. Jaz ti samo povem, da ?e bi imel ta motor bolj dolg menjalnik, bi bil 2X bolj uporaben kot 16 ventilar, ker vle?e dejansko skoz, ni treba imet cc400-4500 rpm, pa da? gas in gre, brez prestavljanja.

 

Kar se pa optimalne prostornine ti?e pa meni kot laiku razlo? kaj si sploh hotu povedat v drugi polovici stavka.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj bi morala biti V6 ma?ina obvezno ?imve?je prostornine? ReDevil tu si po moje malo kiksnil in brcnil v temo. :blink: Pozablja? kak?ne motorje ima F1 pa niso bohvekak?ne prostornine. :P

 

Tle ma? pa prav, sem na lastne o?i videl motro hondin F1 z 1.5 V10 - turbo, konji tam cca 750 km.

Druga? si pa tukaj poglejte.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.8 V6 motor je zakon!!! Verjem! Je pa grda lastnost teh mazdic, da jih lastniki niso primerno vzdrzevali (olje, pumpe in jermeni so pac predragi), sploh zadnje case ko so ti avti vredni nic. In vsak ko ga kupi, ga mrzlega tisci, kao - dok gre pac gre. Drugac je pa to eden izmed top motorjev.

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.8 V6 motor je zakon!!! Verjem! Je pa grda lastnost teh mazdic, da jih lastniki niso primerno vzdrzevali (olje, pumpe in jermeni so pac predragi), sploh zadnje case ko so ti avti vredni nic. In vsak ko ga kupi, ga mrzlega tisci, kao - dok gre pac gre. Drugac je pa to eden izmed top motorjev.

 

1.8 V6 motor je cukr?ek med 1.8 motorji... mogo?e ne po kon?nih zmogljivostih, vsekakor pa po kultiviranosti ... :P

 

ostalo pa zase govori ;) jaz sem dal na avto skor ve? ko na karkoli drugega...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.8 V6 motor je zakon!!! Verjem! Je pa grda lastnost teh mazdic, da jih lastniki niso primerno vzdrzevali (olje, pumpe in jermeni so pac predragi), sploh zadnje case ko so ti avti vredni nic. In vsak ko ga kupi, ga mrzlega tisci, kao - dok gre pac gre. Drugac je pa to eden izmed top motorjev.

 

Tud deli niso dragi ?e zna? malo poiskat in se pozanimat, lahko pri?para? do 2/3, ?e se rs dobr znajde?, druga? pa vsaj 50%.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej! ne se bat saj imajo nosilce enake 1.8, 2.0, 2.5 motorji oz se premontirajo, naprimer jaz sem montiral v xedosa 9 motor od mx6 pa ni bilo zapletov, pol sem pred kratkim montiral enemu ljubljan?anu v x9 not 2.0 V6 motor od x6 pa tut samo nosilec prestavi? pa je to to. Tak da tu ni problem.

 

Problem je v elektroniki, ker glavni ra?unalniki ne delujejo z istimi napetostmi tak, da tam bodi previden. do letnika 93 delajo ra?. pod 11V pa ni?jimi omi, nad letniko, 94 pa deluje pod 12V in vi?jimi omi.

 

Ko ste pa debatirali o menjalnikah pa je tut re?itev za tiste, ki pravijo da so prekratki, saj so res od MX6, MX3, XEDOS6, opazi se pri 3,4 in 5 prestavi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Divja kukr za koga. Jaz ti samo povem, da ?e bi imel ta motor bolj dolg menjalnik, bi bil 2X bolj uporaben kot 16 ventilar, ker vle?e dejansko skoz, ni treba imet cc400-4500 rpm, pa da? gas in gre, brez prestavljanja.

Kar se pa optimalne prostornine ti?e pa meni kot laiku razlo? kaj si sploh hotu povedat v drugi polovici stavka.

 

No jaz tud nisem expert za ma?ine, ampak tud mislim, da 300ccm na valj za osebni/?portni voz ni najbolj optimalno. ?e bi to dr?alo, bi Mazda imela ?e zdaj tak motor, pa tud drugi proizvajalci (honda, mitsubishi, subaru, nissan,...). Preve? vrte?ih se delov za tako majhno mo? - prevelike izgube - zato tudi neracionalna poraba proti 4L motorju. Glas je pa neprimerljiv!

Pa ?e to optimalno razmerje za F1 ne gre primerjati z optimalnim za osebne/?portne ma?ine, ker je namen dosti druga?en.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.