Skoči na vsebino

knjige,..


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Ekola en updejt pri mojem glodanju knjig :)

 

-Sveta kri in sveti gral se zmeraj caka nekje na polovici, po pravici me ne mika, da jo sploh koncam.

 

 

 

mnja,..sva na istem :) opis knjige zadej je veliiiik bl zanimiv kukr knjiga,..oz tko bom rekla,..tema je ?e ql,..sam napisana je zlo na dolgo?asen na?in,..

 

ledena prevara je pa ql :bravo:

 

 

js sm pa ?e k?n mesc nazaj za?ela brat James Patterson: Podlasica ampak zard pomankanja ?asa stojim nekje za 100 strani ?e par tednov <_<

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mnja,..sva na istem :) opis knjige zadej je veliiiik bl zanimiv kukr knjiga,..oz tko bom rekla,..tema je ?e ql,..sam napisana je zlo na dolgo?asen na?in,..

 

Na zacetku se kar gre, potem pa zacnejo s hudim tempom forsiranja letnic, kdo je komu kdaj in zakaj, ob pogoju, da ni cesa bilo takrat in da ni blo nekoga, da bi bil s kom ob tistem, ravno takrat ko so vsi juho jedli. V takem stilu so zacele ze meni crke letati pred ocmi. Enostavno mi ni bilo vec jasno, kje se kaj dogaja in zakaj se dogaja. Mogoce spet najdem moment in jo koncam, a se mi ne zdi, da bi bilo to kmalu. :)

 

V bistvu sem jo zacel brati, da vidim koliko je na temu, da je Dan Brown skopiral od njih ter spisal Da Vincijevi sifro. Verjetno je pridobil kar nekaj uporabnih informacij iz te knjige, lahko pa se je preprosto dokopal do istih virov, kot avtorji te knjige. Sej te avtorji niso nich novega pogruntali, samo "strnili" so kar so ze drugi napisali in pogruntali. I guess... :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kera knjiga pa pol sledi? :D

 

 

Holly grill..... :hohoho: Al pa Naslednji? bom pa vse pojedo...... :P:hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Trenutno berem "Logic Pro 8 User Manual". 1030 strani uporabnega branja, v zvezi s programom za snemanje glasbe.

 

Intrige, spletke, zarote ... ni jim konca :hohoho:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ti unicim konec.... ikone nikoli vec ne najdejo. ;):P

 

Edit: update za knjigo Utehe Filozofije, se zmeraj ni pri koncu, a se mi vedno bolj dopade. Mogoce mi na zacetku niso odgovarjale teme, zdaj sem pa naletel na nekaj zanimivih vrstic...

 

Edit2: Evo filozofiranja je "zaenkrat" konec :). All in all knjiga se mi dopade in mi odprla nekaj novih tem za raziskovanje in tuhtanje. Zdaj se pa mudim z Dan Brown ~ Ledena prevara.

 

Edit3: Vceraj koncal z Ledeno prevaro. Zanimivo branje ampak vseeno malce rezocaran. Ogrodje zgodbe, me je vec cas spominjalo da sem nekaj podobnega ze bral in vem kje, Da vincijeva sifra. Drugo okolje, druga tema, potek podoben, nabor likov podoben... mah ne bom prevec izdal.... :) Zdaj sem se zalucal brat nekaj o psihologiji... tko da ne bo nobenega novega edita, vsaj ene par tednov... :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

kon?ala:

 

James Patterson - Podlasica

 

 

Pa jaz nadaljujem zaj. :bravo:

 

?e vedno nedokon?ana:

 

Sveta kri in sveti gral

 

 

Pa ?e en cajt bo,ker je knjiga v MB. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od natisnjenega besedila bolj malo mogoce ksna revija al pa cajtng zutri al pa med glavnim odmorom ob kavi seveda drugace pa med poukom krzanke in sodku doma pa kot vecina tukaj najvec preberem na slovenskem mazda forumu

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kon?al:

 

Imperator: Rimska vrata ~ Conn Iggulden

 

 

Kot ?e naslov pove, se zgodba su?e okoli sarega Rima in Juliju Cezar-ju. Ni slabo branje. Ve? ali manj izmi?ljena in prikrojena zgodba z le malo to?nimi podatki, ampak mislim da to ni bil avtorjev namen.

