Skoči na vsebino

Mazdinem ra?unalniku se je zme?alo...


Priporočeno sporočilo

?ivjo!

No, i??em po netu ?e kak?no uro ali dve pa nikjer ne najdem podobnega problema. Danes pridem domov iz morja, spravil vse iz avta, ga ho?em parkirati na njegovo stalno mesto in glej ga zlomka. Moji Mazdi 6 se je zme?alo. Cagarje nabije do konca in nazaj, en segment lu?k, ki so skupaj se pri?ge na armaturki in to je to. Avto pa ne bu in ne mu. Samo cagarji do konca. O sranje. O?itno je nekaj z ra?unalnikom. Odklopim akumulator in povnovno poskusim pa isto. Poskusim v?gati z drugim avtom in je isto.

 

Je imel ?e kdo kak?ne podobne problem?

 

Potem sem ?e malo posku?al. Centralno ne dela, samo nekaj klikne. Lu?i ne delajo oz. delajo vsake toliko ?asa, pa ?e takrat nekaj klika v eni ?rni ?katlici na levi voznikovi strani pod pokrovom motorja.

 

Zdaj sem pa ?e malo zakrbljen....

 

lp

m

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje je ?e crknil oziroma so celice prebile.

 

Hm....Ko sem izvedel, da je mo?no, da je akumulator mi je seveda odleglo. Ampak potem sem pripeljal drug avto, vzel kable, ter poskusil zalaufat in je bilo povsem isto. Sem pa medtem ?e ugotovil, da mi v ?katlici z varovalkami pri motorju nekaj ?krta. In to je Glow Relay. I??em po netu, pa ni? ne najdem pametnega o tem...No, morda je ?isto drugje napaka, pa ta rele pa? nastrada....Ampak ?e pri?gem lu?i malo delajo, malo ne, vmes pa tudi ta isti rele ?krta....

 

Hm, no ja..Danes bom malo te?je spal o?itno....

 

lp

mk

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm....Ko sem izvedel, da je mo?no, da je akumulator mi je seveda odleglo. Ampak potem sem pripeljal drug avto, vzel kable, ter poskusil zalaufat in je bilo povsem isto. Sem pa medtem ?e ugotovil, da mi v ?katlici z varovalkami pri motorju nekaj ?krta. In to je Glow Relay. I??em po netu, pa ni? ne najdem pametnega o tem...No, morda je ?isto drugje napaka, pa ta rele pa? nastrada....Ampak ?e pri?gem lu?i malo delajo, malo ne, vmes pa tudi ta isti rele ?krta....

 

Hm, no ja..Danes bom malo te?je spal o?itno....

 

lp

mk

 

Sigurno je akomulator. ;) Ni to stoenka,da ga bo? palil z kabli.Naj ti avtoelektri?ar zmeri akomulator in je.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo ja, celice akumulatorja so v stiku, zato ga tudi s kabli ne more? v?gat.. <_<

Probaj priklopit drug akumulator, brez tvojega,ki je o?itno izdihnil.. :(

Rele pa itak ?trka, ko nima dost napetosti...

 

 

Vse res ka?e ja, da je akumulator. Sem mojega odklopil, pa enega drugega priklopil, pa je bil sicer pre?voh, da bi zalaufal, ampak vsaj centralno zaklepanje je za?elo delat, pa malo je celo obrnil motor.

 

Akumulator sicer poka?e 12,95V ampak, ko ga obremeni?, recimo, da ho?e? zaklenit avto pa pade na 9V.

 

Je pa problem, da ima 95Ah akumulator in ker je danes praznik ni nikjer za dobit tak?nega..Bom moral po?akati do jutri, da se kak?en servis odpre...

 

lp

m

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ola,

 

sem imel isti problem in 100% je akumulator zani?.

meni se je to zgodilo v Italiji 100 km od prvega servisa ali bolj?e trgovine in smo dali potem notri nov 75 A akumulator. od tega je ?e dve leti in je popolnoma brez problemov.

tudi mi smo probali na kable v?gat ampak je ?lo samo prvi? potem pa je avto samo v?gal in takoj crknil ker je bil akumulator fu?

 

lp, t

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse res ka?e ja, da je akumulator. Sem mojega odklopil, pa enega drugega priklopil, pa je bil sicer pre?voh, da bi zalaufal, ampak vsaj centralno zaklepanje je za?elo delat, pa malo je celo obrnil motor.

 

Akumulator sicer poka?e 12,95V ampak, ko ga obremeni?, recimo, da ho?e? zaklenit avto pa pade na 9V.

 

Je pa problem, da ima 95Ah akumulator in ker je danes praznik ni nikjer za dobit tak?nega..Bom moral po?akati do jutri, da se kak?en servis odpre...

 

lp

m

 

Poglej na bencinskih pumpah, mislim da jih imajo... :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej na bencinskih pumpah, mislim da jih imajo... :P

 

Sem pregledal vse bencinske v moji bli?ini-male in velike, vendar 95Ah nimajo nikjer. Zato sem vzel 75Ah, saj v tehni?ni knjigi pi?e, da naj bi imel ta avto akumulator 70Ah. Zakaj je ?e potem 95Ah notri?

 

In kakor sledim po netu, je ve?ina tako na hitro crknjenih akumulatorjev prav Mazdinih original 95Ah. Avto sem kupil rabljen, akumulator je bil pa menjan pred enim letom, seveda pri prej?njem lastniku. Nekam hitro je crknil a ne? No, ja..Va?no, da sedaj avto dela...

 

Me pa jezi predvsem to, da se avto tak?no "neumno" obna?a, ?e pa? akumulator ne da od sebe kar bi moral. In ?e se za to ve, bi lahko to pisalo knje v navodilih, ne pa da pre?ivim no? na internetu in izvem kar bi moral izvedeti ob pogledu v knjigo z navodili.

 

Kakorkoli ?e, upam, da je to re?eno, ter da bo avto ?e naprej delal tako kot je delal do sedaj....

 

Je pa dobra izku?nja za naprej...

 

lp

m

www.zongler.info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.