Skoči na vsebino

Na tehni?nem sem ga napihal :)


Priporočeno sporočilo

V?eraj sem delal tehni?nega in na moje veliko presene?enje prvi? ni ?lo skozi zaradi preve? plinov. Na AMZS so mi napovedovali menjavo katalizatorja, mogo?e lambda sonde pa kake dihtunge ipd ...

 

Na sre?o Gantar iz Naklega (na? lokalni mojster za izpuhe) ravno takrat ko sem bil pri njem ni delal, ampak je bil na malici, tako da sem se potem napotil na Mazda servis. Na mojo veliko sre?o, saj bi v nasprotnem primeru imel ?e nov katalizator in bi bil ob 35k+. No na servisu so mojstri priklopili ra?unalnik in resetirali oz. nastavili elektroniko. Sicer z malo nezaupanja, da tak poseg lahko prinese rezultate, sem ?el na tehni?nega in glej ga zlomka, plini povsem normalni.

 

Prvi? ko sem bil tam in ko so namerili preveliko vrednost so kar trije buljili v monitor in se spogledovali od kod pri takem avtu tako visoka vrednost in neverjetne ?tevilke. Kako so gledali ko sem pri?el z nastavljeno elektroniko in so bile vrednosti povsem normalne, pa najbolje poka?eta ta dva smajlija: :blink::huh:

 

Spet se je izkazalo da Mazda le ni od muh. :D Posebna zahvala pa gre avtohi?i Mo?nik, kjer so se takoj posvetili mojemu avtu in vse skupaj uredili brezpla?no.

 

Mogo?e ?e rezultati prvih meritev, ki sem jih potem dobil za spomin (dopustna meja za CO je 0,5!):

 

CO%: 1,38

CO% pri povi?anem ?tevilu obratov: 1,13

Lambda: 0,96

 

Pa ?e druga meritev s spremenjeno elektroniko:

 

CO%: 0,05

CO%: pri povi?anem ?tevilu obratov: 0

Lambda: 1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.