Skoči na vsebino

rx 8 problem z motorjem


Priporočeno sporočilo

pozdravljen

 

Sm nov lastnik mazde rx 8 kupil sm jo pred kakim mecem avto je letnik 2004 zdaj ima pribli?no 50k km. Pred kratkim sm na kar nekaj forumih zasledil da se tem mazdam zelo kvarijo motorji in tudi na avto.net sm na?el nekaj lastnikov ki so ?e menjali motor. ?lo najbi namre? za nekaj v zvezi s katalizatorjem da se ta zama?i in pote zariba ?e motor. Zanima me ?e je tudi tle na forumu kak?n ki je imel podobno te?avo s svojim rexijem in pa kako se da prepre?i tak?ne stvari.

 

 

p.s. druga? je pa auto super in sm znjim ful ful zadovoljen samo smo zdej sm mal u strahu da nebi ?e meni kej ?lo falit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e folk ne gleda olja (RX-8 ga porabllja, pi?e v vseh navodilih, pa uporablja napa?no olje) ga zamanjka ni druge izbire kot da ribne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam revolution L opremo pa 231km. Z autom sm pa zaenkrat res ful zadovoljen sm pa malo po ameri?kih forumih gledu in sm vidu da jih je tm kar neki k so menjal motorje ?e pr 50k km, tko da sm se odlo?u ?e malo tle na forumu poupra?at ?e je ?e kdo imel probleme s tem.

 

Mazda je naredila vpoklic 2004 in 2005 motorjev zaradi te napake leta 2006 in ?e to za tiste motorje, ki so bolj v vro?ih de?elah, ker tam so uporabljali malo druga?no olje.

 

V glavnem Mazda priporo?a, da uporablja? seveda njihovo Dexelia olje, ?eprav najbr? je va?no samo da uporablja? mineralno olje istih specifikacij, kot pi?e v navodilih za uporabo. Pa vsake toliko ?asa teraj avto v vi?je obrate tam do redlina, da se odprejo vsi ventili in da se ti ogljik ne nabira v motorju. Prej?nji lastnik moje, ki je imel avto samo pol leta je dal notri sinteti?n olje Castrol in ko sem ga kupil mi je v leru mal tresl avto. Potem sem pa po enem mesecu peljal na servis in dal notri originaln olje in mi sedaj ne trese ve?.

 

Pr moji je bil motor garancijsko menjan s strani prvega lastnika pri 60k km. Tako da sem kupil v bistvu avto s 70k km, ampak samo z 10k km prevo?enimi z novim motorjem. Zato sem tudi kupil to.

 

Napi?i ?e kolk ma? kej porabo. Sam tko informativno, ker tukaj na forumu je par ?arovnikov, ki so imeli konstantno povpre?no porabo 11-12l na 100 prevo?enih km in smo se ?e nekaj kregali okrog tega. Me zanima kolk je bla taka neagresivna vo?nja dobra za motor, pomoje so ga ?ist zadu?il.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Napi?i ?e kolk ma? kej porabo. Sam tko informativno, ker tukaj na forumu je par ?arovnikov, ki so imeli konstantno povpre?no porabo 11-12l na 100 prevo?enih km in smo se ?e nekaj kregali okrog tega. Me zanima kolk je bla taka neagresivna vo?nja dobra za motor, pomoje so ga ?ist zadu?il.

 

 

Poky ?arovnik.press :hohoho::hohoho::hohoho:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa najbolj?i post na katerega sem naletel, zakaj naj bi Renesis ma?ina ?la po gobe:

 

