Skoči na vsebino

MAZDA 6 CD136 2004 - Cene rednih servisov dosedaj


Priporočeno sporočilo

ker na alter.si forumu poteka debata o 6ki, sem preletel cene servisov dosedaj za moj voz:

 

na 20k km - 264 EUR

na 37k km - 412 EUR z menjavo zavornih oblog in stru?enjem diskov ( 160 EUR )

na 58k km - 283 EUR

na 74k km - 274 EUR (tule sem bil ?e jaz lastnik)

trenutno ma avto 86k km

 

redni servisi pri poobla??enem serviserju

 

 

seveda so odzivi na take cene neverjetno negativni, ljudje tam se prav zgra?ajo, da so cene abnormalne...

 

jebat ga... bomo videli, ?e bo kdo upal napisati ?e cene za katero od konkuren?nih vozil

 

priznam pa da cene niso nizke

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ?e moji za prej?no ?estko

 

05.02.2008 833,00 ? ?t. kilometrov: 120000 km (velik servis)

 

24.07.2007 173,00 ? ?t. kilometrov: 100780 km

 

21.12.2006 248,46 ? Servis na 80.000 km

 

06.06.2006 283,76 ? Servis na 60.000 km

 

04.10.2005 244,12 ? Servis na 40.000 km

 

07.04.2005 45,48 ? Servis na 20.000 km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam mazdo 323 sedan letnik 1996 katero servisiram sam in po prevo?enih 140000 km deluje kot nova. Avto je neproblemati?en za vzdr?evanje in osnovni servis vsakih 10000 km opravim sam, kar me stane okrog 80 EUR (olje Mobil Super S). Edino jermenje in stru?enje prednjih diskov so mi izvedli na poobla??enem servisu. Mislim, da tako poceni avta za vzdr?evanje ni.

 

Ker se je pojavila potreba po ?e enem avtu smo se odlo?ili za nakup mazde 6 1.8 TE letnik 2003. Ker se s lastnikom ?e pogajava okoli cene, me zanima koliko stane servis na 60 mesecev, oziroma 80000 km. Avto je bil redno servisiran pri poobla??enem serviserju in je od prvega lastnika (znanca).

 

Pozanimal sem se pri uradnem serviserju in mi je dejal da je servis 360 EUR. Letni servis bi moral lastnik opraviti v mesecu decembru 2008, venda ga ni. Dogovorila sva se, da ga bom jaz peljal na servis po nakupu. Za ceno servisa mi bo prodajalec tudi zni?al ceno. Vendar on meni da je servis cenej?i.

 

Ali morda kdo ve iz prve roke, koliko stane servis pri zgoraj navedenih mesecih oz. kilometrih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za tako hiter odgovor. Torej se mi je na poobla??enem servisu zlagal, saj cenika nisem videl.

 

V?asih je bil na steni servisnega salona izobe?en cenik servisnih uslug za posamezni tip avtomobila, oziroma so ti dali kopijo servisnih opravil s cenami za letne servise. Danes tega ni ve?.

 

Bom ?el ?e enkrat vpra?at in zahtevat cenik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za tako hiter odgovor. Torej se mi je na poobla??enem servisu zlagal, saj cenika nisem videl.

 

V?asih je bil na steni servisnega salona izobe?en cenik servisnih uslug za posamezni tip avtomobila, oziroma so ti dali kopijo servisnih opravil s cenami za letne servise. Danes tega ni ve?.

 

Bom ?el ?e enkrat vpra?at in zahtevat cenik.

 

lejga... ne to tak ozko gledat, servis lahko stane od 200 pa do npr. tudi 360 EUR, ali celo ve?... ?e je kaj narobe na avtu... :)

 

verjetno ti je na servisu povedal eno okvirno ceno v kateri je pa? zajel dolo?ena opravila in menjave delov

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.