 

Ob priliki si nabavim nadaljevanje te knjige.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

In prilika je bila :D

 

Nabavil in prebral se dve knjige iz tega sklopa Smrt Kraljev in Polje me?ev. Prebiram pa ?e zadnjo iz tega sklopa, Bogovi vojne.

 

Zdaj ko se bli?a poletje, priporo?am slede?e knjige kot zanimivo in lahkotno branje, ki bo popestrilo lenarjenje na pla?i. :D (no mene je danes speklo ko hudica, ko sem se spozabil na soncku ob branju zadnje knjige). sramezljiv

 

Medtem sem se lotil branja dokaj znane knjige: Ime ro?e ~ Umberto Eco. Za?etek je te?ak, upam da me kasneje potegne not.

 

Freud-ovi spisi so trenutno na stranskem tiru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh,..bl te?ko, da te bo potegnil not,..vsaj mene ni in sm jo prebrala ?ist iz trme,..

 

tista sveta kri in sveti gral me tud ?aka ?e cel let,..

 

 

je pa super knjiga nadaljevanje knjige"Vrtnice so rde?e..." "...violice so modre" od Pattersona :bravo:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno jo bom tudi ja zkoncal iz ciste trme, ker skos neki pravjo kok je to huda knjiga in bestseller oh in sloh...

 

Sveta kri in sveti gral sta pri meni ze odpisana. Itaq vec ne vem zakaj se gre, tako da bi moral se enkrat od zacetka, to se mi pa tudi pod razno ne da.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Atlantida ~ David Gibbins

Izognite, pri?parajte dnar, ta knjiga je sranje. Naslov pove vse o ?em naj bi se ?lo, zaplet, liki,ma vse je nedodelano in popolnoma dolgo?asno predstavljanje in razvijanje same zgodbe.

 

Veliki Rajh 1964 ~ Robert Harris

Dobra knjiga, ne vr?e te na rit, te pa vseeno kar potegne not.

 

Zdaj pa berem:

Roman Warfare ~ Adrian Goldsworthy (Rim in njihove taktika bojevanja)

Zaenkrat OK, ampak mislim da ne bom dobil odgovore na vpra?aja, ki me zanimajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Roman Warfare je fertik, nisem dobil odgovore katere sem iskal.

 

Premlel sem pa ?e slede?e bukve:

 

Frank Joseph ~ Destruction of Atlantis; modrovanje kje bi lahko bil Atalntis, kdaj je bil uni?en, kako je bil uni?en, povezovanje in primerjave razli?nih ljudskih zgodb, ki so namigovale na Atalntis. ?e vas take zgodbe ne vle?ejo, se je ognite.

 

Stephen King ~ Blaze; v?e?na knjiga. Zgodba o nekem zaostalem ?loveku, ki ugrabi otroka za odkupnino. Zanimv na?in pripovedovanja ?ivljenske zgodbe glavnega lika, kot tudi njegovega "podviga".

 

Michael Crichton ~ State od Fear; dobra knjiga, ki se dotakne teme globalnega segrevanja, tolma?enja znanstvenih raziskav in spletk, ki izkori??ajo paniko za profit. Priporo?am, ?aprav je eden izmed glavnih likov dokaj te?en.

 

Zdaj berem:

William Gibson ~ Spook country

 

Danes sve?e nabavil:

Michael Crichton ~ Prey

George Orwell ~ 1984

Allain de Botton ~ The Art of Travel

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

William Gibson ~ Spook country; tale knjiga me je malo namu?ila. Ni me tok potegnil not, cel cajt ne ve? kaj se dogaja, ?ele v zadnjih 20 straneh vse skupaj dobi nek smisel. Verjetno bo kako nadaljevanje.

 

George Orwell ~ 1984; Big Brother in kontrola mno?ic. ?e vam tripajo take teme je to skoraj obvezno branje.

 

Michael Crichton ~ Prey; jo berem zdej. Nanotehnologija.... zadeva je kar spooky.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.