Ok, I can see you're unhappy. However, I am not the cause of your delimma and, that being said, might I suggest that we leave the attitudes aside and focus on the issue at hand. The two common reasons that rotary engines fail are: #1. loss of compression due to rotor apex seals becoming seized

in the rotor. When this happens, combustion actually leaks from one chamber into the next causing pre-ignition or detonation (pinging) spark-knock, all of which are the same thing. In a rotary engine this also usually causes a severe lack of power. #2. loss of compression due to rotor housing damage due to overheating or lack of lubrication. The underlying cause of these issues differ. The apex seals seize or become stuck because of carbon buildup. Which could be caused by infrequent oil

changes and or poor fuel quality. The rotor housing damage occurs when the combustion chambers are exposed to extremely high temperatures, and the special alloy coating flakes off and subsequently causes causes basically

the same symptoms. Mazda knows all about these problems and has spent millions trying to engineer these rotor housings to withstand high combustion temps. and alleviate these issues. Believe it or not Mazda actually cares very much about your safety #1 as well as your continued

satisfaction as a mazda vehicle owner. A recall was issued in 2006 titled

recall 4206f. This recall envolves a fairly extensive inspection of every

Rx8 produced from the first to roll off production in the fall of 2003 until some time in 2005 when the changes were phased into production.

Briefly the recall involves replacing the leading spark plugs with an up

dated plug. Inspecting the catalyst efficiency with data stored inside the PCM (powertrain control module) known to us as mode 6 data, and re-programming the PCM to a new calibration which allows more oil to be injected into the rotor housings. This is just the standard part of the recall. It gets much more extensive depending on whether there are any previous customer complaints of severe lack of power or stalling issues.

This recall has once again cost mazda millions of dollars to prevent an issue which actually happens on a very small percentage of Rx's. I service

many, many Rx8 vehicles that belong to owners who are happy to own them.

I would like to point out that whatever dealership you are dealing with concerning these issues is probably not the one I work for. Also I'd like to add that the dealership personnel you speak to directly most likely is a service writer or maybe you've spoken to the service manager, but nonetheless these people deal with people, not cars. It is certainly possible that your stalling concern is not caused by engine failure but

some other problem. Without personally working on your vehicle, I'll probably never know for sure. I suggest you take your vehicle to a different dealership, have a sit down with the service manager and explain to him/her all of your issues past and present. You may also contact the

regional customer service rep. using the 800 number in your owners manual.

Good luck to you and your family.

 

 

Poky ?arovnik.press :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Mogo?e je samo une magnetke uporablju :hohoho::hohoho::hohoho: . Jah n? no sej verjamem da je mel tako porabo, sam ne vem kolk je to dobr za tak avto (beri ?e zgornji post, zakaj ma?ina odpove). S temi ?arovniki se samo mal hecam.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba je pa? odvisna od na?ina vo?nje tko da nevem to?no po ob?utku bi pa mogal bit tam okrog 14l/100km ko se grem pa malo vozit po ovinkih pa ga malo stiskat na visoke obrate pa gre pomojem tudi proti 20l, kdaj mam ob?utek da ne rabi n? kdaj pa pije use odvisno od voznika, ?e bi pa gledu na porabo bi kupu kakega dizla, kar se pa ti?e porabe olja pa ta ni tko huda kakr so me stra?li predn sm kupu avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?arovnik gor ali dol........ <_< ?e bi se hoto lagat,bi napisal,da mi je pila 8 litrov.Tak,pa dragi moji fantje,?e bi v celoti prebrali kaka je bla moja vo?nja(sestava poti),da sem mel tako porabo,bi vedli,da se nisem lagal,ker pa niste,pa lahko ?ivite v svojem svetu,jaz se ne mislim kregat glede tega,ker nima smisla. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.moj-album.com/album/9926351/ tukaj je neki slikc avto sm kupil v kr?kem zdaj je pa ve?inoma v ljubljani ker tam ?tudjram ?ez vikende pa v novi gorici.

 

Aha, tega se spomnim z avto.neta. Prodajal ga je ene 3-4 mesece Peter Buneti? in ma spredi dodan spojler ob straneh pa dodane pragove. Mislm da je to tisti ?lovek, katerega bratranec ima rde?ega Mitsubishija 3000gt in sta enkrat tudi slikala avte skupaj, slike so ble pa tuki http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=3159 , sam jih zgleda ni ve?. Kej ve? pa ne vem. Kaj pa ?tudira? tukaj v Ljubljani? Ene parkrat sem videl eno rde?o 8-ko, na poti v slu?bo samo nisem videl tablice.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.