Skoči na vsebino

Aditiv za diesel


Priporočeno sporočilo

Motoklub medvode. :bravo:

V kranj pa ziher ne hodi? skoz ?k.Loko, ampak jo na jeprci pi?i? naravnost.

 

Res je... v bistvu pridem na Jeprci ponavadi sele na glavno cesto Medvode - Kranj :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e tehleh ropotanj izpod pokrova motorja, se mi zdi (glede na ?t. dizlov, ki sem jih do sedaj sli?al/vozil), da je to neke vrste tipi?ni oz. statisti?ni feler oz. posebnost "po dizajnu". Sem se pa mal spustu v tehnologijo sodobnih dizlov (po Wikipedii) in pri?el do taiste teorije, za katero i??ete re?itev:

?e so ti zvoki tak?ni, kot so tam govorijo, potem bi lahko zaklju?ili tudi k problemu neoptimalnega me?anja zmesi goriva in zraka (Detonation), kar ima za posledico neoptimalno fronto v?iga zmesi in kar posledi?no privede do "ropotajo?ega" zvoka (hkrati pa menda tudi k znatnem pove?anju temperature v cilindru). Na tej osnovi pa lahko sumimo sistem vbrizga goriva oz. najverjetneje kar same ?obe. Mogo?e bi v tej fazi res prvo lahko probal z nekaj mese?no uporabo aditiva / ?istila za sistem vbrizga goriva, nato pa ?ele menjava ?obe. Kar se pa ti?e diagnoze, bi se pa pomoje ziher to moralo nekako videti na testerjih za ECU.

 

Varianta 2, za katero prav tako ne morem re?i, kak?en je "njen" zvok (strojniki, mehaniki bi to naj bolje obvladal :rolleyes: ), pa so "raz?telani" ventili, ki pa imajo za nastavljanje mehani?no nastavljive vijake (- http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_...282.0_MZR-CD.29

 

Diesel motorji so na?eloma bolj "prone" za to to?enje, vendar imajo sodobni "common rail" motorji bistveno ni?ji nivo teh zvokov (dokler vse dela kot mora, po tem pa :whatever: ). No, sej ubistvu nism n? novga povedu, sam mal potrdil ideje :P

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.