Skoči na vsebino

?trihanje MX-5


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Sam en vpra?anje;

 

dons sm se pogovarju z 2mi li?arji, kok bi ocenil ?trihanje Miks V, pa je prvi reku 1000, drugi pa da vsaj 800 cekinov, zdej pa se men zdi to od hudi?a drago, ?e pra?u sm, ?e mi misl ?e streho ?triht, pa je en reku, da ?e ?e ne vem se mora use ?trihat dvakat, torej tut streho, pol sm mu reku da je kabrio, pa ?e zmer ne vem ?e jo neb on ?e zmer ?trihu! <_<:D

 

Se prav a se tut vam zdi mal velik cekina za tak mejhn vozek? :whatever::rolleyes:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne. Cene so tak?ne, ? je naredil svoje, tak?no delo pa tudi ni ma?ji ka?elj. Kdor je ?e delal sam kaj podobnega (ampak mislim res kital, ?merglal se j***l s tak?nimi zadevami) je rekel, da je li?arska dohamorna in te?ka. Poleg tega je na koncu treba ?e ?trihniti do pikice natan?no, ker ?e ne bodo stranke norele...

Feltne ki so speskane so bile ?e mala ?ala, za ?mirglanje NXa sem pa izgubil ?ivce zato je pa spet za?ela sekat ven iz blatnika. Jap, bo treba ?parat za li?arja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Model ?trihanje ni samo ?trihanje, je ?e veliko drugega zraven, kitanje, bru?rnje, ?prickit, bru?enje, barvanje in na koncu ?e prozoren lak, ?e ho?e? da se avto ?ajna. Se ti zdi malo dela ? <_<

Pa ?e ho?e? orng met po?trihane feltne si takoj na 80-100?, pol pa primerjqaj to z celim avtom. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam. ti sploh ni reku velik ce bo res konkertno naredu, se pravi brusenje, kit, spric kit....

sm to delov na svojmu prejsnmu pa sm strihov samo zadni blatnik pa mi je vzelo cca 8 delovnih ur, licarju bi to verjetno vzelo manj casa. za cev avto moras racunat pa porabi pro. licar cca 20 -25 delovnih ur (pod pogojem da je to konkretno narejeno

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem dal jaz barvati avto ?e s tistih ?asov ko je bil zbit. me je li?anje pri?lo takrat v tolarjih 25000 za m2 takrat sem pla?al 120k sit za barvanje obeh bokov sprednjega in zadnjega odbija?a- s tem da sem avto sam raztavil in potem tudi nazaj sestavil in ?e kupon?ek ssem imel za zadnji odbija?. koliko je sedaj barvanje pa ne vem to je bilo ene 3 leta nazaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kvaliteta barvanja je odvisna od cene (med drugim). Za 1000 in 800 bo? dobil nekvalitetno - po moji oceni :D

 

No...sicer je tut vlka razlika, kaj se barva. In ?e bo avto iste barve. ?e ve?je vpra?anje pa je kaj je s podnom. Tak da....jst vem, da ?e bom kdaj sestavljal en spodoben avto, ki bo imel bodykit in bo cel ?trihan, mislim, da ne bo ?trihanje pod 2000?, prej 3000?. Kvaliteten material je tut drag in ga ne gre ravno malo. :(

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbols, da par sprejev kups, pa mogoce sisisisija aktiveras... :P

 

:bravo::bravo::bravo::bravo:

 

pa kak :cheers: - ravbar zraven.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sam en vpra?anje;

 

dons sm se pogovarju z 2mi li?arji, kok bi ocenil ?trihanje Miks V, pa je prvi reku 1000, drugi pa da vsaj 800 cekinov, zdej pa se men zdi to od hudi?a drago, ?e pra?u sm, ?e mi misl ?e streho ?triht, pa je en reku, da ?e ?e ne vem se mora use ?trihat dvakat, torej tut streho, pol sm mu reku da je kabrio, pa ?e zmer ne vem ?e jo neb on ?e zmer ?trihu! <_<:D

 

Se prav a se tut vam zdi mal velik cekina za tak mejhn vozek? :whatever::rolleyes:

 

Si pa posre?en tip. Samo barva, da lahko z njo pobarva? celo karoserijo (to pomeni 2-3 sloje), te stane od 250 EUR naprej. Potem pla?a? ?e za delo - kitanje, priprava, razma??evanje, rezanje, tol?enje, bru?enje, su?enje v komori, pucanje orodja itd. Kje pa je ?e lak in drobnarije, po katere bo? moral skakat, ko bo? avto pripravljal?

Jaz imam kolega avtoli?arja in pri njem bi me barvanje celotnega avta stalo minimalno 200 EUR, v kar je v?teto tudi to, da jaz avto pripravim sam, ga pokitam in vse, on ga samo porine v komoro in ?pricne. Ampak to pomeni, da na koncu pride avto ven iz komore ?e lep?i kot nov. Meni se spla?a v vsakem pogledu. :)

 

To je ena taka avtomoto stvar, da ?e nima? prijateljev ali ugodnih mo?nosti v tem poslu, se ti sploh ne spla?a ?esa takega izvajati.

 

Sicer pa, ne vem, od kdaj se avtoli?arsko delo odmerja v povr?inah (delam vsako leto pri avtoli?arjih) ... A to pomeni, da ti upo?teva tudi konture in podobno? My ass. Tista barva, ki se vr?e stran, ker je prakti?no neuporabna, saj je le za en specifi?en fini?, se tudi obra?una. Delo se obra?una po urah, material po kilah (barve in kiti) in enotah koli?ine (brusni papir itd.). No, ta gospod, s katerim ve?krat sodelujem, dela sicer prete?no za tuje stranke, tako da je mo?no, da ima nek doma?i pocar svoja merila.

 

 

Aaaargh, gremo ?parat za delE in delO. :D

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer pa, ne vem, od kdaj se avtoli?arsko delo odmerja v povr?inah (delam vsako leto pri avtoli?arjih) ... A to pomeni, da ti upo?teva tudi konture in podobno? My ass.

 

To?no tako tvoja rit NE VE da se ?e od nekdaj upo?teva povr?ino katero li?ar pedena, tudi zavarovalnica pla?a barvanje samo v kvadratnih metrih, ?e ne verjame? polki? na zavarovalnico. tako ali tako zaokro?ijo na gor, tako da tisti vogali, nagnjene in zaobljene povr?ine pridejo pokriti.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.