Skoči na vsebino

Mx-3


Thor

Priporočeno sporočilo

Sej verjetn je blo kej podobnga ?e objavln, sam mene zanimajo va?e izku?nje z mx-3, namre? kupujem eno 1,6 DOHC od 1995 naprej. Zakaj je tolk novih v Sloveniji tolk mal, al ji pa noben ne prodaja? Aja pa kaj se pr temu avtu ponavad najprej pokvar, oz. na kaj moram bit ?e posebi pozoren pri nakupu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm....baje so najbolj pogoste napake na mx-3 okvara elektricne instalacije....ampak jaz s tem nisem se nikoli imel tezav...

 

edino, kar sem imel probleme, je bilo tesnilo vetrobranskega stekla na voznikovi strani, ko je popustilo, mi je zacelo po A stebricku puscati voda v avto...

 

ce pa je kaj bolj specificno za DOHC motor, pa bo kdo drug povedal, moj je SOHC...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

novih je bolj malo blo kupljenih verjetno, ker so relativno zanesljive in imajo sorazmerno nizko vrednost, jih malokdo prodaja.

 

vozim V6 letnik 92 in nimam nekih problemov, ?eprav nisem kupil tip-top avta.

so finte ki si jih pa? s?asoma sam zrihta?, ker servis ni najbolj poceni... to se pa? vsak sam odlo?i

 

te?avnostna obmo?ja so (za katere sem jjaz kje prebral)

 

- razdelilec v?iga, kabli (starostno pogojeno)

- stikala za elektri?ni pomik stekel (se dajo lepo o?istit, ?eprav je za+ebano delo)

- meni je tudi voda tekla notr pr stebri?ku(nafilal silikonski kit)

- stabilizatorske pal?ke, amortizerji (podvozje)

- notranjost sprednjih ?arometov

- ?kripanje v zadnjem predelu vozila (verjetno pogojeno z obliko)

- tesnila okrog stranskih stekel na vratih drsijo proti zadnjemu delu vozila

- mogo?e ?e kaj, samo se ne spomnim....

 

 

je pa avto enkratne oblike in se zelo lepo pelje, ?lovek bi si za?elel ?e mo?nej?i motor, pa bi bil vozek prava raketa :)

 

?e te zanima ?e kaj specifi?nega pa kar vpra?aj, nas je kar nekaj voznikov MX-3 tukaj

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp,

tudi sam imam mx3 V6 sicer ?ele 2 meseca, cca. 4k km.

Kupil oz. dobil v menjavo sem bolj zanemarjeno, najprej sem mislil, da bo to bolj prehoden avto. Ampak V6 me je prepri?al. Motor je v izredno dobrem stanju in zaenkrat dela lep?e kot marsikateri nov. Nobenih mehanskih zvokov, dobro potegne, popolnoma suh, po 4k km na pal?ki ni zaznati porabe olja kljub priganjanju, ker ko pohodi?, zasli?i? bo?anski glas. Tudi s porabo se da, ?e se zna? s tem avtom normalno vozit, z lahkoto shajati malo nad 8 litri, pa si ?e vedno med hitrej?imi v prometu.

Menjal sem kon?nike stabilizatorja, prednje diske, vse plo??ice, olje (5W 50), dodal ?portni filter, obnovil izpuh, menjal sem ?e vse okoli zadnje police (nosilci zvo?nikov, not. zadnjo tapeto in ?e par plasti?nih kosov), tako da sedaj nimam SKORAJ nobenega ?klepetanja zadaj. No, tu zadaj je pa? treba malo improvizirat, priviti kam kak?en dodaten (ampak tak lep ?rn) vijak,pa je.Globinsko sem ga o?itil znotraj, na zunaj spoliral, kolikor se je dalo in to je to. Edino, kar mi ne dela, je pumpica za pranje zadnjega stekla in pa ?aka me ''popravilo'' ene od lu?i. Mogo?e neko? tudi li?arska obnova zaradi veliiiiiko pikic od kamen?kov. Rje ni nikjer kljub temu, da se niso veliko brigali za izgled tega avta.

Glede na vse napisano je logi?no, da se mi je avto prikupil in ga bom sigurno nekaj ?asa imel. Pogle?am samo klimo (no, ne ?e, jo pa bom). Je pa pri hi?i ?e en avto, ve?ji, ki jo ima, tako da bom nekako shajal. Peesda, smo razvajeni. :D

Ima pa slabe izku?nje z njim moj sodelavec. 1.6 SOHC, pri 200k km mu je za?el vedno bol piti olje, modro se je kadilo za njim, samo to ni pravilo, povem le, da se tudi pri teh avtih lahko to zgodi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mimixtz: koliko stanejo kon?niki stabilizatorja ' si dal nove ? originalne ? :D

lahko na PM

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je mogo?e kdo kej razmi?lju da bi probu uvozit iz kak?ne druge dr?ave in kak?ne so kej komplikacije?

 

LP!

 

Marko

euro dva more? najt... to pa je po 1994 oz. raje pozneje po 1996... nisem ziher...

 

potem pa ga uvozi? kot vsakega drugega...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.