Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 karavan


buffon

Priporočeno sporočilo

Hvala vsem, sem raje preveril pri vas, ki ste ?e lastniki Mazd, ker informacija iz prve roke najve? ?teje.

 

Po vsej verjetnosti, bo pa moja prva mazdica ?e konec tedna v gara?i. :ouje:

 

LP, MK

 

Super,pol pa slikce gor.Pa ugoden nakup. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kateri je nebi vedel ?

Ugotovil sem ?ele zdaj, ko je bolj mrzlo, prej?ni lastnik mi ni ni? omenil, da ima avto webasto !

Zdaj, ko pridem do slu?be in ko izstopim iz avta se ?e nekaj ?asa sli?i ''?um'', kot bi delal kopresor.

Sem pa en dan haubo dvignil in videl, da je za akumulatorjem webasto !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moti me, ker pride zjutraj do neprijetnega vonja v kabini po webastu!

 

To je res, tudi pri meni je tako in kolikor jaz vem pri vseh, ni pa to vsaki?. Baje so nekateri posku?ali z neko cevjo Webastov izpuh speljati drugam, oz, stran od zra?nikov :ne vem: ... Pri meni ni tako mote?e.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

''Sme?no'' je , da sem avto kupil pa prej?ni lastnik sploh ni/ne ve , da ima ta avto webasto.Jaz sem pa tudi ?ele zdaj ugotovil, pa ?e to zato, ker ko sem avto ugasnil je nekaj ?asa ?umelo/brnelo in nedolgo nazaj sem peljal mamo in je za?elo v kabini ?udno smrdet in ni bila 100% , da se kaj ne ?ge oz gori <_< .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da se odklopit, sname? konektor napajanja, vendar se potem ma?ina nikoli ne ogreje na delovno temperaturo, ?e se vozi? na kratke razdalje do ~15km, kar je za motor bistveno slab?e, tako da se ODSVETUJE odklop te naprave, nisem pa prepri?an, ?e ti pri odklopu ne bo javilo kake napake.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam do slu?be ca 2km in ?e ne grem na pot mi je nepotrebno, da se webasto vklaplja in nepotrebno energijo kuri, ker tudi v teh 2km ne naredi revolucije.

Toyota ima za take primere tipko za izklop webasta.

 

Verjetno ima tudi svojo varovalko, da nebi bilo treba ravno konektorja dol vle?t.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? sicer prav, ?eprov je pa treba vedet da na kratke relacije pa pije dizl 20 in ve? litrov, dokler ni segret, tko da beda na celi ?rti! <_<

 

Pomoje bi bla optimalna re?itu, kupit neko gajbico, bencinsko jasno, za tole takratko furo, dru?inska makina pa bi bla pol za une bl orng fure, ker ob takelem ne-segrevanju se motor dobesedno uni?uje! :ne vem: :(

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e zdaj imam dva avta (1*?enin in 1*moj), si naj stro?ke ?e z enim delam, ni pogojev, raje firmo Mazda to?im, da naj v navodila in reklamo napi?ejo, da njihovi dizli niso namenjeni kraj?im vo?njam, kot 15km.

No pa ni stvar v tem, do zdaj sem imel Pasata, Vectro in Honda pa jim isti princip vo?nje ni delal preglavic tudi NOBENIH nepredvidenih stro?kov.Zato mislim, da tudi z Mazdo glede tega ne bo problema , ker skrbim in servisiram avto, kot malo kdo!

 

Samo ugasnil bi rad webasto, razen ?e s tem res ?kodujem motorju, potem ne pride vpo?tev!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam slubzo dvakrat dlje kot ti (se pravi 4.1km v eno smer) in grem s kolesom ali pa z busom...

Tako:

1. se ne zivciram z voznjo po mestu

2. ne zgubim casa brezveze

3. stroski so manjsi

4. pa se za okolje skrbim :)

 

Drugace pa, kot smo ti rekli webasto je samo dobra stvar in brez njega je definitivno samo slabse. Tako da ne razmisljat da bi ga odstranil pa naj te ne moti toliko tisti zvok (ne vem kako je s tem smradom, ker pri meni ga ni)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj niso webasto izpuh speljali skupaj z izpuhom motorja :ne vem:

Druga?e pa res speljati izpuh webasta bolj nazaj, vsaj na polovico kabine, da ne bo notri vleklo plinov

 

Verjetno je res to dobra re?itev. :bravo: Sem prebral na It.forumu glih prej,da se dare?it tako to neprijetnost...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.